DiğerKickboksMuay Thaı

Muay Thai Milli Takımımız İsveç’te Tarih Yazdı


Muay_Thai_Milli_Takim

Dünya muaythai sampiyonasi için 01- 12 mayıs 2016 tarihinlerinde Antalya’da büyüklerde 23 sporcu 9 antrenörle  başarılı bir kamp dönemi geçirildi. Burada sporcuların eksik görülen yönleri güçlendirirken performanslarının yükseltilmesi için yoğun bir çalışma yapıldı.

IFMA-Uluslar arası Muaythai Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Dünya Muaythai Şampiyonası 17 Mayıs 2016 tarihlerinde İsveç’in Jönköping başlayıp dün 29 Mayıs 2016 Tarihinde sona erdi.

Dünya Muaythai Şampiyonasına yüze yakın ülkeden bine yakın sporcu ve yönetici yer aldı,

Teknik ekibin başarılı ve birlik beraberlik içerisinde spocular 12 Mayıs’ta enerjilerini toparlaması ve aileleri ile görüşmeleri için 4 gün izin verilip evlerine gönderildi.  Sporcular daha sonra ayın 17 sinde İstanbul’da toparlama kampına alındı. Kafile 18 Mayıs sabahı 07 .00 uçağı ile İsveç’e hareket etti. Göteborg hava limanından Jönkoping’e geçen milli takımımız aynı gün tartı ve kura eşleşmelerine katıldı.

muay_thai_gümüş_madalya

28 mayıs tarihine kadar devam eden dünya şampiyonasında 23 sporcumuzdan 10’u madalya almayı başardı. Muay Thai dövüşçümüz Osman Çeken ilk iki maçını aldı. 2. müsabakasında önde götürdüğü maçı 2. roundda burnunun kanaması sonrası doktar kararı ile karşılaşmayı tamamlayamadı.

Muay Tahi Teknik Direktörü Yılmaz Çeken hoca yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Tüm kafileye, Sporcuları yetiştiren antrenörlere ve ailelerine çok teşekkür ederim. Ayrıca milli takımda benimle beraber görev yapan Hakan Şahade, Göksel Cingöz,  Hasan Karlı, Yasin Urlu, Murat Tokat, Mustan Özkan, Ömer Işık ,Ediz Barış, Hakan Yıldız tüm antrenör arkadaslara çok teşekkür ederim… Federasyon Başkanımız Sayın Halil Durna’ya, İcra kurulu başkanımız sayın Hasan Yıldız’a, Federasyon Genel Sekreterimiz sayın Korkmaz Atalay ve kafilede bize başkanlık yapan Şakir Bayramoğlu’na ayrıca teşekkürü bir borç biliriz…

Dünya Şampiyonasında 1 Altın Madalya;
Sporcumuz Yıldırım Oğuz B divisyon 67 Kg Büyükler Erkeler Dünya Şampiyonu, oldu,

Dünya Şampiyonasında 1 Gümüş Madalya
67 Kg Büyük Bayanlarda Bediha Taçyıldız Dünya ikincisi, oldu.

Dünya Şampiyonasında Bronz Madalya
Büyük Bayanlarda 48Kg Gizem Akarsu, 63,5 Kg Kübra Akbulut, Dünya üçüncüsü oldu.

Büyük erkeler A divisyon 60 Kg Kerem Dinçer, 67 Kg Ali Batmaz, 75 Kg Ali Doğan Dünya üçüncüsü olarak Şampiyonaya imza attılar.

Büyük Erkekler B divisyon 54 Kg Emrah Atış, 63,5 Kg Arif Güler, 86 Kg Selman Yücel, aynı şekilde Dünya üçüncülü alarak Dünya Platformuna adını yazdırdılar,

Şampiyonada her maç sonrası Finale çıkan sporcularımız Bayrağımıza ve Vatan uğruna şehitlerimize selam durdu,

Milli Takımlar teknik direktörü Yılmaz Çeken; Sporcularımız Taylandlı, Rusya ve Ukraynalı rakipleri karşısında mükemmel maç ve performans sergilediler, sporcularımız az farkla maçlarını kaybettiler ancak Aslan gibi savaştılar, hepsini kutluyorum, burada yüzümüzün akı ile her kesin gözüne yüzüne bakarak ringe çıktık, yensek te yenilsek alkışlanarak ring’ten indik, sporculara ve teknik kadro ve antrenörlerimize, bize destek sağlayan Federasyon Başkanımız, yönetim kurulun idari personele teşekkür ederim dedi.

Şampiyona ile ilgili açıklama yapan kafile başkanı Şakir Bayramoğlu; Şampiyona uzun, tempolu bir organizasyon, düzen program ve mükemmel, sporcularımız çok iyi hazıllanmiş, performans ve uyumda dünyada sayılı ülkelerden biriyiz takımımız kutluyorum biraz daha iyi olsaydık zaten 10 yarı finalin 5 alsaydık Dünya Şampiyonasına damga vururduk dedi,

Müsabakaları takip eden Türkiye Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Hasan Yıldız; Kısa ve öze Yine geleceğiz daha iyi geleceğiz dedi.

Federasyon Başkanı Halil Durna; Şampiyonada edindiğimiz izlenim tüm dünya Türkiye’ye ve bizim takım ruhumuza hayran kaldı, Sporcularımız çok disiplinli ve saygılı uyum içinde, başarı grafiğimiz Rusya, Belarus, Ukrayna ve Tayland’tan sonra iyi sporcu yetiştiren takımız. Federasyonumuza katkı sağlayan başta Gençlik ve Spor Bakanımıza, Müsteşarımıza, Spor Genel Müdürlüğümüze her zaman şükranlarımızı sunarız dedi.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu