Cihat Gemici Anthony Dirrell’le Sizin İçin Konuştu! Özel Röportajı Okumak İçin Tıklayın…

anthony-dirrell

Süper orta sıklette eski WBC dünya şampiyonu Amerikalı Anthony Dirrell, önümüzdeki aylarda kemerini geri alabilmek için İngiliz Callum Smith’le ringe çıkacak. Smith’i yenerek şampiyon olması halinde gururumuz Avni Yıldırım’ın da unvan maçındaki rakibi olacak olan Dirrell, Callum Smith karşılaşmasını, süper orta sıkleti, özel hayatını ve boks gündemi hakkındaki yorumlarını Cihat Gemici’yle paylaştı.

İşte Cihat Gemici’nin özel röportajı..

Badou Jack’in WBC süper orta sıklet kemerini boşa çıkarmasından sonra WBC, yenilgisiz Callum Smith ile boştaki kemer için unvan maçına çıkmanı istedi. Purse Bid (Teklif) yapıldı ama maçın tarihi henüz belli değil? Sebebini biliyor musun? Bir taraf çekingen mi davranıyor?

Haziran ayında olmasını umut ediyorum. Biz de bu maçı bekliyoruz. Anlaşmanın neredeyse tamamlandığını duydum. Ben de herkes gibi bekliyorum. Şu an için kesin bir tarih yok. Sadece maçın Detroit Michigan’da olacağını söyleyebilirim.

callum-smith

Callum Smith uzun boylu ve genç bir boksör. Seninle karşılaştırıldığında fiziksel bir avantajı olduğunu düşünüyor musun? Birçok insan Smith’i favori gösteriyor. Bu konuda neler söyleyeceksin

İnsanların onu nasıl favori olarak gördüklerini bilmiyorum. Fakat bu işler böyledir. Ben “underdog” (kazanma şansı az olan) olmayı severim. Ringe çıkıp kemerimi geri alacağım. İnsanlar Smith’in kazanacağını düşünebilirler. Ama Callum Smith doğru düzgün birisiyle dövüşmedi. Ringe çıktığımızda kimin kazanacağını hep birlikte göreceğiz.

Callum Smith’in her hangi bir maçını izledin mi?

Hayır. Tam olarak izlediğim söylenemez. Ben maç izlemem ama onu son yendiğim Nemesapati karşısında gördüm. Kampa girdiğimde takımım onun hakkında bilgileri bana vereceklerdir.

flint-michigan

Maç gerçekleşirse Michigan’da olacak Flint, Michigan ile derin bir bağın var şehir ile olan bu özdeşleşmenden bahseder misin?

Burada doğdum ve burası benim bir parçam. Michigan benim yuvam. Belki duymuşsunuzdur burada bir su sorunumuz var. İnsanlar içme suyu, çamaşır yıkama suyunu şişe sulardan karşılıyor. 2014’ten beri bu sorun çözülemedi. Biz de diğer insanlar gibi bu sorunu çözmek için uğraş veriyoruz.

flint-water

Bu maçın Michigan’da olması bu sorun adına farkındalık yaratacak sanırım?

Kesinlikle bir amacımız da bu olacak. İnsanlar burada Michigan halkının yaşadığı zorlukları bilmeli.

ahmet-oner-ve-avni-yildirim

WBC Kongresinde Süper orta sıklette ikinci sırada gösterildin ve Türk boksör Avni Yıldırım’ın üçüncü sıraya düşmesiyle unvan maçına çıkma hakkını elde ettin. Dışarıdan bakıldığında bu durumun pek adil olmadığı düşünülüyor. Bu konu hakkında bir şey söylemek ister misin? Avni Yıldırım hakkında ne düşünüyorsun?

Bu sıralamaları kontrol eden kişi ben değilim. Beni ikinci sıraya koydular ve ben oradayım. Dövüşmeye ve yükselmeye devam ediyorum. Avni Yıldırım’ı tanımıyorum. Ben oturup rakiplerimi çalışan bir boksör değilim.

anthony-dirrell2

Bu seviyeye gelmek için hayatın boyunca birçok zorluğu yendiğini biliyorum. 2007’de en zorlu mücadelene çıktın ve Lenfoma hastalığını yendin. Kanserle mücadelede insanlara örnek oluyorsun. Kanseri yenip dünya şampiyonu olmuş bir boksör olarak aynı durumda olan kişilere ne tavsiye vermek istersin?

Savaşmayı bırakmayın. Bu bir hastalık ve birçok kişi bu hastalığı yendi. Evet bazılarımız maalesef kaybettik ama savaşmayı bırakmamalıyız. Her zaman iyi bir ruh hali içinde olmak gerekiyor. Böylece bu hastalığı yenebilirsiniz. Ben ve Daniel Jacobs kanseri yenerek bunu kanıtladık.

Daniel Jacobs da yakın zamanda bir unvan maçına çıktı ve Golovkin karşısında beklenmedik bir performans ortaya koydu. O maç hakkındaki düşüncelerin neler?

Bence Jacobs Golovkin’i yendi. Bunu sadece onun arkadaşı olduğum için söylemiyorum. Ben bir boks sever olarak o maça gittim ve ring kenarında karşılaşmayı canlı izledim. Golovkin son rauntlarda oldukça yıpranmıştı. Golovkin’i kaç kişi son raunta getirebildi? Daniel için oldukça mutluyum harika bir maç çıkardı.

golovkin-jacobs

2008 Ocak ayında silahlı bir soygunda yer aldığın şüphesiyle yanlışlıkla bir gece boyunca nezarette tutulmuşsun. O gece neler oldu?

Hiç bir şey. Senin söylediklerinden daha fazlasını bilmiyorum. Yok yere beni hapse koydular. (Yapılan açıklamada Anthony’nin arabasının rengi ile aynı renkte bir arabanın bu soygunu gerçekleştirdiği ortaya çıkmış)

2012 Mayıs ayında motosiklet kazasında kolunun kırıldığını biliyorum. Bütün bunların üstesinden gelerek bu noktaya gelirken mental açıdan kendini bir süper kahraman gibi hissettin mi?

Hayır, ben sadece inançlı birisiyim harika bir ailem var ve Tanrı’ya inanıyorum.

Büyük baban Muhammed Ali’nin sparring partneriymiş. Onunla ilgili bir anın var mı?

Muhammed Ali büyükbabamın yakın arkadaşlarından birisiydi. Michigan’a geldiğinde bizi ziyaret etmişti. Hala hayattayken onunla tanışmak benim için büyük bir gururdu. Kardeşim Andre Olimpiyatlarda bronz aldığında Ali Michigan’da bizim misafirimizdi.

the-trials-of-muhammad-ali

Kardeşin Andre de süper orta sıklette eğer WBC karşılaşmanız yönünde bir karar verirse nasıl bir tepki verirsin?

WBC Vitali ve Wladimir için böyle bir karar vermedi. İki kardeş aynı sıkletteyse karşılaşmazlar. Bu iş böyledir. Eğer ikimize de 50 milyon dolar ya da 100 milyon dolar verirseler karşılaşırız.

dirrell-brothers

Önemli isimlerle ringe çıktın ve şimdi unvan maçını bekliyorsun. Peki hayalindeki maç kiminle olurdu?

Sugar Ray Leonard ile dövüşmek isterdim. Birçok önemli isim var ama benim favorim o olurdu.

Sugar-Ray-Leonard

Senin haricinde sıkletinde en iyi isim kim?

Sana kimsenin benden daha iyi olduğunu söylemeyeceğim. Benden başka diyorsan kardeşim Andre’yi söylerim.

Instagram’da kendi emoji’lerinin olduğu paylaşımlar yapıyorsun Pazarlama işine önem verdiğini görüyorum. Pazarlama bir boksör için ne kadar önemli. Trash Talking (Sözlü Sataşma) de bu işin parçası mı?

Kesinlikle pazarlama bu işin bir parçası. Boksta kendi pazarlama stratejini kendin yapmalısın. Futbol ya da basketbolda olduğu gibi büyük bir taraftar kitlesi yok. Boks kitlesi o denli büyük değil. Trash Talking de işe yarıyor diyebilirim. Maçın değerini artırıyor.

Bir açıklamanda “ben hiçbir beyaza yenilmedim ve yenilmeyeceğim” diyorsun. Bu gerçek mi?

“Ben hiçbir beyaza yenilmedim” dedim. Bunda bir yanlış görmüyorum. Ben beyazlar dövüşemez ya da bir beyaz beni yenemez demedim. Söylediğim şey gerçek ben bir beyaza yenilmedim. Bu ırkçı bir ifade değil. Bazı insanlar bunu manipüle ettiler. En iyi arkadaşlarım beyaz.

anthony-joshua-wladimir-klitschko

Joshua vs Klitschko maçı için favorin var mı?

Klitschko diyeceğim. Daha güçlü ve daha zeki olduğunu düşünüyorum. Kemerini geri alacak ve emekli olacak. Kimse nakavt olmayacak ama Klitschko kazanır.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. Joe Calzaghe

  Cihat helal kendini iyi geliştirdin ilk röportajından bu yana… Seni kutluyorum.

  Anthony ise kemerini neden kaybettiği belli, adamda ruh yok. Callum’u izlemedim diyor, çok açık bir şekilde arkadaşı olduğu için Jacobs kazandı diyor. Avni’yi tanımıyorum diyor. Bir boksör bu kadar pervasız olursa gelir bir gün fena patlatırlar.

