MMA

Khabib vs Ferguson Maçı Hakkında Flaş Gelişme


Dünyanın büyük bir heyecanla beklediği ve UFC başkanı Dana White’nin de ısrarla seyircisiz de olsa yapmak istediği UFC 249 ‘da sıkıntı büyük.

Dünyanın her yerinde tüm spor organizasyonları iptal olurken UFC başkanı Dana White TV’den öde izle sistemi ile izlenebilecek şekilde seyircisiz yayın peşinde.

Khabib Nurmagomedov ile Tony Ferguson arasında yapılması planlanan dev unvan maçı için geri sayım nerdeyse tamamlanmak üzere. 19 Nisan pazar sabahı gerçekleşmesi planlanan organizasyon son olarak Birleşik Arap Emirlikleri’ne alınmıştı. Bu ülkenin sınırlarını tüm yabancılara kapatması üzerine Khabib ve ekibi Rusya’nın Dağıstan bölgesine hareket etti ve ülkesine döndü.

Burada Instagram canlı yayınında bir açıklama yapan Khabib Nurmagomedov “şu anda Dağıstan’dayım ve her gün çalışmaya devam ediyorum. Ama ne için hazırlandığımı bilmiyorum. Rusya’ya geldikten sonra sınırların burada da kapandığını öğrendik. Amerika’da olduğu gibi Avrupa’da ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde kısacası her yerde uçuşlar iptal. Bütün dünya şu anda karantinada” dedi…

Dünyaca ünlü MMA yıldızı UFC’de yapılacak gece için sözlerine şöyle devam etti..

Khabib “Şimdi duyuyorum, benimle veya bensiz organizeye devam etmek istediklerini duyuyorum. Tamam devam edin. Herkes yasalara uymalı. Buna karşı değilim, dövüşçülerin ailelerine bakmaları ve faturalarını ödemeleri gerektiğini biliyorum. Dövüşçüler için durumun ne kadar zor olduğunu biliyorum. Dövüşmedikleri sürece para alamıyorlar. Tony için bir rakip aradıklarını bile duyuyorum çünkü o Amerika’da ve ben Rusya’dayım. Ama burada kendi isteğimle değilim. UFC yetkilileri bana bu maçın ABD’de gerçekleşemeyeceğini ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde yada orada olmasa bile Atlantik’in bu tarafında olacağını söyledi. Her şeyi UFC ile tartıştık. O zamana kadar AKA kampında zaten beş hafta sıkı çalıştım. Şimdi neler olduğunu gerçekten bilmiyorum. Tüm dünya kilitlenmişken ve ne için hazırlandığınızı bilmiyorsanız durum ne kadar zor hesap edersiniz artık” ifadelerini kullandı.

Şimdi Ferguson’a yeni rakip mi bulunacak yoksa ana maç olan Khabib ve Ferguson karşılaşması olmadan mı devam edilecek yada gecenin tamamı mı iptal olacak hep birlikte takip olalım.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
2 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Willie Pep
Willie Pep
1 yıl önce

khabib korkmuş gibi hak da vermek lazım ferguson yumruğa kafa atan bir tip.

Sugar Ray Robinson
Sugar Ray Robinson
1 yıl önce

Khabib rusyaya döndüğünde uçuşlar hala serbestti diyorlar o zaman neden dönmedi abd ye?

Başa dön tuşu