MMA

Türk Sporcularımıza Arnavut Polisinden Skandal Alıkoyma! Cevap Tokat Gibi

Türk Sporcularımıza Arnavut Polisinden Skandal Alıkoyma! Cevap Tokat Gibi

Arnavut Polisi Şampiyonlukları Engelleyemedi

İtalya’nın Pissa Kenti’nin Carrara Şehrinde yapılan WMMAF (World MMA Federasyonu) düzenlediği MMA Dünya Şampiyonasına katılan sporcularımız Alperen Karabulut 47 Kg’ da finalde Polonyalı Enrico Piangatelli’yi yenerek yıldız erkeler kategorisinde MMA Dünya Şampiyonu oldu.

Türk Sporcularımıza Arnavut Polisinden Skandal Alıkoyma! Cevap Tokat Gibi

Furkan Yasir Yalçın ise 69 Kg da finalde Polonyalı İgor Mokowski’ yi yenerek yıldız erkekler kategorisinde 69 Kg’ da MMA Dünya Şampiyonu oldu.

Yunus Emre Şahbaz da 86 Kg finalinde Rus rakibi Kemal Kecherukov’ u mağlup ederek büyük erkekler kategorisinde MMA Dünya Şampiyonu oldu.

Tiran Havalimanında Skandal! Sporcularımızı Polis Alıkoydu

Sporcularımız Arnavutluk’ta Tiran havaalanında yaşatılan tüm zorluklara rağmen şampiyonada kıran kırana mücadele ettiler ve 3 sporcumuz ile katıldığımız bu şampiyonadan 3 Altın madalya alarak ayrıldık. Sporcularımız İstanbul’dan Tiran havaalanına indi oradan İtalya Pissa Havaalanına ineceklerdi. Ama Tiran havaalanındaki polisler “pasaportlarınız sahte” diye havaalanında neredeyse 5 saat aktarma için süre olduğu halde beklettiler ve uçağın kaçmasına sebep oldular. Sporcularımıza kaçakcı muamelesi yapan polisler daha sonra pasaportlarınız sahte değilmiş” diyerek geri verip sporcuları orada bıraktılar. Ancak uçak kaçınca yeni bilet alacak paraları olmayan sporcular Tiran’da havalimanında kaldı.

Elçilik Devreye Girdi
Burada devreye Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın girdi ve Tiran Büyük Elçisini aradı. Tiran Büyük Elçisi ve beraberinde gelen askeri ateşeler olaya el koydu ve sporcularımız tartıya yetiştirmek için canla başla mücadele verdi. Sporcularımızı İtalya Milano havaalanına oradanda organize ettikleri özel bir araç ile İtalya Carrera’ya getirdiler. Ali Arık başkanlığındaki sporcularımız tartıya yetişmekle kalmadı 3 sporcumuzun üçü de dünya şampiyonu oldu. Belki haberleri olmadı Arnavut polisinin ama cevap tokat gibi!

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.