 2. About Billions

  Güzel bi röportaj olmuş. Beklenenin aksine ben dirrellin smithi yeneceğini düşünüyorum. Avni için de smithtten daha büyük tehlike olduğunu düşünüyorum. Andre dirrell zaten bu siklette favori boksörüm. Avniyle maç yapmadığı sürece. Jacobsın, golovkini yendiğini söylemesi De sadece duygusal sebeplerden sanırım. Smith cephesinin amerikaya gitmek istemediğini duymuştum. Degale vs smith maçını istiyorlarmış. Smith maçı olmazsa, avniyi rakip olarak çıkarabilirler dirrellin karşısına. Umarım her şey istediğimiz gibi gider.

 3. Onur Kaya

  İyi akşamlar tivibuspor frekansını vs giriyorum TP mevçıt diyor ama görünmüyor bilgisi olan varmı ?

 4. Hayrettin Yeğin

  Yorumlar takılmaya başladı.

 5. Hayrettin Yeğin

  Golovkin-jacobs maçını yorumlarken kendisine badua Jack ile yaptığı maç sorulsa yine pervasızca bir yorum yapıp maçı kendisinin kazandığını söylerdi.

 6. Hayrettin Yeğin

  Badua Jack maçında yanlış hatırlamıyorsam 8 raundu net kaybetmesine rağmen çıkıp maçı kendisinin kazanması gerektiğini söylemişti.golovkin-jacobs maçından sonra Bob arum dahil kendi ekibi bile maçı sonradan defalarca izleyince maçı 7-5 golovkine verdiler ama nedense jacobsun kazandığını söyleyen 2 boksör var biri azılı rakibi canelo bir diğeri jacobsun kankası dirrel.

  • Uğur mehmet birdoğan

   Merakımdan soracağım “hell of a fighter” ın %100 doğru çevirisini yapabilir misin . Türkçe deyimleri , atasözlerini ve argoyu nasıl ingilizceye çeviremiyorsak aynısı ingilizden türkçe de geçerlidir dostum . Anlam kaybı olur .

   Hayrettin bey zaman harcayıp ingilizce bilmeyen arkadaşlar için kısa ve hızlı çeviriler yapmaya çalışıyor . Yardımcı veya yanlış olduğunu düşündüğün yeri “kibarca” göstermek yerine direk dalga geçmeye çalışman trajikomik …

   Ayrıca teşekkür ederim , ben de iyi güldüm bu yoruma .

   http://boxrec.com/media/index.php?title=Fight:2139435

   HBO nun jacobs verdiğinden emin misin ? bence tekrar kontrol et . Yanlış bilgilendirme olmasın ;).

   • Uğur mehmet birdoğan

    Jacobs ın kendi takımından birinin ben de golovkin e verdiğine dahil bir haber hatırlıyorum ama sonuç olarak birinci kişiden değil yayın organlarından alıyoruz ve yanlış da hatırlıyor olabilirim 🙂 .

    maçın üzerinden zaman geçti kaynak veremeyeceğim bir konu da konu da birşey diyemeyeceğim . Birçok kişinin Jacobs a verdiğini de biliyorum .Haklı olduğun yerler var .

    Sadece benim naçizane düşüncem “herkes yanlış yapabilir” senin de yazdığın gibi 🙂 , site de zaten akıl ve üslup terazisi kayık iki tane arkadaş var(aşağı da bir tanesi hemen göze çarpıyor zaten) , biz de onların peşine takılmayalım . Hayrettin bey siteye en çok faydası olan arkadaşlardan biri (bana göre) , yanlışlarını gösterebiliriz elbet ama iğnelemek pek doğru gelmiyor .

   • Abdullah yılmaz

    HAYRETTİN Kardeşimiz bu sitede üslübuna en fazla dikkat eden, yorumlarıyla efendiliği ile herkesin sevdiği bir kardeşimizdir. çeviri işi ciddi bir emek ve birikim gerektiren bir iştir. bir dil başka bir dile çevrilince anlam eksenli değil de lafız eksenli çevirdiğinizde hataların olması kaçınılmazdır. makale yazan proflar bile hata yaparlar. hayrettin kardeşimiz de bir hata yapmış olabilir. eleştirileriniz hatayı düzeltme yönünde değil tamamen şahsa saldırı şeklinde olduğundan hoş bir yaklaşım olmamış…

 7. Hayrettin Yeğin

  Kendisini bu siklette 1 numaraya koymadan önce ramirez,badua Jack,groves,degale gibi isimleri es geçmesi tamamen özgüvenden değil bencillik ve kibirlilikten olsa gerek.

  • ahmet kurt

   Hakikatende bir david benavidez in röportajına bak birde şuna. O adamı tanımadan önce hiç sevmemiştim ama bu zırtodan çok daha samimi ve dürüst. Bence Avniye sataşmaları gözükaralığından kaynaklanıyor. Bunun gibi kendini beğenmişliğinden değil.

 8. mustafa akay

  Şu isim değişikliği olayında güzel noktaya değinmişsin iyi tespit kardeşim. Ben de golovkin lehine yalan haber yaptıgını düşünüyorum

 9. Hayrettin Yeğin

  Kardeşim ismimi ve soyadımı zikrederken bunu eleştirmenin sınırları dışında insanları etiketliyerek yapman son derece yanlış.beni burda olumsuz anlamda niteleyerek bana bir zarar verdiğini sanmak zaten senin ekestiredeki yanlı tutumunu gösterir.Ben burda en iyi haber yapan benim,İngilizcem çok iyi gibi tabirler kullanmadım.hicbir boksöründe fanatizmi değilim.burda senin gibi insanlar kisiler suçlar gibi teşir ederek değerli insanların burdan soğumasına neden oldu.burda senin gibi saatlerce internette zamanını geçirmiyorum.benim esas isim eğitimcilik ve buraya ayırdığım zaman haftada 2 saati geçmez.burda yeri geldi gönderdiğim haberler Mehmet bey vasıtası ile yayınlandı.eğer haberlerin çıkış noktasına bakarsan ordaki haber kaynağında benimi adımı soyadımı görebilirsin.tecüme konusunda hata olduğunda özür dilemesini biliyoruz rahat ol.o konuda Mehmet bey beni uyarmış mı yoksa kibarca tercümade hata var sanırım mı demiş iyi bak.ben buradaki haberleri girerken sizin gibi bilgisayarı etkin donanımlar ile kullanıp tercüme yapmıyorum.burda yazdığım bütün yorumlar ve haberleri tamamen telefondan yazıyorum.buraya yazıp yazmıyacağımıda sana soracak halim yoktur.

  • Antijoshua

   Sitede bir cok ruh hastasi ve acil tedavi gormesi gereken arkadas yaziyor,yazdi, yazacak ama hic kimsenin kendi tuttugu boksor icin ceviri yapip bunu kendi lehine duzenleyerek burda gercekmis gibi yayinlayacagini,bu zahmete girecegini dusunmuyorum.
   Psikolojide biz buna carpitma diyoruz.bir savunma mekanizmasidir.

  • Oldi

   Hayrettin Bey yalan söylemiyorum yanılmış olabilirim diyor. Ama sen ısrarla hayır yalan söylüyorsun diyorsun.
   ….Kalbini açıp baktın mı?(hadisi şerif)
   İnsan çıkarı için yalan söyleyebilir. Burada Arkadaşın çıkarı ne? Ggg maçı zaten resmi olarak kazanmış. Kimse, hiç bir yorum bunu değiştirmez. arkadaş bu yanlış çeviri için maaş da almayacak.
   O yüzden bu şekilde bir tepki çok saçma. Yani yalancı demen.
   Uyarayım İnsanlar hayretin yeğeninin değil senin art niyetli olduğunu düşünmeye başladı.

  • leGGGend

   ammada taktın Kafayı Hayrettin beye, madem çok iyi ingilizçe biliyorsun, zamanını birilerinin hatasini aramaktansa, doğru haberler yap, sağlıklı yorumlar yaz, Bazı alt sınıf boksörlerin Şampionlara laf atarak, gündeme gelme çabasından başka bişey degil senki.Bizim yorumları saymiyorum, Bazen okudugumuz sağlam kaynaklar bile yanış veya yalan haberler yapabilior.Hayrettin beyi madem iyi takip ediorsan altındaki teşekkür veya saygı yorumlarında görmüşsündür, Sende biraz başkalarına saygı duymayı öğren.

 10. Hayrettin Yeğin

  İsim değişikliği konusunda ben bunu şeffaflık adına gerçek adımı kullanarak yazdım.sen önce nickine bak sonra tarafsızlıktan bahset.bronze bomber son cümlendeki yakıştırmadan dolayı bence sana cevap yazmaya bile değmez.bu konuda yazılan yorumlardan insanlara kötü yakıştırmalar yapıldığı müddetçe bundan sonra kendi isteğim doğrultusunda zaten daha yazmam.benim eğitimciligimi sorgulayacak cümlelere zaten sahip değilsin ve haddinde değil.yalan haber konusunda burda kişileri uyaracak kişide sen değilsin site yönetimidir.

