Toplam Maç : 22
Galibiyet Sayısı : 21
Beraberlik Sayısı : 1
Nakavt : 11
Doğum Tarihi : 12.05.1992
Doğum Yeri : Berlin
Memleket : Almanya

Biyografi12 Mayıs 1992 doğumlu ve Berlin’de yaşıyor.

Bugüne dek çıktığı 22 maçın 21’ini kazanırken, 11 kez de nakavt gerçekleştirirken 1 de beraberliği bulunuyor.

WBO süper orta sıklet gençler şampiyonu yenilgisiz Tyron Zeuge, kariyerinde basamak yükselerek son karşılaşmasında Baker Barakat’ı mağlup ederek IBF Uluslar arası şampiyonluğun sahibi oldu.

Kariyerinin son dönemlerindeki maçlarına beraber tanıklık etme fırsatı bulduğumuz Tyron Zeuge, antrenörü Karsten Rower ile birlikte bu karşılaşmaya hazırlandı. Alman çalıştırıcı, ‘’ Hiçbir sparring ya da antrenman , ringe çıkıp maç yapmanın yerini tutamaz. ‘’ Zeuge’de ki gelişimi yakından takip edebilmek için onun maçlarda sergilediği performanslar bizim için ölçü olacak. Jurgen Braehmer ve Enrico Koelling ve son olarak aralarına katılan Stafen Haertel ile birlikte çok iyi antrenmanlar geçirdiler. Şimdi, bunları ringe yansıtmaya çalışacaklar. ‘’ ifadesini kullanmakta.

2012 yılında profesyonele başlamanda önce Amatör olarak boks yapan Zeuge, 4 yaşında karate ile sporculuk yaşantısına ilk adımı atmış olmasına karşılık 6 yaşından itibaren oksa geçiş yapmış. Yıldızlar kategorisinde 2009 yılında 19 yaş altı turnuvasında Avrupa şampiyonluğuna ulaşarak bu alandaki en büyük başarısını elde eden Zeuge, daha önce de Almanya amatörler liginde 3 kez şampiyonluk kazandı. 2011 yılında Türkiye’de Avrupa şampiyonasında ringe çıkan boksör, ilk turda Ukraynalı rakibine yenilerek turnuvaya erken veda etti.

Profesyonelliğe geçiş yapmasıyla birlikte adım adım ilerleyen boksör, 2013 yılında ise hayatının en özel anlarından birini yaşayarak baba oldu ve bir kız evlat sahibi oldu. 2014 yılında ise profesyonel kariyerindeki ilk unvanını gençler şampiyonluk maçı (WBO) kazanan boksör de, sorumluluğunun her geçen gün arttığının farkında.

Antrenörü Karsten Rower’in sözünden çıkmadığını ve sürekli uyarıları dikkate aldığını söyleyen boksör için kulübü Sauerland’de kendisinden gelecekte önemli beklentiler içerisinde. Kaldı ki, Kalle Sauerland, genç boksörün WBO eski şampiyonu Robert Stieglitz ile maç yapma seviyesinde olduğunu iddaa etmekte.

Zeuge 2016 Temmuz’un da De Carolis ile yaptığı maçı kazanarak WBA  Süper Orta Sıklet Dünya Şampiyonu oldu ve bu unvanlarını daha sonra Isaac Ekpo ve Paul Smith’e karşı korudu…