McGregor ve Khabib’e Hapis ve Para Cezası Gündemde


Nevada state athletic commission ile ilgili görsel sonucu

6 Ekim’de Las Vegas’ta gerçekleştirilen UFC 229 MMA organizasyonunda kafeste mücadele veren Conor McGregor ve Khabib Nurmagomedov, Khabib’in kazanmasının ardından bir takım olaylar çıkmıştı. İkili bu olayların çıkmasında ön plandaydı.

NSAC’ı temsil eden Nevada Savcı Yardımcısı Caroline Bateman yaptığı açıklamada iki sporcuya komisyon tarafından “Silahsız dövüşü aşağılama” ve “Sporcu ahlakına uymayan davranış” suçlamaları ile soruşturma yapıldığını belirtti.

Las Vegas Atletik Komisyonu dün yaptığı toplantıda aldığı karada Khabib’e alması gereken paranın yarısını ödeme karar verdi. Çağrı yapıldığı halde McGregor da Khabib de komisyon toplantısına katılmadı. Komisyon, Khabib’in reklam ve PPV gelirleri ile birlikte yaklaşık 6 Milyon USD kazandığını ancak bu paranın tamamını ancak soruşturma tamamlandıktan sonra verebileceklerini duyurdu.

NSAC çıkan olaylardan sonra Nurmagomedov’a ödenecek 2 milyon Dolar’ı dondurmuş ancak McGregor’a 3 milyon dolar ödemeye izin vermişti. Dondurulan paranın yarısını ise Khabib’e ödemeyi oy birliği ile kabul etti.

Mike Tyson Örnek Gösterildi

1997’de Mike Tyson vs Evander Holyfield maçında yaşanan kulak ısırma olayında Mike Tyson’ın 3 milyon USD para cezasına çarptırıldığını da hatırlatan komisyon yetkilileri buna benzer bir cezanın gündemde olduğunu ifade etti. Komisyon sadece Khabib’in kafesten dışarı atlayıp saldırada bulunmasını değil McGregor’un da ring içinde başkalarına saldırdığı gerekçesi ile kendisinin de henüz para ödemesi almadığını duyurdu. Aynı ceza durumları kendisi için de geçerli açıklaması yapıldı.

khabib ile ilgili görsel sonucu

NSAC (Nevada Eyaleti Atletik Komisyonu) Başkanı Anthony Marnell “10 Aralık tarihinde Las Vegas Başsavcı Yardımcısı Caroline Bateman bir karar alacak. Savcının diğer tüm kalan paraya el koyma ve hapis cezası verme yetkisi var. Ayrıca ömür boyu dövüşme yasağı da getirebilir. 10 Aralık’ta görülecek davada hapis cezası da uygulanabileceği bu cezadan kefaletle belki serbest kalınabileceğini de bildirmek isterim” ifadelerini kullandı.

Savcı 10 Aralık’ta her iki dövüşçünün de mahkemede hazır olmaları talimatını verdi.

khabib vs mcgregor ile ilgili görsel sonucu

Khabib’in Savunması

Nurmagomedov daha sonra yaptığı açıklamada, “Bana terörist dediler. Conor McGregor dinime, ülkeme, babama hakaret etti. Brooklyn’e geldi ve benim otobüsüme saldırdı. Hiç kimse, bir diğerinin dinine, ülkesine hakaret edemez” ifadelerini kullanmıştı.

Anthony Marnell Açıklama :

Gelişmeleri buradan takip etmeye devam ediniz.


Haberle ilgili başlıklar: , , ,

Benzer Haberler

14
Yorumlar

5 Comment threads
9 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
cemil aslanGeorges Saint PierreDr.SteelhammerDAĞISTAN turan74Farc Parker Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Farc Parker
Üye
★★★★
Farc Parker

Allah rızası için khabib’e hapis verin, McGregoruma dokanmayın sonuç olarak kendisi bişey yapmadı sadece işinin gereği kendini pazarlaması satması gerekiyordu şovunu yaptı, güreşi kaybetti -bakınız güreşi dedim, neyse sözün özü McGregor yiğidim sen dik dur eğilme sevenlerin seninle. #TeamMcGregor

TysonnFury
Üye
★★★★
TysonnFury

kesinlikle . kaosu yaratan khabib maç sırasında . conor yırtar umarım .

DAĞISTAN turan74
Üye
★★★★
DAĞISTAN turan74

Adam öldürdüler hapis para cezası asın yada dur bakalım daha ne çıkacak

Georges Saint Pierre
Üye
★★
Georges Saint Pierre

Admin ben askrenin haberini neden yapmıyorsun adam ufc ye geçti ve khabibe meydan okudu yıllardır bekledigimiz adam sonunda geldi.

cemil aslan
Üye
★★
cemil aslan

Kime ne cezasından bahsediyorsun ey amerikan p.iç mahkemesi. Mcgregor soytarısı otobüs camlarını indirip insanları yaralarken cezamı verdin hapsemi attın. tersine adamı ödüllendirdin kemer maçına çıkardın. Sizin inadınıza bu aslan parçası daha çok adamınızı ezecek, o kafeslerde.

TysonnFury
Üye
★★★★
TysonnFury

klasik khabibçi kafası .. fazla malzeme yok oluru bu kadar .

cemil aslan
Üye
★★
cemil aslan

Habibçi sensin Dr. Stillhummer 🙂

TysonnFury
Üye
★★★★
TysonnFury

başına anti getirirsen neden olmasın 😉

TysonnFury
Üye
★★★★
TysonnFury

Khabib gibi itlerin zaten çoktan alması gereken cezalar bunlar ..

cemil aslan
Üye
★★
cemil aslan

İt olan Conor’dur 🙂 merak etme ceza falan veremezler Habibe, sayıklıyor mahkeme. boşuna rüya görmeyin. Dana gerekirse Habibin yerine hapse girer ama Habibi yedirmez bu saatten sonra 🙂

TysonnFury
Üye
★★★★
TysonnFury

Conor adam gibi adamdır . Ringden önce her şeyi yapar ama ringde, profesyonel arenada oldugunun farkindadir .

Khabib ise suzme salaktir . Yeri zamani yoktur .

Khabib zaten olasi Mayweather macinda UFC’den 10 macta alacagi paradan fazla para alacak zaten . Ne UFC’si hala yahu .

cemil aslan
Üye
★★
cemil aslan

Conoru sevmiyorum kardeşim, övme bana boşuna. Conoru Tony Ferguson haşat edecek. Habib sadece pes ettirdi bıraktı. Ama Tony Conor’u yumruk manyağı yapıp bayıltacak, pes etmesine fırsatta vermeyecek 🙂

TysonnFury
Üye
★★★★
TysonnFury

Conor Khabib macina icip cikmis gibiydi . Ferguson macina da oyle cikarsa kaybeder zaten .

McGregor Fury gibi . Yetenek var ama hırs seviyesi istenilen yerde degil .