  • Antijoshua

   Kardesim sen nasil istiyorsan oyle yaz.ceviri hatasi olabilir onemli biseyse duzeltilir yada site yonetimi mudahale eder.yada hic bosuna zamanini harcama.sen bilirsin yani.ama biri bisey diyor diye yapma bunu.konu o

  • mehmet dalgaç

   hayrettin yeğin sen boş ver kendini bilmezin teki ne derse desin. bu sitede en beğendiğim yorumculardan birisin. hatalı çeviri olsa da sorun yok. hepimiz hata yapabiliriz. ama bronze bomber denen kişi haddini bilmez art niyetlinin teki bence. sen yürümene devam et, başkası ne yaparsa yapsın….

  • Yavuz Mercan

   böyle bir sebepten ötürü yazmamak saçmalık olur kardeş ,sürekli bu sitede yorum yapanlardan biri olduğu apaçık belli zaten.

  • Tyson Fury

   KARDEŞİM su siteye bakma sebebim sen ahmet kurt antijosua lennox ve 1-2 kisi daha var ben bu zamana kadar hic bir fanatik yorumunu görmedim saygılar sunuyorum iyiki varsınız kardeşim

   • ahmet kurt

    Sitenin koskoca müdavimlerini bir çırpıda karalayabileceğini sananlar var. Hayrettin kardeşimiz bende dahil sitedeki pek çok kişinin en çok değer verdiği yorumculardan biridir.

  • leGGGend

   +1

 11. Antijoshua

  Maca 10 gun kalmisken h.fury bir anda mactan cekilmis.parkerin bu mac icin rakip secimi elestirilemez.zaman yok iyi bir rakiple anlasma yapmak icin
  Bu konu wilderin cimbizla balon rakip secip mac yapmasiyla mukayese edilmeyi birak,bunun dusunulmesi bile art niyettir.ama artik nasil bilincaltina islenmisse ve gercekse,sucluluk duygusuyla karisik bir elestiri bu.
  Psikolojide biz buna yansitma diyoruz.bir savunma mekanizmasidir.

  • Antijoshua

   Hakli olarak Olumlu degildim tabiiki.cunku o maci wilder tarafi degil ryabonski duzenliyordu.peki wilder ne yapti mayista povetkinle mac iptal olunca 2 ay balon aradi ve keş c.arreolayi secti.yani iptal olan bir mactan sonra sinirsiz zaman ve imkani varken yapti bunu.oysa parkerin maca cikacaksa eger 10 gunu var
   Durumlar birbirinden tamamen farkli,sapla samani karistirmayalim lutfen.

   • ahmet kurt

    Wilder parker a temmuzda dövüşelim dedi 6 mayısta değil. Fakat dediklerinde haklısın. En azından 3-3.5 yıldızlı bir boksörün rakip olarak seçilmesini isterim. 10 günde olsa bu düzeylerde bir rakip seçilebilir. Razvan dediğimiz adam sikletin 76. Sırasında bulunuyor. Böyle bir rakip seçmesi hiçbir şekilde normal görülemez. Hazırlık yapmayı çok istiyorsan maç tarihini ertelersin. Yada adam akıllı bir rakip seçersin. Ben rudenko, fedosov gibilerine de razıyım. Ama yinede breazeale olursa 10 numara olur.

   • Antijoshua

    10 gun icinde basalti bir rakip bulamazsin en fazla boyle 3.sinif gregraj,razvan filan gibi siralamada 50lerde gezen adam olur yada mac yapmazsin.ama onunda tehlikeleri var bunca hazirliktan sonra mac yapman lazim yoksa bununda getirecegi fiziksel sorunlar yasarsin.yani parkerin yapacagi bisey yok

 12. Antijoshua

  Boyle durumlarda boksorlerin hepsi maca cikmak ister oyle yada boyle o kadar hazirlik sonrasi bir sekilde mac yapman lazim.bu kadar yukleme sonrasi maca cikmazsan sikinti yasarsin
  Olayin organizasyon,bilet,yayin,tv kismina girmiyorum bile
  Ayrica senden daha mantikli argumanlar beklerdim kardesim 🙂

 13. Asena CcC

  Parker wilder balonunu 4raund icinde patlatir birakin bu isleri

  • Asena CcC

   Sen öyle sana ayyaş müslüm parker samoa geni var tek rakibi jashuadir sen bokstan.anlamiyon belli sen git müslüm.dinlee bencee

   • Antijoshua

    Kskli arkadas geri dondu 🙂

   • Oldi

    Müslüm Gürses geçirdiği bir trafik kazası sebebiyle kafatasına (sanırım Sol tarafına) darbe aldığı için böyle baygın bir görüntüsü vardır. Alkol kullanan bir insan olmadığı gibi namazını kılan bir adamdır. Benim için en önemlisi de onun popüler olduğu zamanlarda kanser olan karısını yarı yolda bırakmayıp tedavi masrafları için 1 yılda 80 şarkı bestelemiş fedakâr bir eştir.
    Yani bir insan hakkında fütursuzca konuşmak hiç hoş bir davranış değildir.

 14. Bankaci

  Röportaj güzel ama insan resim çektirir.yillar önceki Esat Yılmazer in Jordan röportaj ında bile kopyala yapıştır vardı.:))yada bir an için çekilmiş resimleri vardı bilemeyiz.

  • Antijoshua

   Olur mu o efsane chicago bulls roportaji icin tek sartlari vardi..fotograf cektirmemek.esat hocamda tamam dedi 🙂 efsane roportaj burda

   http://www.hurriyet.com.tr/ibo-jordani-sasirtti-39022829

   • Bankaci

    Yıllar önce bunların çekilmiş resimli bir röportaj ları vardı.hatta İsmet bademin bir gazetesi vardı her hafta alırdım.aklimda öyle kalmış.

    • Antijoshua

     O aklimda kalmamis eger montaj bir resimle suslenmisse bu efsane roportaj
     dahada leziz olmustur..bulan varsa atsin orjinalini 🙂

  • Antijoshua

   C.gemici roportaji tele roportaj sanirim
   Skype,facetime,wapp vs bir sekilde yapilmistir
   Esat hocaminki ise biraz farkli yontemlerle,
   telepati vs 🙂

   • Bankaci

    Gelen tepkiler üzerine mıydı neydi resimli kalmış aklımda.

    O zaman üniversitesi tide 1.sinif öğrencisiyim safiz adam yemişti bizi vaybe demiştik efesi Türkiye’yi biliyor Jordan :))ne günlerdi.

 15. mehmet dalgaç

  bronze bomber hayrettin yeğin kim sen kim.
  velev ki yanlış çeviri yapmış olsun.
  yanlış çeviri yapmışsa usulunce doğrusunu söylersen makbule geçer ama hayrettin bey gibi bir adamı bu üslüpla kötülemeye kalkarsan kendini kötülemiş olursun.
  son olarak bu sitede yorumlarını okuduğum birkaç adamdan biridir hayrettin bey, bundan sonra da öyle olacak. senin yorumlarını okumuyordum bundan sonrada öyle olacak….

  • mehmet dalgaç

   kimin hangi seviyede olduğu çok belli. biraz ingilizce bilince bununla başkalarını ezmeye çalışın ve böylece kendini yücelteceğini, saygınlık kazanacağını sanan kişilerdensin. ama öyle değil.

 16. Bankaci

  Birinci sınıf ağır sikletler:joshua ortiz wlad fury ve haye-sakatlanmadan önce ki hali-

  Birinci sınıfa yukselme şansı olanlar:mirrel,parker.

  3.5-4yildizli boksorler:whyte ,ruiz-su adam 10cm uzunluğuyla olsaydı fena ederdi herkesi-

  Üst düzey bir boksör le maç a çıkmamış olarak olan ve joshua ve ortiz tarafindan boks dersi verilerek yenilecek olan wilder şuanda herhangi bir sınıfa giremiyor su anda.ne zamanki 3;5-4yildizli adamlarla maça çıkar o zaman listeye girer.aslinda parkera whyte karşı favoridir kendisi ama garanticidir.

 17. ahmet kurt

  10 günde anlaşmak tabiki kolay değil. Ama ben yinede parkerdan daha iyi bir rakip seçmesini bekliyorum.

 18. Bankaci

  Est.adamligini karıştırma bence:))

  Bizde bu yeniçeri kafası herkes te var.soyletmen vurun.batili nin şartı şudur vurun ama önce söylesin.orda o yüzden Rönesans oldu.bizdeyse kokuşma çürüme var.
  Bırakın herkes görüşlerini fikirlerini hakaret etmeden bildirsin.ne bu: sen izleme anlamıyorsun bırak vs.ergen muhabbet leri bunlar.begenmezsen fikrimi sende kendi fikrini açıklarsin.

  İnsanda yalana karşı meyil vardır.yani o insanın ilkin yalanını ararız herseyinde…bu insana ait bir özellik.bunu bularsak hurraaa bulamazsak küçümseme hakarat vs.

  Bu sitede güzel fikirleri olan çok insan harcandı.bu yeniçeri kafasını bırakın.

