İki Büyük Şampiyon Fena Kapıştı!


crawford-garcia_2

Geçtiğimiz haftalarda Viktor Postol’u yenerek süper hafif sıkletteki kemer koleksiyonuna WBO’dan sonra WBC kemerini de ekleyen Amerikalı Terence Crawford ile aynı kemerin eski sahibi, şu anki yarı orta sıklet dünya şampiyonu Porto Rikolu Danny Garcia laf dalaşına girdi.

Danny’nin babası Angel Garcia’nın Crawford için “O gerçek bir şampiyon değil, kendisini şampiyon yaptırmış birisi. Danny gibi hak ederek şampiyon olmadı” şeklinde konuşmuştu. Bu konuşmaya kısa ve öz bir yanıt veren Crawford ise “Baban benim sahte şampiyon olduğumu söylüyor ama ben o kemerleri senin ringe çıkmaktan korktuğun adamı (Postol) döve döve kazandım” şeklinde konuştu.

Danny Garcia ise bu sözlere “Sen benim 3 sene önce yaptıklarımı yapıyorsun. Ben cüce Gamboa veya hantal Postol değilim. Ben adamı bokstan emekli ederim. Eski rakiplerime sor” şeklinde cevap verdi.

Crawford ise “Postol’a hantal diyorsun ama onunla ringe çıkmamak için ona bekleme ödemesi yaptın (step-aside fee), ben senin dövdüğün yaşlı, işi bitmiş adamlara benzemem. Eğer canın boks dersi almak istiyorsa, babana söyle de bize maç ayarlasın, senin sıkletine gelip kemerini elinden alırım” şeklinde konuştu.

Garcia ise; “Postol ile maç yaptın 50 bin anca sattın. Eğer yalandan değil gerçekten büyük bir maça çıkıp yenilmek istiyorsan promotörün Bob’a (Arum) söyle Al’i arasın” (Al Haymon / Garcia’nın promotörü) şeklinde konuştu.

Bakalım bu sözler iki farklı sıkletin şampiyonlarını ringe çıkaracak dev bir mücadelenin fitilini yakacak mı, yoksa hepsi lafta mı kalacak. Bunu önümüzdeki dönemde göreceğiz.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. tarık aydın

  crawford seni dover danny fazla kaşınma

 2. Yavuz Mercan

  danny garcia güzel rakip, beğendiğim boksörlerden. Sert bir rakip ama Crawford teknik olarak daha iyi gibi maç olursa seyir zevki yüksek bir maç olur.

 3. Süleyman

  Terrence fena benzetir

 4. Roman

  Ohoy ohoy 😀 inşallah adamlik yapip karsilasirsiniz. Garcia’nin postol hakkındaki dediklerini doğru bulmuyorum. Danny sert vuruyor ama crawford daha teknik ve hizli. %51 Crawford %49 Garcia

 5. DAVİD HAYE

  crawford garcia karşısında favori ama postol kadar yavaş kalmaz .maçın çoğu bölümü kafa kafaya gider.

 6. Marvelous .

  Terence garcia, thurman ve brookun ötesinde birisi. Bu üç boksörde şampiyon isimler fakat terence crawford büyük bir boksör. Müneccim değilim ama crawford bundan 10 yıl sonra sugar ray leonard, pacman, floyd, cesar chavez, parnell whitaker, felix trinidad ile birlikte anılacak bana göre.

 7. Fury

  yav boş konuşmayın kardeşim çıkın ringe biz de izleyelim, şimdiye kadar kaç tane maç izleyecektik hepsi yalan oldu iş ciddiye binince iptaller yağmaya başlıyor, artık büyük boks maçları konusunda beklentilerim yüksek değil

 8. bankacı

  Crawford bu teknik ve stille zor yenilir.

 9. Uğur mehmet birdoğan

  olma ihtimali olması çok düşük bir maç için gereksiz bir tartışma , ilgi yaratma çabası ihtimal için . olsa bile danny garcia nın alması zor bir maç al haymon riske atmaz .

  crawford daha kalitesini gösterebileceği maçlara yeni çıkmaya başladı . bir floyd olmaktan çok uzak ama potansiyeli var .

  danny kemerini bir süre korur ondan sonra welter deki diğer şampiyonlara yem edilir . amerikan medyası bile welter in zayıf halkası olarak görüyor vargas ile danny yi .

 10. mehmet dalgaç

  Garcia cok daha guclu olsa da crawfordun teknik ustunlugu tartisilmaz. Bu mac olursa mukemel bir mac izleriz. Garcia sansli bir yumrukla ko edemezse crawford kesinlikle kazanir. Bu arada favorim crawford

 11. amir khan

  garcia abartılmış boksörlerden biri.sıkışınca bilerek bel altı yumruklar atar.ve hakemlerde sadece uyarmakla yetinir.tekniği crawford dan zayıf.

Yorumlarınız