Eski Şampiyon Emeklilik Kararını Açıkladı!

afolabi

Nijerya asıllı İngiliz yarı ağır sıklet boksör Ola Afolabi, boksu bıraktığını açıkladı.

36 yaşındaki Afolabi, iyisiyle kötüsüyle güzel bir kariyeri geride bıraktığını, beş parasız başladığı hayatta, 20 yaş gibi çok geç bir yaşta başladığı boks sporu sayesinde büyük başarılar elde ettiğini, gücüyle değil refleksleri ve hızıyla öne çıkan bir boksör olarak artık eski gücünde olmadığını fark ettiği için bokstan ayrılma zamanı geldiğine karar verdiğini açıkladı.

Eskiden birlikte antrenman yaptığı James Toney ve Roy Jones gibi büyük şampiyonların 50 yaşına merdiven dayamalarına rağmen hala ufak paralara ringe çıktığını ve sağlık sorunları yaşadığını ifade eden Afolabi, “eğer onlar böyle bir duruma düştülerse, benim gibi biri haydi haydi düşer” diye düşündüğünü, hayatı boyunca hep realist bir insan olduğu için emeklilik kararı almakta zorlanmadığını söyledi.

Şu an kendime düzgün bir hayat kuracak param var, doğru kararlar alırsam bir daha aç ve evsiz kalmadan hayatımın geri kalanını geçirebilirim diyen Afolabi, sıfırdan başladığı hayatta kazandığı başarıyı ise şöyle tanımladı:

Hayat bana bir kaç limon verdi, bense onlardan çikolatalı bir milkshake yaptım!

Afolabi’nin kariyerinden 3 müthiş nakavt

00:27
Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

 1. DAVİD HAYE

  En doğru kararı vermiş. Aciklamalarida çok içten olmuş.

 2. Roman

  Cruiser seni ozleyecek afolabi.

 3. imparator 81

  Cok guzel konusmus,yolun acik olsun

 4. ONUR ERTEKİN

  Helal olsun, delikanlı adammış…

 5. doctor1984

  Enzo Maccarinelli’yi nakavt ettiği maç gördüğüm en sert nakavtlardan birisidir.İlk videoda ki nakavt. Başka açılardan nasıl bir nakavt olduğu daha iyi anlaşılıyor.

 6. deniz

  helal olsun cok guzel ve gercekci konusmus. james toney,roy jones, shannon briggs,thony thompson ve anthony tarver gibi 44 yasini gecmis boksörlerin kucuk paralar icin sagligini ve sayginligini kaybettigi bir duruma girmemek icin boksa veda karari almis. elindeki birikimlerini guvenilir biryerlerde kullanir ise hayatini guzel sekilde surdurur.

  holyfield ve tyson`da ustte saydigim boksörler gibi milyon dolarlar kazandilar ama kumar ve kadinlara haracayip bekurussuz kaldilar.

 7. Ahmet kurt

  Helal olsun adam ya…

Yorumlarınız