 19. Ordinaryus H

  benim amacım her zaman size vizyon katmak. Bir ordinaryus olmak kolay degil bu beynin kıvrımlarının oluşması için yıllar geçti ulan yıllar. Şunu aklınıza sokun (sokabilirseniz) wilder kendi sikletinde herkese tecavuz edecek fizik ve kondusyona sahip hele ki 1.95ten kısa bücür boksörlerin wildera karşı şansı yok. Olası bir wilder parker maçında parker hamile kalır 9 ay sonra parker jr doğar ama babasından yani wilderdan aldıgı o muhteşem genlerle parker gibi bücür olmaz atletik yapılı bi çocuk olur. Ve yeni zellanda ovalarında mutlu mesut yaşarlar.

  Bu arada yukarıda bronzebomber adlı arkadaşa teşekkür ederim. Yalan yanlış özellikle doğruyu bilerek çarpıtan haberlerin her zaman gün ışığına çıkması lazım. Kim olursa olsun uyarılması lazım.

  • Yavuz Mercan

   boks dehası nickiyle yazsan sadece daha sempatik oluyordu.

  • safkan

   Üreme ile boksun ayrı dallar, farklı deneyimler olduğunu öğrenmelisin. Boşver beyin kıvrımlarını nöronlar sağlam çalışsın yeter.

 20. Yavuz Mercan

  29 nisanda joshua hakkında fikirler daha da netleşecek sanırım. joshua balonumu patlayacak yoksa burdaki yorumlar mı çok merak ediyorum.

 21. Bankaci

  Joshua babamın oğlu değil bende bahis sitelerinde takılmiyorum ne kaybederim.en fazla abarttigimiz kadar iyi Boksör değilmiş derim olur biter.

  Bizim Dağıstanlı gitti İzmir’e.

  Ben şunu diyorum:kimsenin boks bilgisini bakış açısını sorgulamak haddime degil -hakaret olmadığı sürece-begenmedigim biriyse en fazla yorumunu okumam.

  Wildera gelince joshuayla maçını bekliyorum.ama önce iyi bir kaç Boksör le maça çıkmalı.yenebilecegi whyte Parker vs. Olabilir.bir görelim bakalım.

  Boks ordinaryüs u da gelmiş.:))ufkumuzu ve yolumuzu aydınlatıyor Sun.

  • Yavuz Mercan

   işin açıkcası joshuanın eze eze yenmesini çok istiyorum, baydı beni bu kliçkolar.

  • ahmet kurt

   Wilder stiverne ü zorlanmadan yenerek whyte ayarlarında bir boksör olmadığını zaten ispatladı. Hem adamda inanılmaz bir nakavtçı yumruğu var. Açık söylüyorum joshuayı ters yakalasın bayıltabilecek kapasitesi var(aynı şekilde joshuada wilderı perişan edebilir). Tekniğinin ve çenesinin zayıf olması gerekçesiyle üst düzey boksörlerin arasına almaman hoş görülebilir ama wilder ı, whyte ve ruizin altında görmen bir wildersever için tahammül edilemeyecek durumlardan biridir. Ben bile yok artık dedim 🙂

   • Bankaci

    İyi de onların altında gostermedim.sadece seviyesini bilmiyoruz dedim.

    • Bankaci

     Wilder furyi wladi povetkini yenebilir diye düşünüyordum ama seçtiği rakiplere bakınca yok artık diyorum

     • ahmet kurt

      Whyte kimi yendi? Chisorayı ucu ucuna yendi. Eski chisora olsaydı bırak yenmeyi ko olmamayı zor başarırdı. Bunun dışında kayda değer bir galibiyeti var mı? Yok. Peki wilder? Stiverne, spilzka, washington ve duhaupas gibi boksörleri yendi. Demek ki ortada wilder a yapılan bir haksızlık var.

     • ahmet kurt

      Whyte ı listeye alıp wilder ın ne olduğunu bilmiyoruz demek bence adil değil.

     • Joe Calzaghe

      Wilder iyi bir boksör ama gün be gün kendisine balon diyenleri haklı çıkarıyor. Ulan dövüş Ortiz ile… Spilka, Washington hatta Stiverne Wilder seviyesinde adamlar zaten değillerdi, biliyoruz onu.

      Wilder her şeyden ayrı düşünüldüğünde iyi bir boksör ama WBC kemerini belinde gezdiriyorsan gidip Ortiz ile, Joshua ile, en kötü Parker ile dövüşeceksin. Povetkin ile dövüşeceksin. Bir kemer alıp üzerine yatmak da moda oldu.

      Wilder iyi bir boksör ama kesinlikle korkak ve balon patlatıcısı da bir adam. Joshua en azından Kliçko ile maça çıkma cesaretini gösterdi.

      Joshua’yı da aynı kategoriye sokuyordum yoksa. Hatta yapılacak bir Joshua-Wilder maçının sonunda bile üçüncü bir isimle ikiliden birinin sınanması gerektiğini düşünüyordum.

      Bana kalırsa Wilder, en ortalama tahminle Ortiz ile sınanmadığı müddetçe sikletin en iyisidir denilemez. Kemer birleştirmeyen adam sikletin en iyisi değildir, oturup sikletin en tehlikeli adamlarını alt etmeyen sikletin en iyisi değildir.

   • Bankaci

    Ahmet kardeşim whyte bir seviyesi var wilder çerçeve çizemiyorum bunu belirtiyorum sadece wilder First class bir Boksör değil benimcin ama ihtimal var oda yüzde 10.

    • Antijoshua

     Wilder balon kardesim hakkisin sen adamin mac yaptigi szpilka,washington zaten boksor degil biri deniz komandosu,amerikan futbolcusu,burrito paketcisinden bozma bi adam digeri tribun holigani adama boks yap enerjini disarda harcama demisler.
     Duhaupasi povetkin karsisinda gorduk kesekagidi gibi dagildi.wilder buyuk boksormus yersen 🙂

    • Joe Calzaghe

     Bankacı kardeşim haklısın ben senin kafanı anladım ama ifade ediş şeklin insanlara garip geliyor. Wilder sıradışı bir boksör, sanki kemer sahibi gibi değil de bir numara gibi davranıyor.

 22. Asena CcC

  Eddie hearn’e twittar’dan dm attim kendisi beni takip ettigi icin dm’lesebiliyoruz bilgehani neden kazikladin dedim güldü ortalik keriz dolu dedi 🙂
  Bu arada klitschko ve jashua haberi neden yapilmiyor sitede ben bu iki boksorunde hayraniyim ayip olmuyor mu 🙂

 23. Ordinaryus H

  arkataşaklarım beni dinleyin. Şu konuya açıklık getirmek istiyorum boks dehası nickli şahıs benim karım oluyor. Biz aynı kişi degiliz. Saygılar

 24. Bankaci

  Joshua wlad maçına 5gun kaldı sitede haber yok maça dair .

  Maçı verememin acisini bizden çıkarmanın anlamı yok.

  Sitede ki joshua hayranları sus pus olmuş bir şekilde wlad macina şüpheli yaklaşıyorlar.enteresan maçla ilgili haber çıksın aleni herkese soracagim maçla ilgili görüşleri.

 25. Bankaci

  Benim oğlana boks öğretecek ti:)neyse kısmet ten öte köy Yok.

 26. MARCİANO

  joshua-wlad maçının yayın ihalesini k2 promotions kazandı ve yaptıkları yayın ihalesinde türkiye yayın haklarını tivibuspor almıştır…

 27. safkan

  Wladimire yenilmek balon olmak anlamı taşımaz, eğer jasua wlada yenildiğinde balon diyeceksek; povetkin,haye,pulev,chagaev,ibragimove balon demiş oluruz, tıpkı büyük üstad aristotalesin tümden geliş, tüme gidiş felsefesi gibi.

  • ahmet kurt

   Ama 41 yaşındaki 1.5 yıldır dövüşmeyen bir adama yenilmekle 35 yaşlarındaki daha yaşlanma belirtileri pek baş göstermemiş, tecrübesinin zirvesindeki bir adama yenilmekte bir değil yani. Joshua çok ezilmediği takdirde yenilirse tabiki balon olmaz ama haye, povetkin ve ibragimov un yenilgisiyle de bir tutulmaz. En azından Ben böyle olduğunu düşünüyorum.

   • Antijoshua

    Joshua yenilirse skandaldir,rezalettitr bence..povetkin,ibragimov,chagaevi yenen wladla hafta sonu mac yapcak wlad ayni mi?
    Adam mezardan maca cikcak nerdeyse amk 🙂

    • safkan

     Şöyle bir durum da var arkadaşlar wlad rakiplerini hep kendi evinde ve psikolojik,fiziksel baskısıylada yendi şu an favori bile değil, 15 yıldir her maçina favori çikan bir adamdan bahsediyoruz. 41 yaşindaki haliyla 35 yaşindaki hali normalde farklı olur ama bu adamlar ekstrem profesyonel, arasında %3 lük bir decline vardır ya da yoktur. Ben işten yorgun çikip spor salonunda deli gibi crossfit yapan 47,48 yaşında sıradan insanlar biliyorum. Ben joshua fanı değilim ama sizce kendini ispatlaması için bir adamın ağir siklette kimi yenmesi gerekir ki, tyson ya da wilderden daha iyi bir test olduğunu düşünüyorum.

