Avrupa Şampiyonu Anthony Yiğit, İngiliz’e Karşı Kemerini Koruyabilecek Mi? İşte Tartı Sonuçları

yigit-hughes

EBU Avrupa süper hafif sıklet şampiyonu Anthony Yiğit, yarın akşam İngiltere’de kemerini ikinci kez korumak üzere İngiliz boksör Joe Hughes ile karşı karşıya gelecek.
yigit-tarti-2-aralik

Bugün yapılan tartıda her iki boksör de 63 kg şeklinde tartım verdi ve kiloyu tutturdu. Anthony Yiğit, geçtiğimiz Şubat ayında İngiliz Lenny Daws karşısında kazandığı kemeri, Eylül ayında İspanyol Sandor Martin karşısında korumayı başarmıştı.

yigit-tarti-2-aralik-2

Şu an tüm federasyonlarda ilk 15 içinde yer alan Yiğit’in, favori olduğu maçta Hughes engelini de aşması halinde önümüzdeki yıl Terence Crawford sonrası alttan gelen boksörlere büyük fırsatları sunan süper hafif sıklette bir unvan maçına çıkması büyük ölçüde kesin gibi.

#HaydiYiğit


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Junkie

  Son dakika : The rebel banlandı 😀 Piyasalarda son durum dolar 4.05 euro 5.10 sterlin 7 c.başkanın açıklamalarını bekliyoruz

 2. AERIALS

  adam küfür etmiyodu bişey yapmıyodu sadece torl’lük yapıyodu. saygı konusunda sıkıntı yoktu yani.

  15 yaşındayım diyordu ama bana çocuk taklidi yapan yetişkin gibi geldi.

 3. Tugay Özay

  “anthony yiğit, ingilize karşı” başlığı güldürdü.

 4. riddickbowe

  Anthony yiğit b.ku yedi bence. Josh Taylor hala yiğit’i istediğini söylüyor. Yiğit ibf sıralamasında iyi yerde. Ben olsam bu maçtan sonra kemeri boşa çıkarırdım. İbf üzerinden yürürdüm. Çünkü Taylor yiğiti çiğ çiğ yer. 😀

 5. WildervsJoshuaa

  Bu cocuk unvani hakediyor . fatih kelesle amotorde mac yapmislar 6 farkla tenmis fatiho . bakarsin proftada kapisirlar . fath wbo da 14. Sirada onundeki maci alirsa ilk 50 ye girermis dunyada . wbodada ilk 5 e girer bence.

  • riddickbowe

   Fatih Daha 19-15-1 gibi vasat istatistiğe sahip garrido’yu yenemiyor. Çok net yumruklar alıyor ve 5-6 raunttan sonra tıkanmaya başlıyor. Ben de Fatih’i şampiyon olarak görmek isterim ama gerçekten çok zor.

   • Roman

    +999

   • WildervsJoshuaa

    Garridoyu o kadar kucumseme.bence yaptigi her boksoroe bak hepsi kaliteli 3 4 yildizli boksorler . ve bu boksorlere hep kil payi kaybetmis. Lazandigi maclar elinden alinmis recoruna bir bak. Hep 1 puan farkla yenilmis cogu.

 6. Roman

  ANTHONY YİĞİT, 2012 de fatihi 18-11 yenmiş.

  AYNI TURNUVADA 28 – 52 BIR ADAMA YENİLMİŞ. TAM 52 YUMRUK YEMİŞ.
  (roniel iglesias – cuba)

  YİĞİT, AMATORDE JOSH TAYLOR ILE KARŞILAŞMIŞ, 14-15 KIL PAYI KAYBETMİŞ. (2011)

  Şuan bence josh taylor’ dan uzak durmasi gerekiyor.

Yorumlarınız