Dünya Gençler Muay Thai Şampiyonasında Millilerimizden 20 Madalya!


IFMA-Uluslararası Muay Thai Federasyonu tarafından gerçekleştirilen, Dünya Gençler Muay Thai Şampiyonası Tayland’ın Bangkok kentinde yapıldı.

86 Ülkeden 1.000 üzerinde katılımla gerçekleştirilen Şampiyonaya Milli takımımız 44 Sporcu ile katıldı. Sporcularımız şampiyonayı 5 Altın, 4 Gümüş, 11 Bronz toplam 20 madalya alarak 86 ülke arasında 5. Olarak tamamladı.

Alt genç bayanlar 48 kg’da Ceren Yilmaz, alt genç erkekler 51 kg’da Fahrettin Bertan, üst genç erkekler 57 kg’da Kubilay Tarhan, üst genç erkekler 67 kg’da Erdem Taha Dinçer ve alt genç erkekler +81 kg’da Şahan Samet Bodur Dünya Şampiyonu olarak bayrağımızı en üst seviyeye taşıyan ve altın madalya alan sporcular oldular.

Şampiyona sonrasında Türkiye milli takımı, en büyük ve en iyi milli takım ödüllerinin sahibi oldu. Sporcumuz Ceren Yılmaz da geleceğin yıldızı ödülünü aldı.

Türkiye Muay Thai Federasyonu, IFMA – Uluslararası Muay Thai Federasyonu genel kurulunda sunum yaptı. Genel kurulda, 2019 Dünya Çocuklar ve Gençler Dünya Şampiyonasının Türkiye’de yapılmasına karar verildi.


Haberle ilgili başlıklar:

Yorumlar

  Abone ol  
Bildir