     • ahmet kurt

      ben zaten joshua wladı yenerse kendini ispatlamış olur diyorum. o konuda bir sıkıntı yok. ama bazıları joshua daha whyte ı yendikten sonra bile adını ali ve tyson gibi efsanelerin yanında anmaya başlamıştı. eğer joshua; ali, foreman, tyson, fraizer, lennox veya vitali gibi boksörlerle adının anılmasını istiyorsa yada bunu hak etmek istiyorsa daha çok şey yapmalı. şuanda ağır siklet, boks tarihinin en kötü dönemlerinden birini geçiriyor. yani bu yoklukta maç kazanmakla efsane olunmuyor.

     • Antijoshua

      Haklisin profesyonelligi ve is ahlakina lafim yok ama yasida gectim adamin formu,mac eksikligi, en iyi durumda olmamasi ki pulev macindan beri hep dususte maci sonucunu etkikeyecek faktorler.
      Zaten iyi bir wlad olsa hearn bu maca atlamaz ve joshua favori gosterilmezdi.yinede joshua wladi ezerek yenerse kendini wildera oranla cok daha fazla sekilde ispatlamis olur.zaten joshua wilderi nakavtla gecer bence

      • ahmet kurt

       yorumuna katılıyorum. ayrıca belirteyim. joshua prof boks kariyerine başladı başlayalı wlad sadece 4 maç yapmış(en son 1.5 sene önce). maç eksiğinin olduğu gayet ortada.

      • Bankaci

       Dostum joshua wilder i nakavt eder merak etme .Yeter ki iş o noktaya gelsin.o zaman konuşacak çok kelam buluruz

   • Oldi

    Hayeyi pove yi yenen wlad 41 yaşındaki wlada tuvalet temizletir. 🙂

 28. Antijoshua

  Wilder dayanismasi amk haaha

 29. Joe Calzaghe

  Saçmalıyorsun… Aratmaya kalksan adamın soyadı da çıkıyor. Boşuna bok atma bence, kimse sevdiği boksörü iyi göstermek için buradaki önemsiz insanlara yaranmaya çalışmaz. Ben dahil buradaki kimsenin önemi yok.

  Hayrettin’de verdiği haberleri çoğu doğru olan bir arkadaş, yanlış çeviri yapmış olabilir.

 30. Antijoshua

  Iyide kardes adam ruh hastasi mi bilerek 3g icin algi operasyonu yapip buna zaman harciycak burda..niye boyle bisey yapsin ne cikari var golovkinin halkla iliskiler sorumlusumu ,maas mi aliyo bu islerden.belli ki tercume hatasi olmustur.jacobs tarafi yendik dese ne olur kaybettik dese.opulen yanagin davasi olmazmis

 31. Bankaci

  İyidir dostum joshuada yeni bir Tyson olma potansiyeli var.kivama gelecekse bu maç o maçlardan biri.

  • ahmet kurt

   tyson 20 yaşında dünya şampiyonu olsun. geleni geçeni 1-2 raundda ko etsin(whyte ve breazeale gibilerine 2. raundu göstermezdi). 178 boyuyla ağır siklete korku salsın. eskivleri ve fentleriyle, muazzam boks tekniğiyle rakiplerini perişan etsin. ondan sonra joshua ile adı yan yana yazılsın. karşılaştırılsın demiyorum adlarının yan yana yazılması da bir hakarettir 🙂 joshua nın ne artısı var? gücü ve o fiziğine kıyasla çok hızlı yumrukları dışında büyütülecek bir özelliği olduğunu düşünmüyorum. onun tekniğine sahip sayısız boksör geldi geçti. joshuanın neden bu kadar abartıldığına anlam veremedim veremeyeceğimde. tyson kim joshua kim arkadaş. biri cristiano ronaldo öbürü sabri sarıoğlu yani…

  • ahmet kurt

   joshuayı ingiliz lobisi tarafından hak etmediği şekilde şişirildiği için desteklemiyorum. sende dahil pek çok kişi onun hak etmediği şöhretine kapılıp gidiyosunuz. joshuayla alıp veremediğim yok ama sırf bu yüzden wlad maçını kazansın istemiyorum. bu adam ne yaptı ki şuan adı efsanelerle anılır oldu? riddick bowe, joe fraizer veya evander holyfield gibi ringde savaşçı bir ruhu, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi mi var? tyson veya ali gibi zamanının ötesinde muazzam bir hızı ve boks tekniği mi var? lennox lewis, rocky marciano gibi harika bir karnesi, kariyeri mi var ki bu adamı bu kadar büyütüyoruz? Ben joshuayı izlerken iyi bir ağır siklet boksörü olduğunu görüyorum. ağzımı açık bırakacak kabiliyette bir efsane potansiyelini asla ve asla görmüyorum. kusura bakma sana da hep muhalefet oluyoruz ama yine de belirtmek istiyorum..

 32. Murat Koc

  Hayrettin arkadaşın kişiliği zaten yazdığı yorumlardan belli asla kasıtlı insanları kandiracak biri değil.Benim gibi yabancı dili olmayan takipcilere yardimci olmak adına elinden geldiğince çeviri yapiyor.golovkini destekliyor olabilir fakat asla onu abartmak adına hberleri carpitmaz.hatta cogu zaman canelo cephesinin haklı sitemlerinin oldugu haberleride burdan paylasti.isim yanlisliklari da telefondan yazildiginda farketmeden otomatik çevirme yapiyor ondandir.ayrıca golovkinin abartilmaya da ihtiyacı yok zaten sikletin en iyilerinden biri.
  Röportaja gelirsekte direll yada Smith ikiside 12 raund sürecek bir maçta avniye karşı dovusemez.belki ilk raundlarda baskıya kontralarla karşılık verebilirler ama ilerleyen raundlarda avni ıkisinide köşelerde ezer.sporcumuz gerçekten çok yetenekli ve dayanıklı bir isim.röportaj içinde cihat kardesimize teşekkür ederim birkaç makalesi yabancı boks formlarında da paylaşıldı.severek takip ediyoruz basarilar

 33. Bankaci

  İddia sahibi iddiasında güvenilir bilgilere sahip ve tutarliysa cesur ve girisken olabilmelidir.

  Joshua hayranı yorumcular piyasada yok çoğunluk tedirgin.

  Joshua bu maçı nakavtla alamayacaksa zaten işi çok zor.
  Net bir galibiyet bekliyorum.yuzde 70 yuzde30.

  Eğer wlad en iyi zamanında olsaydı da joshua net favorimdir.

 34. Bankaci

  Ahmet kardeşim potansiyeli var demek oldu demek değildir.olabilir demektir.

  Birde niye joshuayla Tyson yanyana adı anilmasin.

  • ahmet kurt

   çünkü arada çok büyük bir kumaş farkı var 🙂 hem ben potansiyeli var demeni yediremediğim için onları yazdım zaten. yanlış anlamadım yani. ”joshua da tyson olabilecek potansiyeli nerde gördün” der gibi yazdım. neyse bahsettiğin gibi joshuacılar biraz tedirgin görünüyor. sesleri solukları çıkmıyor 🙂 cümleten iyi akşamlar…

 35. Hayrettin Yeğin

  Teşekkür ederim arkadaşlar (Murat Koç,Ahmet kurt,antijoshua,Mehmet dalgaç,oldi).Ben burda bu konuyla ilgili açıklamayı yaptım.kimsenin bir ferdi yada körü körüne taraftarı değilim.burda fikirler eleştirilebilir ama bu eleştiriler kişiliğe ve mesleğe dokunursa bu hem bütün üyeler için hemde site yönetimi için doğru olmaz.burda yorum yapan birçok meslek sahibi ve öğrenci olan arkadaşlar var ama yorum yaparken hiçbir zaman burda insanları etiketliyerek ve yererek elestirmedik.Murat koç kardeşimin dediği gibi telden mesaj yada yorum yazarken kalılışlaşmış kelimeri gönderip hatayada sebep oluyor.biz burda yalan haber yapmadık.burda iki tane haberde yanlış tercüme oldu diye burda insanların karşısında kutuplaştırmaya gerek yok.burda yanlış olan tercümeleride kabul ettim.birinde Mehmet bey yanlış tercüme olmuş sanırsam demişti bende özrümü dileyip düzelttim.bir haberdede teldeki durumdan dolayı yanlış yazma olmuştu onunda açıklamasını yapmıştım.jacobsun menajeri konusunda ismini ve tercümesine yanlış yazdık diye bilerek golovkin yanlısı haberler yapıyor demek abes ötesi.david haye nickiyle yazıp neden Tony bellew haberleri yapıyordum acaba.burda onlarca canelo haberleri de yaptık.Burda ismi geçen Mehmet Ertem bey ve site yönetimi bu durumlara müdahale etmediği müddetçe bu konular daha da yaşanır.burda Mehmet beyi beni uyardı diyerek şahit göstermesi onada söz hakkı getirmiştir.benim isteğim benim hakkımda yerici konuşmayı bırakın burda fikirlerinizi paylaşın.ben başka bir yerden boks gündemini takip edip oraya düşüncelerimi saygı çerçevesinde aktarırım.

  • safkan

   Hayrettin yeğin, bu sitede hem yorumculuk hem de bir nevi çevirmen muhabirlik yapan kıymetli bir arkadaşımızsın. Senin sayende yabancı boks sitelerini bilmeyen veya ing bilmeyen boks severler çok kıymetli bilgiler ediniyor. Bu tarz şeylere kulak asma kardeşim.

  • Bankaci

   Hayrettin kardeşim iyi niyetinden şüphem yok.

