MMA

Ünlü Aktör McGregor’a Bana Vurma Diye Yalvardı

Lütfen Bana Vurma

Ünlü Aktör McGregor’a Bana Vurma Diye Yalvardı

1989 yapımı Patrick Swayze filmi “Road House“un mükemmel bir film olduğu ve bu nedenle geliştirilemeyeceği iddia edilebilir, ancak Doug Liman ve Jake Gyllenhaal bu filmden daha iyisini yapmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Projeye biraz dövüş otantikliği kazandırmak için İrlandalı karma dövüş sanatçısı ve boksör Conor McGregor’u da kasta dahil ettiler. İki ayrı sıklette Ultimate Fighting Championship (UFC) şampiyonu olan McGregor, “Road House”un yeni çekimlerinde oyunculuk yaparken, Gyllenhaal’ın karakteri Elwood Dalton da eski bir UFC dövüşçüsünü canlandırıyor.

Çekimlerde McGregor Aktörlük Aktör Gyllenhaal Dövüş Öğrendi

Bu nedenle, ikisi birbirinden çok şey öğrenme fırsatı buldular ve Total Film dergisinin en son sayısındaki röportajlara göre bunu değerlendirdiler. McGregor, oyunculuk deneyimi konusunda oldukça dürüst olduğu için, Gyllenhaal bunu gerçekten takdir etti.

Gyllenhaal “McGregor başından itibaren söylediği sözler beni etkiledi, ‘Ben buraya öğrenmeye geldim ve oyunculuk konusunda yeniyim’ dedi. Ben de ‘Ben belki de beyaz kuşaktan daha alt seviyedeyim. Ben de öğrenmeye buradayım.’ dedim. Bu noktada buluşup çekimlere başladık.”

Gyllenhaal ve McGregor, diğer oyuncuların söylediğine göre gerçekten iyi anlaştılar, bu da McGregor’un oyunculuk deneyimini Gyllenhaal’ın da kendi dövüş deneyimine olumlu etki ettiğini dile getirdiler.  McGregor, birbirlerinin güçlü yanlarına oynadıklarını ve “bunun için birbirlerine ihtiyaç duyduklarını” söyledi. Bu, genellikle insanları ezip dövmesiyle tanınan bir adam için oldukça güzel bir durum.

Sakın Yüzüme Vurma

“Road House” çekimleri McGregor’a karşı çalışan oyuncular için önce biraz korkutucu gelmiş. Ortalama bir oyuncu yumruğunu yemek sorun olmaz ancak profesyonel bir dövüşçünün gerçek yumruğunu yemek filmi durduracak noktaya getirebilirdi. Oyuncu Lukas Cage Total Film’e şunları söyledi: “Korkudan titriyordum. ‘Lütfen Conor McGregor, bana kazara vurma. Lütfen, yapacağın her neyse, yüzüme yanlışlıkla da olsa vurma.’

Neyse ki, McGregor ve diğer oyuncular arasındaki iyi iletişim, herkesin daha rahat hissetmesine yardımcı oldu. Ünlü oyuncu Gyllenhaal, McGregor’a yumruklarını gerçekten de vurmaması konusunda hatırlatmalarda bulunmak zorunda kaldığını belirtirken, dövüşçünün dövüş tekniklerinde kendisine yardımcı olduğunu söyledi:

“Birkaç kez – aslında neredeyse her zaman – ona dönüp, ‘Hatırla, bana gerçekten vurma.’ derdim. O da ‘Tamam, hadi yapalım!’ dedi hep. Ama bazen güreşirken konuşuyorduk. Bana ‘Sağ kolu altına al. Bacaklarını etrafıma sar. Şimdi beni bacaklarının arasından yukarı çek .’ diyordu. Gerçek bir dayanışma vardı. Bana gelip ve ‘Şu son vuruş için ne düşünüyorsun? Biraz fazla mı kaçtı sanki?’ derdi. Ben de ‘Hayır, tam da böyle, işte bunu yap. Bunu denemeye devam et.’ derdim. Aramızda kusursuz karşılıklı bir iletişim vardı ve her iki tarafın mesleklere derin bir saygısı vardı.”

Bu derin saygının, çekimleri daha güvenli hale getirdiği ve filmi daha da iyi hale getirdiği kesin. Gyllenhaal’ın karakteri bir adamın boğazını çıplak elleriyle koparacak mı, henüz belli değil, en azından orijinalin o kısmına sadık kalınmasını umuyoruz.

Road House Filminin Vizyona Giriş Tarihi 21 Mart

Filmin çıkış tarihi 21 Mart 2024 – Prime Video

Read House 2024 Fragman;

Türkiye’nin MMA Haberleri Sayfası

Fight Club Türkiye Olarak Gelişmeleri Takip Etmeye Devam Edeceğiz. MMA

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.