Derek Chisora Anthony Joshua’ya Meydan Okudu!

joshua-chisora

Charles Martin ile maça çıkacağı açıklanana kadar Anthony Joshua’nın muhtemel rakipleri arasında görülen İngiliz ağır sıklet Dereck Chisora, Joshua’ya meydan okudu.

Joshua tarafı ile yaptıkları maç görüşmelerinin finansal sebeplerle tıkandığını ve bu nedenle maçın gerçekleşmediğini belirten Chisora, Joshua’nın Martin’i yenip dünya şampiyonu olacağını, ve daha sonra ya kendisi ya da David Haye ile karşılaşarak kemerini savunacağını iddia etti.

Şampiyon olarak ringe çıkacak Joshua ile finansal konularda daha kolay anlaşabileceklerini düşünen Chisora, IBF listesinde ilk 15 içinde yer aldığı için, Joshua’nın bir sonraki karşılaşmasında ringe çıkacak adaylar arasında henüz IBF’te sıralamaya giremeyen David Haye’e göre kendisinin öncelikli olduğunu, Joshua’yı yenerek IBF dünya şampiyonu olacağına inandığını ifade etti.

Joshua vs Martin maçı hakkında da konuşan Chisora, karşılaşmanın nasıl geçeceğiyle ilgili soruya şu yanıtı verdi:

Charles Martin’in ne yapmaya çalışacağını biliyorum. Martin ilk rauntlarda Joshua ile “kavgaya” girmeyecek. Mesafesini koruyarak boks yapacak ve maçı derin sulara taşımaya çalışacak. Joshua ise ilk rauntlarda nakavta gitmeye çalışacak, ve ben de Joshua’nın maçı erken bitireceğini ve karşılaşmayı nakavtla kazanacağını düşünüyorum.

Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. Perfect storm

  Chisoro 3 Raunda sıkılan dişini yüklenicen geçmiş olsun bitmiş chisoro

 2. KaraPapak

  Joshua Martine ayarı verdikten sonra chisura sen hele dur biraz sonrasında fury-klitçko maçının galibi ile veya vilder ile ortiz ile karşılaşmasını bekliyorum. Eğer joshua ilk 5 rauntta martini indirirse çok büyük göz dağı vermiş olur rakiplerine. Son olarak Joshua para konularında artık daha titiz davranacaklardır. Bu iş sonuçta para kazanmak için yapılıyor.

 3. DAVİD HAYE

  Sen daha çok beklersin chisora .işin gücün para başka birşey değil.İBF joshua galip çıktıktan sonra zorunlu kemer savunma maçı yapmak için listenin ilk sırasındaki rakibi önerir.senden şampiyon olmaz chisora

 4. nihat

  bu herifin pulevle maci yokmuydu ?

 5. Mike tyson

  Boxrecte gozukmuyor. Yakinda imzalar atilir. Chisora pulev heleneus jenning takam martinden daha iyidir.martin henuz kendini ispatlmadi. Savruk dengeli deil.AJ whiyte yaptigi baskiyi charlese yapacaktir.sol boksor olmasi farketmez.yeterki kondisyonunu ayarlasin biraz daha hizlansin.ilerki yillarsa domine edecektir. Chisora deneyimi fazla ama sonu kevin johnson gibi olur. Kondusyon sikintsi var. Thompson gibi baraj yani iyi challenger boksorudur.

 6. Murat Koc

  Ben bu chisoraya bir anlam veremedim.joshuanin menajeri ilk chisoraya gittiğinde maç olmasın diye adeta uçuk isteklerde bulunup ayagina gelen fırsatı tepen adam bidahaki maçın kendisiyle olacağına emin. Joshua kemere sahip olursa artık kimsenin kaprislerile ugrasmaz. Kemeri isteyen joshuaya parayi gösterecek. Yoksa chisoraya kadar pataklanacak ne isimler var

 7. Bozoğlu

  Jashua bunu patates eder

 8. deniz

  tony thompson ve chisora ne yapip edip buyuk maclar ayarlayip para kazaniyorlar yenilseler bile.
  chisora bey sen önce pulevi yen sonra joshuayi dusunursun. joshua martini yenip kemeri alirsa buyuk ihtimal sene sonu haye ile maca cikar .

 9. Edson Arantes Do Nascimento Pele

  Bu Chisora ne ballı adam , Çok sağlam maçlar yaptı çok iyi para götürdü . Bazen Allah yürü ya kulum diyor.

 10. Braddock

  Vitali ve heleniusun karşısındaki chisora joshuayi çok zorlar. Ama tyson fury nin karşısına çıkan chisora, joshua karşısında 5 raun d göremez

 11. Roman Gonzalez

  Joshuanın yerinde olsam bu zırto ya o şansı vermem. Kemeri kazanacak diye it gibi peşinden kosarsin artık chisora.

 12. safkan

  zaten haye maçı öncesi ön sıcak olarak chisorayı yiyecekler gibi. ibf kemeri almış sonra chisorayı yenmiş joshua ile haye maçı ingilterede çok ses getirir. bu bitmiyor tabi daha sonrasında wilder,povi,fury. valla wlada saygım var ama 1 geri adım attı ağır siklet tekrar kızıştı.

 13. social

  Dereck Chisora,karakteri kotu bir boksor olsada yumruk kaldırmayı bilen ve korkmadan savaşabilen bir boksor,teknik pek yok bama gume dalıyor ama maçların hakkını veriyor.
  https://www.youtube.com/watch?v=tShBLAqJ58w

Yorumlarınız