   Seni şöyle eleştirebilir artık sadece çeviri yapmaya basladin biraz yorumda yapsan iyi olur diye düşünüyorum.

 36. Asena CcC

  Sen ne sacmaliyon hafız rusya’ya gitmismis rusya’ya gitmedi ingilteredey’ken bi tarafi yemedi wbc’karar vermeden kacti 🙂

 37. Uğur mehmet birdoğan

  Anthony Joshua vs Wladimir Klitschko hakkında Vitali Klitschko nun iki röportajı .
  “Elbette Wladimir in hiçbir maçını kaçırmadım .Kardeş olarak birlikte daha güçlüyüz . Ülkemizin bu büyük maçta onun galibiyetine ihtiyacı var . Kardeşimi seviyorum ve iyi tanıyorum . Çok yetenekli ve iyi bir formda . Harika boks tekniğine sahip , hız , güç , hareket . Ama kimse mükemmel değildir . Bazen konsantrasyonunu kaybediyor zaten bu nedenle Fury e kaybetti . Eğer %100 konsantre olursa Joshua yı kesinlikle yenecektir . Olimpiyat altın madalyası kazanmış, aynı fiziksel özelliklerdeki ve kondisyonda ki iki dünya şampiyonun iki boksör arasındaki harika bir maç . yaşlı jenerasyon vs genç jenerasyon ama boksda , politikada ve hayatda öğrendiğim şey eğer şartlar eşit ise tecrübe anahtardır . İkimizde ülkemiz içi savaşıyoruz . Kiev de herkes heyecanlı ve iyi sonuç bekliyor . Bütün pozitif mesajlara ihtiyacımız var ve Wladimir den KO bekliyorum . İkimizde kesin olarak birşey var ise o da eğer dövüşmezsen kazanamazsın. ”
  http://www.dailymail.co.uk/sport/boxing/article-4441156/Vitaly-Klitschko-watch-Wladimir-face-Anthony-Joshua.html
  ” Wladimir domine etmesi gerektiğini biliyor . Beklemeyip maça girmeli ve performansını göstermeli . Başka yolu yok , bunu o da biliyor , onunla defalarca konuştum . Bunun yeterince farkında . Wladimir in ikinci bir şansı yok . Bu nedenle ondan ful konsantrasyon ve elbette iyi bir sonuç bekliyoruz ”
  http://www.boxingnews24.com/2017/04/joshua-vs-wladimir-saturday/

 38. Uğur mehmet birdoğan

  Anthony Joshua vs Wladimir Klitschko hakkında Vitali Klitschko nun iki röportajı .

  “Elbette Wladimir in hiçbir maçını kaçırmadım .Kardeş olarak birlikte daha güçlüyüz . Ülkemizin bu büyük maçta onun galibiyetine ihtiyacı var . Kardeşimi seviyorum ve iyi tanıyorum . Çok yetenekli ve iyi bir formda . Harika boks tekniğine sahip , hız , güç , hareket . Ama kimse mükemmel değildir . Bazen konsantrasyonunu kaybediyor zaten bu nedenle Fury e kaybetti . Eğer %100 konsantre olursa Joshua yı kesinlikle yenecektir . Olimpiyat altın madalyası kazanmış, aynı fiziksel özelliklerdeki ve kondisyonda ki iki dünya şampiyonun boksör arasındaki harika bir maç . yaşlı jenerasyon vs genç jenerasyon ama boksda , politikada ve hayatda öğrendiğim şey eğer şartlar eşit ise tecrübe anahtardır . İkimizde ülkemiz için savaşıyoruz . Kiev de herkes heyecanlı ve iyi sonuç bekliyor . Bütün pozitif mesajlara ihtiyacımız var ve Wladimir den KO bekliyorum . İkimizde kesin olarak bildiği birşey var ise o da eğer dövüşmezsen kazanamazsın. ”

  ” Wladimir domine etmesi gerektiğini biliyor . Beklemeyip maça girmeli ve performansını göstermeli . Başka yolu yok , bunu o da biliyor , onunla defalarca konuştum . Bunun yeterince farkında . Wladimir in ikinci bir şansı yok . Bu nedenle ondan ful konsantrasyon ve elbette iyi bir sonuç bekliyoruz ”

  Bu site neye göre link alıp almıyor gerçekten merak ediyorum bazen kabul ediyor bazen etmiyor …

  • lennox

   Çeviri için teşekkürler Uğur hocam vitalinin bu maç hakkındaki düşünceleri önemli mutlaka ama kardeşinden dolayı ne kadar objektif olabilir tartışılır

   joshua wladı yenecek kadar donanıma sahipmi Göreceğiz hep birlikte ben bu maçın jashuayı değerlendirmek için ölçü olacağını düşünüyorum ama haZır bir wlad karşısında sınavın kolay geçeceğinide sanmıyorum vitalinin söylediği gibi bir ko çıkabilirmi bence sürpriz olmaz iyi akşamlar

  • Uğur mehmet birdoğan

   Önemli değil 🙂 .Aynen , bu maça tarafsız bakması imkansız . şimdi carl froch un röportajını okudum sanırım durumu en iyi o özetlemiş .

   http://www.telegraph.co.uk/boxing/2017/04/19/carl-froch-warns-anthony-joshua-wladimir-klitschko-will-give/

   • Adem Aktaş

    Kardeşim çevirisini yapar mısın? Sana zahmet

    • Uğur mehmet birdoğan

     “O büyük , güçlü ve 27 yaşında arzusu ve gençliği var , bunlar önemli faktörler olacaktır . ama Klitshcko nun bütün efsanesi orta da ve Wembley stadyumun da (Deplasmanda olduğunu vurgulamak istemiş) , büyük ihtimal son maçı olacak . Kafa takmış olmasından bahsediyor ve bu Joshua için kötü haber . Dünya seviyesinde boks yapmamış olmaması teknik ve puanla kaybetmesine yol açabilir ve acemilikleri ortaya çıkabilir .

     Eğer Klitshcko dediği gibi motive ve bu maçı takıntı yaptı ise ki bunu anlayabilirim bende Groves ile dövüştüğüm de aynı pozisyondaydım , ozaman gerçek bir tehdit olabilir .

     Klitshcko nun benim gibi arkasında soru işareti bırakmadan gitmek istediğini var sayarsak , ki efsanesi orta da , evet ozaman şansı var .

     Bunları geçersek ,Ben Joshua nın KO edeceğini tahmin ediyorum ama erken değil . Ama dikkatli bir baskı ile yenebilir , genişten yumruklar sallarsa başaramaz çünkü Klitshcko yumruklarının hedefini bulmamasını sağlar . Daha önce KD oldu ve yumruk yemeyi sevmiyor . Artık korkuyor , jabını (sol direk) iyi kullanmasına rağmen eğer Joshua bacakları ile kendini zorlamadan ve ağır yumruklar sallamadan baskıyı kurabilirse 7,8 ve 9 raundlar da Klitshcko 41 yaşında bir vücuda sahip olduğu göstermeye başlayacaktır .”

     biraz uzunmuş parça parça atıyım :), hatalar olabilir acele oldu biraz .

     • Uğur mehmet birdoğan

      “Taktik karar kılıcı . Joshua ayaklarını kullanarak(ringi kesmesi gerektiğinden bahsediyor sanırım 🙂 ) Klitshcko nun üzerine baskı kurmalı , onu arka ayağında tutmalı , bolca feint(aldatmaca) kullanmalı , onun hareket etmesini , onun çalışmasını ve kendini rahatsız hissetmesini sağlamalı . Bu Hareket ve çalışma (uzak tutmak için kullanacağı sol direkten bahsediyor sanırım) 41 yaşındaysan seni 7. ve 8. raund da yakalar .

      Klitschko hareketsizleşmeye başlar ve savaşmak zorunda kalır eğer Klitschko Joshua yı büyük bir yumruk ile yakalamaz ise veya acemi hatasına düşürmez ise yenilir . Joshua kombinasyonlar atar ve aparkat ile bitirir ve Klitschko yu yıkar .

      “Joshua daha 18. maçında . Daha test edilmedi . Kariyerinde bir kere Dillian Whyte dan yumruk yedi . Bu seviye de Joshua yı ölçme imkanımız yok .

      Ayrıcalıklı bir kariyeri oldu . Altın madalya kazanırken biraz şanslıydı ve pro ya döndüğünden beri iyi bir boksör ile maça çıkmadı . Charles Martin kağıt bir şampiyondu (bunu demiyor aslında ama “do me a favor” “bana iyilik yap” yerine daha mantıklı olur) . Tyson Fury nin vazgeçtiği kemeri eline geçirdi ve boş bir rakibe karşı savundu (Dominic Breazeale) sonra da Eric molina ile hiçbir anlam ifade etmeyen bir maça çıktı .

      Sen yumruk atarken yere bakan bir boksör Klitschko maçı için hazırlık olamaz sadece maçı izlemeyi garipleştirir . Taraftarlar çok gergin maçın başında çünkü Klitschko Joshua yı çeneden yakalar ise ne olacağını bilmek isteyeceklerdir .”

      • ahmet kurt

       Eyvallah ellerine sağlık 🙂

      • Uğur mehmet birdoğan

       “Eğer Joshua gerçekse işi tamamlayacaktır . Eğer başaramaz ise motto su olan “sade kal”(stay humble) tam yerinde olacaktır , kendinden işi yapmasını daha iyi bilen biri tarafından sadeleştirilir .

