Unvan Maçı Tartışmalı Bitmişti. Rövanşın Startı Verildi…

murata-ndam (6)

20 Mayıs’ta Japonya’da WBA (normal seviye) orta sıklet unvanı için ringe çıkan Japon Ryoto Murata ve Kamerun asıllı Fransız Hassan N’Dam arasındaki mücadeleyi kazanan boksör, Split Decision (ikiye bir masa hakemi kararı) ile N’Dam olurken, mücadelenin ardından puanlamayla ilgili tartışmalar alevlenmişti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan WBA başkanı Gilberto Mendoza maçı tekrar izlediğini ve puanladığını, kazanan tarafın Murata olduğunu düşündüğünü ve WBA yönetim kurulundan rövanş kararı alınmasını talep edeceğini açıklamıştı.

İki boksörün rövanş için anlaşma sağlayamaması üzerine 7 Temmuz tarihinde açık ihaleye (purse bid) gidileceği öğrenildi. Rövanş maçının Eylül-Ekim döneminde gerçekleşmesi bekleniyor.

Rövanş maçının galibi WBA’in süper şampiyonluk kemerinin sahibi olacak olan 16 Eylül’deki Golovkin vs Canelo karşılaşmasının galibiyle ringe çıkmaya hak kazanacak.

Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Harun

  adamı ilk bakışta charles martin sandım 😀

 2. About Billions

  İlk maçı kesinlikle Muratanın kazandığını düşünüyorum. Rövanş maçı iyi olmuş ama yine de haksız mağlubiyete uğraması çok kötü bi şey. İlk maçtan önce de n’jikama şans tanımıyordum, ikinci maç için de n’jikama şans tanımıyorum. Muratanın rahat bi galibiyet alacağını düşünüyorum.

 3. Big George

  Rövanş yapılması adaleti sağlamaz.

  İlk maçı açık açık japon aldı. Şimdi zenci hayvan gibi kasıp Japon’u döverse adalet tecelli etmiş mi oluyor? böyle maçlara rövanş vermek yerine no contest vermek gereklidir.

 4. jackal

  Maçı izlemedim ama Japonyada Japonun bariz yendiği söyleniyor yabancı sitelerde

Yorumlarınız