Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Videolar

Benzer Haberler

 1. conan

  hakemde floyd eskivi varmış. 😀

 2. mostwanted

  hakemin yaptığı eskivi çoğu boksör yapamaz

 3. Roman

  Hakem bey napiyorsunuz..

 4. önder

  Ne macti be…lewis en iyi idi gercekten

 5. Tek kral DEONTAY WİLDER

  Yalnız bu seride ben holyfield e hayran kalmıştım ya … abi pitbull gibi kapıştı erif ilk maç zaten holyfield ın hakkıydı…

 6. ömer uzel

  Bir holyfield hayranı olarak bu maçın berabere bitmesi yanlıştı..bence bu maçı 115-114 lewis kazanmıştı, ama ikinci maçı da Lewis’e vermeleri hataydı o maçı da 116-115 Holyfield kazananmıştı..bu iki maçın sonucu da halen tartışılır, üstünden 18 yıl geçmesine rağmen..birde şu var lewis hem 34 yaşında hem de sağlıklı iken Holyfield hem 94’te ki birinci moorer maçından 4 gün sonra kalp ameliyatı olmuş ve eskisi gibi tempolu dövüşemiyor, hem 99 yılının başında ayak sakatlığı geçirmiş ve bu iki maça acılar içinde çıkmış hemde 37 yaşındaydı..tüm bu dezavantajlara rağmen Holyfield iki maç ta da başa baş dövüşmüş ikinci maçı da bir çok otoriteye göre net kazanmıştı…Holyfield bu maçta berabere kalarak koruduğu Wba ve İbf kemerlerini ikinci maçta haksız yere kaybetmiş, ama wba kemeri lewisten tekrardan boşa çıkınca 2000’de Porto Riko’lu sessiz adam John Ruiz’i yenerek 4. Kez dünya şampiyonluğunu kazanıp tarihin bir siklette en çok şampiyonluk kazanan boksörü olmuştur..Holyfield ilk şampiyonluğunda 90’da Douglas’ı, ikinci de 93’te Bowe’yi, üçüncüde de 96’da tyson’u yenerek kazanmıştı..

  • Roman

   John ruizle ust uste 3 kez dovusmustu.

   • ömer uzel

    Evet kardeşim haklısın, 2. Maçta tam dengeyi sağlayıp üstünlüğü ele almışken 11. Rauntta nakdavn olmuş ve maçı kaybetmişti, aslında Ruizi en çok 2. Maçta hırpalamıştı..Ama 3. Maçta ruiz 5 kez yere düştü hiç nakdavn vermediler maçı da berabere verdiler. 3. Maç net Holyfield’in idi..Ruiz serilerinde ki 3 maçı da iki sefer ful izledim, görüşüm bu yönde..

Yorumlarınız