       Joshua milyarder olmak hakkında konuşuyor ama mottosu sade kalmak belki onu sadeleştirecek adam klitschko dur .

       Joshua nın kazanmasını bekliyorum ama Klitschko onu nasıl yenebileceğini görebilliyorum ”

       Başlığını yazmayı unutmuşum ,

       Carl Froch Anthony Joshua yı uyarıyor : ” Wladimir Klitschko efsanesini korumak için elinden herşeyi ortaya koyacaktır benim yaptığım gibi”

     • Adem Aktaş

      Dostum üşenmeyip yazdığın için çok teşekkür ederim devamı varsa bekliyoruz artık :)))

      • Uğur mehmet birdoğan

       Sorun değil , hepsi bu kadar 🙂 .

 39. lennox

  Hayrettin yeğin nam-ı diger David haye hocam bu sitede karakteri ve üslubu gayet düzgün sayılı insanlardan birisidir golovkini destekliyor olsa bile objektif bir yorumcu olduğunu düşünüyorum art niyetli yorum yazacağına uzun zamandır yorum yazan çoğu arkadaş gibi bende inanmam

  Burda çevirdiği sayısız haber vardır bazı cümlelerde hatası olabilir bunlar normaldir umarım böyle tatsız yanlış anlaşılmalar yüzünden Şevki kırılmaz bizde bilğiden mahrum kalmayız

  Ayrıca Maçı jocops aldı diyen insan afedersiniz ya bokstan anlamıyordur yada canelo gibi çekemiyordur iyi akşamlar

 40. Roman

  Lomayi cok yipratiyolar. Makine gibi adam lakin pek saglikli degil bu kadarida..

 41. Hayrettin Yeğin

  Eyvallah Safkan,bankacı,Lennox kardeşim bil mukabil.bankacı kardeşim uyarını dikkate alacam.osullivan kardeşim alemsin valla.mizansen bir yorum olmuş.

 42. Hayrettin Yeğin

  @ uğur Mehmet birdoğan kardeşim çeviri için eyvallah.dün gece okumuştum vitalinin röpaetijinı ama seninki daha iyi derlenmiş ve daha açık olmuş.vitaliyi özledik gerçekten.vitali-lennox maçı unutulmaz bir maçtı.vitali boksu bıraktığında tekrar dönecekmisiniz diye sorduklarında sadece Lewis rövanşı için dönerim demişti.

  • Uğur mehmet birdoğan

   Önemli değil 🙂 . Ben haberlere genelde yabancı basından başlar sonra bu siteye gelirim , neredeyse yabancı basında çıkmış ve sitede yayınlanmamış bütün haberleri sen yorum kısmında yazmış oluyorsun 🙂 , eline sağlık .

   Vitali kötü kaybetmişti lewis e , ağır siklette maçların oluşturulamaması ve boksör eksikliğini göze alırsak vitali vs lewis maçı şu yaşlarında bile daha ilgi çekici olabilir (wlad – joshua hariç) .

 43. Roman

  Sarbi kardesim birakda kassin record parker. O parker andy ruiz le dovustu ve kemeri aldi takam la dovustu. Az maci var ko kascaktir bu macla. Wilder gibi 30 mac vasat boksorlerle mac yapmadi. Hayir bunu nasil karsilastirabiliyosun o da bir farkli komik.

 44. Burak Yurtsever

  iyi akşamlar herkese, daha çok yazılanları okuyup arada sırada bilgi paylaşımı yaptığım güzel bir mecra burası,gerçekten bilgisayarı açtığımda ilk girdiğim sitelerden biri fightclub.com.tr. kendi adıma söyleyebilirim ki hayrettin bey en azından beni yeterince bilgilendiriyorsunuz amacınızın iyi olduğunu biliyorum,arada hatalar olur öyle. insanların birbirine kin beslemediği çok az yer kaldı bu ülkede, bari burası öyle bir yer olmasın dostça sohbet muhabbette bulunulsun ben de sizleri okumaya devam edeyim. 🙂 hayrettin bey, ahmet kurt,conan, lennox lewis, antijoshua, murat koç hepinizi zevkle takip ediyorum buralarda olun hep 🙂 iyi akşamlar.

 45. Prorsum

  Sayın boks yazarı Hayrettin yeğin bey diyeceksiniz ulenn
  Şaka bi yana şu mecrada yazan bazı isimler ne demişler nasıl yorum yapmışlar diye bakıyorum eski nickiyle david haye de benim için bu yazarlardan bir tanesi bilen bilir murat koç safkan ahmet kurt eskiden conan anti joshua ve anti wilder uğur mehmet birdoğan lennox ve tabii bankacı ve şu an ismi aklıma gelmeyen birkaç yazar daha var boks bilgisi ve üsluplarından mütevellit saygı duyuyorum.
  bazen kendi doğrularımdan dolayı katılmasam farklı düşünsemde sorun değil bu insanlarda zaten bazen tartışabiliyor bunlar gayet normal yani seviliyorsunuz arkadaşlar

 46. Roman

  Anthony Joshua, wach la sparringler yapmis.
  https://www.instagram.com/p/BSwd3dOjAg0/
  JOSHUAYI BIR BASKA SEVIYORUM ALLAH EMEGININ KARSILIGINI VERDI. DUNYA SAMPIYONU OLDU SIMDI KLITSHCKO YU DA YENECEK. BASKA CARESI YOK BU MAC ENINDE SONUNDA OLACAKTI VE SIMDI COK AZ BIR ZAMAN KALDI BU HAFTA SONU BUYUK HEYECANI YASIYACAGIZ. KAZANAN JOSHUA OLMASI GEREKIYOR WLADDA COK SALDIRACAKTIR BENCE.

  • ahmet kurt

   wach ı bayağı hırpalamış gibi görünüyor 🙂 bakalım maçta neler olacak. inanılmaz heyecanlıyım.

 47. Prorsum

  Bak şimdi O’sullivan’ı görünce aklıma geldi böyle birkaç arkadaş daha var ismi biraz ö ce aklıma gelmiyenve artı olarak site yönetimi hakkında ki görüşlerine tamamen katılıyorum

 48. Hayrettin Yeğin

  Eyvallah Uğur Mehmet birdoğan,Burak yurtsever,prorsum,o’sullivan kardeşim.sitede hepimiz paylaşım ve yorum yaparak katkı sağlıyoruz.önemli olan birbirimize birşey katarken ve yorum yaparken üslubu ve saygıyı yitirmemek.her arkadaşın buraya büyük katkısı var.burda herkesin yorumlarından birşey öğreniyorum.benim için önemli olan bu.birbirimizle fikirsel anlamda yorum başında tartışsak bile bu hep saygı çerçevesinde olup seviyeyi aşmadı.murat koç kardeşim ile canelo – golovkin konusunda yorum olarak farklı noktaları dile getirip az tartışmadık ama benim yorum konusunda bu sitede yorumlarından en çok faydalandığım bir isimdir.ahmet kurt kardeşimin boks konusundaki istatiksel açıklamaları,Lennox kardeşimin yorumlarındaki ve bilgi paylaşımındaki özgün ve makale tarzı bilgilendirme yazıları,antijoshu kardeşimin yorumlarındaki eleştirel yaklaşımı ve paylaşmış olduğu boks haberleri,safkan kardeşimin maçlar konusundaki farklı ve analizci yaklaşımı,Uğur Mehmet birdoğan kardeşimin boks haberlerini paylaşma konusundaki uzun ve düzenli tercümeleri ve maçlar konusundaki farklı yaklaşımları,prorsum kardeşimin Kell brook hayranlığı olsada maçlara dönük keskin görüşleri, O’sullivan kardeşimin mizansen dolu yorumları zaten bize hem keyif veriyor hemde neşelendiriyor.daha adını sayamadığım birçok değerli arkadaşım.hepimizin katkısı burda büyük ve değerli.

 49. Hami Mavili

  hayrettin bey sağ olsun insanları sitenin kendisinden daha fazla bilgilendiriyor. 🙂 ufak tefek mevzular yüzünden insanların kalbini kırmaya gerek yok.

 50. Hayrettin Yeğin

  Estağfurullah ,Eyvallah hami mavili kardeşim.hepimiz elimizden geldiğince burda birşeyler paylaşıyoruz ama sitenin payı bu konuda bizden daha ileri gelir kardeşim.biz burda yani bu site sayesinde paylaşımlar yapıyoruz.herbekadar burda ufak tefek sorunlar olsada bunu siteye mal edemiyoruz.sorun bizden yani insanlardan kaynaklanıyor ama sitede bu konuda yardımcı olmak için tedbir alabilir.

