Finlandiya Basınından Erkan Teper İçin Şok İddia!

teperFinlandiya basınında Erkan Teper hakkında şok bir iddia ortaya atıldı.

Avrupa Boks Şampiyonası maçlarını düzenleyen Avrupa Boks Birliği (EBU) asbaşkanı Pertti Augustin’in yaptığı açıklamaya göre Erkan’ın Avrupa Şampiyonluğu’nu kazandığı David Price maçından sonra verdiği numunede yasaklı madde tespit edildiği, sonucun kesinleşmesi halinde boksörümüzün ciddi bir ceza alabileceği belirtildi.

Normal şartlarda Alman laboratuvarlarının test sonuçlarını 1 ay içinde açıklaması beklenirken, Temmuz ayında gerçekleşen bir karşılaşmanın sonunda yapılan ve pozitif çıkan bir testin sonuçlarının neden Aralık ayına kadar açıklanmadığı sorusu ise cevabını bekliyor.

Erkan Teper’in önümüzdeki aylarda, geçtiğimiz haftasonu Alman boksör Franz Rill’i mağlup ederek yeni Avrupa Şampiyonu olan Robert Helenius’un karşısına çıkması bekleniyordu.

Kesin açıklamanın ilerleyen günlerde yapılacağı belirtilirken, doping iddiasının resmiyete dökülmesi halinde boksörümüz Avrupa Şampiyonluk maçı hakkını kaybedecek. Bu durumda Robert Helenius’un rakibi İngiliz Derek Chisora olacak.

Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. SoNer

  İnşallah doğru bir haber değildir.

 2. SamantaFox

  umarım bütün bunlar ingiliz boksörlere Erken Teperin sırasını vermek için yapılan oyunlar degildir. Antony jashuanin menejerlerinin önceki yaptığı açıklamalar aklıma geldi.

 3. caner

  sıra mıra neyse de inşallah yapmamıştır öyle bir hata

 4. Scrooge

  yaptıysa ömür boyu men lazım

 5. braddock

  David price karşısındaki erkan sikletindeki birçok boksöre bela olabilir. O sebeple erkanla maç yapmamak için bahane cok

 6. Kaan Türk

  Ah be abi ah. Dikkat et biraz şu testlere. Herkes kullanır kabak bizim Türkün başına patlar…

 7. DEONTAY WİLDER

  Aynen kaan türk kardeşim

 8. David tua

  Dopingli oldugu onaylandi almanyada en son maci gecersiz olacak ve ceza yiyecek ne kadar olur bilemem tahminen en az 1 sene ve para cezeasi yazik.

 9. DEONTAY WİLDER

  Teper 1 sene boks yapamassa iyice göbek bağlar şişman dedeler gibi

 10. safkan

  ayrıca erkanın evine yapılan baskında büyüme hormonu,testesoron, clunbuteron ve methandrostenolone bulunmuş diyorlar eğer doğruysa.

 11. klankakomed

  çok kötü oldu bu iş

 12. fatih genel

  şu an belinde kemer olupta doping yapmayan yok.Daha öncede yazmıştım önemli olan yakalanmamak. dopingin testlerde çıkmasını önleyen sildirici ilaçlar kullanıyorlar.doğru zamanda kullanıp testlere kadar kandan veya idrardan atılmasını sağlıyorlar.Türlü türlü yolları var bu işin. erkana yazık olmuş geçmiş ola

 13. yusuf uğur

  olmaz öyle bir şey inşallah, olimpiyatta da iki sporcumuzun ilk iki sırada yer alınca ağlamıştım nerdeyse, sonradan ikisi de dopingli çıkınca yıkılmıştım. yılların emeğini çöpe atmasınlar kolay iş değil bunlar.

Yorumlarınız