UFC’nin Süper Starı Koronavirüse Süre Verdi


Stipe Miocic ve Daniel Cormier 3 Bu Yaz İçin Planlanmıştı

Koronovirüs salgınında her gün vaka ve ölüm sayısının artması tüm dünyada dehşet içinde takip ediliyor. 100’den fazla ülkeye yayılan vürüs tehdite devam ederken dövüş sporlarında neredeyse tüm karşılaşmalar iptal edildi.

UFC’nin ağır sıklet şampiyonu Daniel Cormier’in yaptığı açıklama ise gündeme bomba gibi düştü. Siyahi şampiyon virüs salgınına sonbahara kadar süre verdi ve bitmezse emekli olacağını duyurdu. Amerikan hükümeti sadedece 10 kişinin bulunabileceği organizasyonlara izin veriyor. White da hakemler dahil 10 kişi ile bu işi yapabileceğine inancında ve UFC eventlerini henüz iptal etmedi.

Her maçta alanda 10 kişiden fazla kimsenin bulunmayacağını garanti eden Dana White’ın bu işi yapacağı fikri ise ağıt basıyor. Tepkilere rağmen organizasyonlarda ısrar eden White sebep olarak ise “dövüşçüler evine ekmek götürmek zorunda” bahanesini ortaya koyuyor.

Miocic ile Rövanş Bu Yaza Planlanmıştı

41 yaşındaki Daniel Cormier’in emeklilik açıklamasını merak ile takip edeceğiz. Cormier bu yaz, geçen yaz yapılan ve nakavt olduğu Stipe Miocic ile 3. kez karşı karşıya gelmek için hazırlanıyordu. Daha önce ise Miocic’e karşı ilk rauntta nakavtlı bir galibiyeti söz konusuydu.


Haberle ilgili başlıklar: , , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

  Abone ol  
Bildir