 51. Murat Koc

  Keşke wilder ve parker maçı olsaydı bu sayede wilderde 2.kemeri elde ederdi wilder boks tekniği ve fizik olarak begenmedigim fakat hız olarak gerçekten orta sikletler kadsr hızlı dovusen ve vücudu çok esnek bir ağır siklet.joshua ve klitsko harici diğer bütün rakiplere karşı favori goruyorum.olası bir fury veya parker maçını kesinlikle kazanır.Özellikle furynin tekrar eski formuna donebilmesi enaz 2yil sürer.Bu aşamada çıkacağı bir wilder maçını kaybeder.acele etmeden bir plan çerçevesinde çıkışa başlamalı.Geri dönüş için wilder tehlike arz eder.
  Joshua klitsko maçı hakkında goruslerim ise geçen yıldan beri ortada ben maçı joshuanin alacağını ongoruyorum maç taktiği ilk raundlarda klitskoya uzak mesafede tutup içeri girmek istediğinde gelişine direklerle mesafeyi korumak olacak.maçın ilk yarısından sonra klitskoda yorgunluk belirtileri göstermeye başlayınca binlerce ingilizin destegiylede nakavt için yüklenecektir.Tabi burda inşallah tecrübesiz davranıp savunmayı elden birakmaz o gazla sadece yatırmaya konsantre olursa beklenmedik bir kontra ile yeri boylayabilir.klitsko hem çok güçlü yumruklar vuran hem boksun kitabını tersten yazmış hemde aylardır kampta fiziksel ve mentel olarak cok hazır durumda.önce fury için ağır bir kamp süreci yaşadı peşine direk joshua ile anlaştı ve hazır haldeyken ikinci bir kamp dönemi yaşadı. Bence joshua klitsko engelini asabilirse kendisine tehlike yaratacak başka bir rakip olduğunu düşünmüyorum.bu maçı kaybetsede çok büyük tecrübe kazanacaktır.hafta sonunu 4 gözle bekliyorum

 52. ONUR ERTEKİN

  Joshua – klitschko maçının yayını ile ilgili bir haber, bir işaret var mıdır?

 53. Bankaci

  Wilderin fury ve Parkeri yenebilecegini dusunuyorum.İkiside nakavtci boksör değil birinin fiziksel diğerinin de yıkıcı yumruğu olmadığı hıza dayalı boks yaptığı için tam da wilderin istediği tarz boksörler.garanticidir kendisi 3;5-4yildizlik maç yaptığı Boksör stiverne dur.onu da nakavt edemedi.

  Joshuanin ortizin yaşlı olmasa wladin ve hatta sağlam bir haye wilderin rahat yener.

 54. Murat Koc

  Parker bencede abartildigi kadar elit bur boksor değil. Sadece ülkesinden çıkan ilk ağır siklet sampiyonu olmasi adına korunan bir proje şampiyon olarak görevini tamamladı gerisi gelmeyecektir.sampiyonlar dan biriyle cakistigi an nakavtla kaybedecektir biraz daha korusunlar

 55. Murat Koc

  Şimdi sen söyleyince duydum adını daha önce hiç ismini duymadigim maçını bile izlemedigim bir isim razvan cojanu demekki parkerin ekibide hangi seviyede olduklarının farkindalar bu iyi birsey.16 maç yapmış 2ni kaybetmiş yendiği isimlerde hep sıradan sıralama boksorleri idman maçı havasında geçecek galibi önceden belli olduğu bir müsabaka daha

 56. Bankaci

  Ne Dağıstanlı ymis arkadaş bırakın adamın peşini:))

  Bizim bu Kadıköy’de topçusu dan popcularla çok ünlü -ozellikle moda tarafinda-oturur.onlarla olan muhabbetleri mı yazsam demek ki yandım:)

 57. Joe Calzaghe

  Yahu dostum burada Eddie Hearn falan yazmıyor, boks camiasının etkili isimleri değiliz biz. Toplasan 20 kişi önemsiz adamlarız, bizi niye etkilemeye çalışsın Hayrettin?

  Kaldı ki adamı Kevin Connelly diye aratınca da çıkıyor. Yanlışı olabilir, düzeltilir. Buradaki insanların %90’ı GGG’yi seven insanlar zaten.

 58. lennox

  Tyson Fury, Burak yurtsever, prorsum, hayrettin yeğin arkadaşlarım hakkımdaki güzel düşünceleriniz için teşekkürler bu site ve ortam sayesinde herkes gibi bende boksa olan ilgimi ve bilgimi artırmaya çalışıyorum hepimizin hataları olabilir sonuçta insanız önemli olan kalp kırmadan saygı çerçevesinde düşüncelerimizi paylaşmak ve tartışmak

  Murat hocam yukarıda güzel bir yorum yapmış çoğuna katılmamak elde değil parker beğendiğim bir boksör olmasına rağmen kemeri elinde bulunduran boksörler içinde en zayıf halka ve olası wilder eşleşmesinde fizik,hız,patlayıcı güç ve kondisyon olarak dezavantajlı konumda olacak teknik yönden eksik yönleri olsada bende wilderin kazanacagını düşünüyorum

  Fury dönecek ama bu görüntüsüyle fiziksel Açıdan kısa süre hazır olmayacaktır ne amaçla döndüğü ve mental durumuda muamma birkaç maç yapıp cebini doldurma peşindemi yoksa tüm kemerleri ele geçirme hesabındamı bilmiyoruz Bildiğim bir şey varsa bu adama güven olmaz ne yapacagıda belli olmaz

  Furyi wilder ve joshuadan ayıran özellik doğuştan yani genlerden gelen boks yetenegi ama yeteneginizi uygulamaya dökmek için yeterli fiziki altyapınızda olmalı şu an furyde bu yok o yüzden bu haliyle wildere meydan okuması riskli ve bence bu durumda wilderi yenemez ama mental açıdan kendini hazırlayıp sıkı çalışıp fiziğini yeterli seviyeye getirirse wildere boks dersi verir oda ayrı bir konu

 59. Charles Real champ Martin

  Dün akşam cok iyiydim.ot param çıktı

 60. Yusuf

  abi eddie hearn a bi sövmüşüm varya maça üç gün var ve yapılan tüm yorumları okudum ve hepsinin de çok mantıklı olduğunu gördüm. şahsen joshua tarafı kendini güzel ifade etmiş onu belirteyim 🙂 şimdik benim favorim %52 klitschko ama joshua da alırsa hiç şaşırmam hiç de üzülmem 130 gündür bu maçı bekliyorum ve acayip heyecanlıyım ya bu maç bir çınarı devirip yeni bir çağ açanın olacak ya da küllerinden doğan bir efsanenin olcak merakla bekliyorum site yöneticilerinden de biraz haber bekliyoruz en kötü tartıyı verin be!

  • Antijoshua

   Haklisin kardes artik sitenin bir baslik acmasi lazim bu mac icin.
   eskiden joshua yellense haber oluyodu.
   mac tivibuda olunca bir anda joshua c.martin muamelesi gormeye basladi
   Martininde haberi yok joshua-wlad macininda 🙂

 61. Antijoshua

  Parkerin rakip secimi mecburiyetten.h.fury 10 gun kala mactan cekildi.adam ne yapsin bu kisa zamanda.zaten balon wilderin simdiye kadar karsilasmadigi basalti ruiz ve takamla dovustu
  wlad,joshua,fury,ortiz,povetkin,imkansiz.
  Whyte,wach,chisora,helenius,pulev maci var.
  Baska adam yok ha cojanu olmus ha kaju ne farkeder.biletler yanmasin gece iptal olmasin diye bulmuslar bir adam iste hemde ilk 15ten yine..wilder boyle ilk 15ten balon cimbizlamadi mi defalarca hemde vakti varken
  parker bir kere mecburiyetten.hangisi daha vahim ?

 62. ahmet kurt

  Ortiz wilder a ben boştayım gel dövüşelim Dediğinde neden washington ı seçti? Neden sakatlıktan yeni çıktım seninle dövüşemem demek yerine “ben dopingcilerle dövüşmem” dedi(arreola ile dövüşmüştü halbuki. Hemde arreola ilk 15 te bile değildi). Neden fury 150 küsür kiloluk sumocu fiziğiyla bana 5 hafta ver maça çıkalım dediğinde “herşeyin bir zamanı var” dedi? Wilder çok mu cesur acaba? Parker ın rakip seçimi kesinlikle yanlış. Ne olursa olsun daha iyi bir rakip seçmeliydi. Razvan Bildiğin gary cornish ayarlarında bir boksör. Lakin yine de parker eleştirilecekse parker ve joshua severler tarafından eleştirilmeli. Wilderseverler kendi destekledikleri boksöre baksın 😉

 63. ahmet kurt

  Lennox yanlış hatırlamıyorsam 38 yaşındayken boksu bıraktı. Ward bu yaşında kaçarsa tabiki itin götüne sokardık.

 64. Prorsum

  Wilder bildim bileli yan çiziyor parker’ın teklifini red etmişti diye hatırlıyorum ortiz zaten her maç sonu wilder’a meydan okuyuo havasını alıyor olası parker maçında wilder kazanır diyorum ben ama diğer büyuklere karşı hiç şansı yok ud nakavt edemediği herhangi bir maçı kazanamaz joshua öyle veya böyle kliçkoyla maç yapacak adam daha şampiyon olalı bir sene olmadı bu yüzden tebrik etmek gerekir bunun dışında wilder stiverne ile rövanş yapicak hayatımda gördüğüm en anlamsız rövanş neyse sözün özü wilder kariyerini bitirmeden gerçek bir şampiyonla kapışmadan kariyerini bir bahaneyle sonlandırır dedi dersiniz

 65. cemil aslan

  avni yensinde bunu o zaman görelim avniyle tanışmak nasıl oluyor.

Yorumlarınız