Arthur Abraham Ringe Dönüyor. Rakibi Yenilgisiz ve Çok Tehlikeli..

abraham-salonErmeni asıllı Alman boksör, WBO Süper Orta Sıklet Dünya Şampiyonu Arthur Abraham, kısa bir aranın ardından ringe geri dönüyor.

En son geçtiğimiz Kasım ayında Almanya’da İngiliz Martin Murray‘nin karşısına çıkan ve oldukça çekişmeli geçen maçta rakibini 2’ye 1 hakem kararıyla (Split Decision) yenmeyi başaran Arthur Abraham’ı bu defa oldukça zorlu bir sınav bekliyor.

Abraham’ın rakibi geçen ay yayınladığımız “Abraham’ın Rakibi Belli Oldu” haberinde belirttiğimiz gibi Meksikalı Gilberto Ramirez oldu.

1.89‘luk boyu, 1.91‘lik kol açıklığı ve %73 nakavt oranı ile dikkat çeken yenilgisiz Meksikalı Gilberto “Zurdo” Ramirez, sadece 24 yaşında olmasına karşın 6 yıldır profesyonel olarak boks yapan, çıktığı 33 maçın tamamını kazanmış, bir çok otoriteye göre Jose Uzcategui ile birlikte sıkletin en önemli yükselen yıldızı. Bir çok büyük federasyon Ramirez’i dünya sıralamasında ilk 10 listesine almış durumda.

zurdo-ramirezİki boksörün promosyon şirketleri, Sauerland ve Top Rank aralarında anlaşabilirse karşılaşma 2016 Şubat ayı içinde organize edilecek. Eğer taraflar anlaşma sağlayamazsa organizasyon için gelecek ay WBO‘nun Porto Riko‘daki merkezinde ihale açılacak. Bu durumda maçın Mart 2016‘ya sarkması söz konusu olabilir.

Ramirez tarafı ve Top Rank maçı Amerika‘ya almak isterken, Abraham ve Sauerland maçı Almanya‘da gerçekleştirmekte kararlı görünüyor. Dileğimiz tarafların bir an önce anlaşıp bu dev maçı mümkün olan en kısa sürede boks severlere izlettirmeleri.

Gilberto Ramirez hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için aşağıdaki videoları derledik.

Gilberto Ramirez vs Maxim Vlasov maçından önemli anlar:

Gilberto Ramirez vs Canelo antrenman görüntüleri:

Gilberto Ramirez HBO Tanıtım videosu:

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. SoNer

  Gilberto yenER bu kolpA BALON ARTHURU 🙂

 2. Abdullah

  abraham almanyada maçı yapmak ister. en son muryy ile yaptığı maç hayatımda izlediğim en iğrenç maçtı. inşallah ramirez arturu indirir 🙂

 3. SoNer

  arthur da jürgen brehmer da kolpacı boksörler. balon diyorsanız bunlara deyin 🙂

  • Abdullah

   Tamam soner artık bunlara balon deriz. çifte balon ikisi de. WİLDER HARİÇ 🙂 🙂

 4. Roman Gonzalez

  Ramirez olmasa da başkası alacak kemerini abrahamın eminim buna. Sen şimdi tony bellewede balon dersiniz çakma yorumcular. Maç izlemeden konuşursunuz. Bu kemerler wildera kalmayacak wilder rüyasında bile goremez. Joshua ağırsikletin yeni wladi olcak.

 5. SoneR

  Sen yorum yazma roman yaz. Hayal gucun cok iyi 🙂

  • Roman Gonzalez

   Görücez senin yorumların çok boş. Arturada braehmerda kolpa diyorsun. İkiside sağlam boksörler ve şampiyon lar Abraham kemerini kaybetcek buna inanirim bunu söylerim. Adonisi de seviyosun sende bir zenci sevgisi var herhalde 🙂 adonisi bende severim ama krusher ona yenilmez. Wilderinede başarılar diliyoruz. Az kaldı patlamasına hadi hayırlısı.

   • Soner

    Siz patlayacaksiniz. Gorduk cok bilmis yorumlarinizi. Klicko yenildikten sonra agzinizi acmamaniz lazimdi ama nerdeeeee

 6. nihat

  Abraham iyi boksørdur ve bence bu maci alacak.

 7. bokssever

  david sen bi yavaş ol 🙂 brahmar o sikletin bence en iyilerinden, arthurda yavaşlamış formunu kaybetmiş brahmar arthura etek giydirir 🙂

 8. Lara

  çok afedersiniz ama brahmar bok gibi bir boksördür.Adonis,Kovalev,Fonfara gibi sikletin en önemli boksörleri karşısında milim şansı yoktur.Sauerland karşısına boktan rakipler çıkarsın ve onlarla maç yapmaya devam etsin.

 9. haci

  gilberto öyle ahım şahım bi boksör değil abrahımı sevmem ama gilbertoyu ringe gömer üstünede harç döker

 10. Serkan

  Boş konuşmayın Abrahamda brehmerde yenilmez öyle boksörlere en son krasnijiye ringi dar etti

 11. Serkan

  Abraham desen yenemediği boksör kalmadı en son martın muryi yendiki Ada’m genedy golovkin ile 12 raund savaştı

Yorumlarınız