Tyson Fury’ye Büyük Onur

fury-ring

Wladimir Kliçko’yu yenerek WBA, WBO, IBO ve IBF’in dünya şampiyonluk kemerlerini eline geçiren İngiliz şampiyon Tyson Fury’ye Amerika’nın ünlü boks dergisi Ring’in şampiyonluk kemeri takdir edildi.

Bir çok boks otoritesine göre en değerli ünvan olarak kabul edilen, sıkletlerde tartışmasız 1 numara olarak kabul edilen boksörlere, ve bu nitelikteki boksörleri yenen dövüşçülere “bayrak yarışı” anlayışıyla takdim edilen (lineal TR:çizgisel) kemer, ağır sıklette Tyson Fury’den önce son 30 yılda sırasıyla Mike Tyson, Lennox Lewis, Vitali Kliçko ve son olarak da Wladimir Kliçko’da bulunuyordu.

Bir çok sıklette boksörler yeterli şartları sağlayamadığı için kemerini boşa çıkaran Ring dergisi, şu an için yalnızca Tyson Fury, Canelo, Guillerme Rigondeaux, Roman Gonzalez ve Donnie Nietes’i tartışmasız şampiyon olarak tanımlıyor.

Yakın gelecekte bu ünvanı almaya en yakın adayların Sergey Kovalev, Gennady Golovkin ve Terence Crawford olduğu öngörülüyor.

fury-ring

Ödülün takdimi sırasında bir de konuşma yapan Fury, çocukluğundan beri Ring mecmuasını takip ettiğini, bu kemere sahip olmanın kendisi için tarif edilemez bir mutluluk olduğunu dile getirdi.

Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

 1. Wilder Fan

  Povetkin bunu ko eder.

  ancak rüyasında 🙂

 2. Roman Gonzalez

  roman 😀 chocholatito 😀 wilder den vazgeciremedin furye saptırıyosun 😀 wilder be yazıkki fury ile maç yapamayacak. çünkü sasha onu fena yenicek. üzgünüm wilder fanları acı gercekler bunlar.

 3. Murat

  Ağır sikleti bir beladan kurtardı. Klitsolarin yüzünden ağır siklette aparkat eskiv 3 4lu kombine diye bir şey kalmadı. Sırf sağ direk sol direk joshua biran önce kemeri alirda ağır siklet eski günlerine döner. Saçma sapan sporcular yüzünden MMA aldı başını yürüdü. Boks popularitesini kaybediyor

 4. Abdullah yılmaz

  Fury, klicko’dan kemerleri almis olabilir ama;simdilik bu unvani hak edecek bir seviyede değil…

 5. Abdullah yılmaz

  Fury, klicko’dan kemerleri almis olabilir ama;simdilik bu unvani hak edecek bir seviyede değil…

 6. Roman Gonzalez

  Hakedecek seviyede olduğunu wladimir maçında kesin olarak kanitladi. En önemlisi o kadar atıp tuttu. Dediğini de yaptı wladimirin yendi. 5 yıldız .. 1. Sınıf bir boksor fury.

 7. ömer şimşek

  ilk olarak ağır siklette 1922 yılında benimde avatar resmimde ki nam-ı diğer jack dempseyin aldığı, sikletin 1 numarasına verilen çok önemli bir kemer. fury haketti mi? kısmen haketti, çünkü wladı lackpunchsız almanyada yendi. emin olun wladı luckpunchla yenseydi bu kemeri vermezlerdi ona. neredeyse 100 yıllık kemer. bu arada ring magazine kemerini en fazla alan isim muhammed ali.

 8. Jesse Livermore

  vladimir değil de vitali hakikaten iyi boksördü yalnız.

Yorumlarınız