Boks

13 Mart’ta Olan Unvan Birleştirme Maçına; İki Unvan Maçı Daha Eklendi!


WBC Süper Sinek Sıklet Şampiyonu Meksikalı Juan Francisco Estrada (41-3-0), WBA Süper Sinek Sıklet Şampiyonu Nikaragualı Roman Gonzalez (Chocolatito) (50-2-0) ile uzun yıllar sonra tekrar kozlarını paylaşacak. İkili, ilk maçlarını 17 Kasım 2012′de yapmıştı. Chocolatito, Estrada’yı puanlarla (118-110, 116-112 x2) mağlup etmişti. WBC ve WBA Süper Sinek Sıklet unvanlarının ortada olacağı Estrada-Chocolatito II rövanş müsabakasının 13 Mart’ta ABD’de olacağını açıklamıştık. Bu maçın yapılacağı organizasyona iki unvan maçı daha eklendi.

Amerikalı Jessica McCaskill, kadınlar boksunun Norveçli efsanesi Cecilia Braekhus’u puanlarla (97-94, 97-93, 95-95) mağlup ederek  WBC, WBA, WBO, IBF, IBO Yarı Orta Sıklet unvanlarının yeni sahibi olmuştu. Bu ikili rövanş maçına gidiyor ve McCaskill unvanlarını Braekhus’a karşı savunacak.

Bir diğer unvan maçı ise; Matchroom Boxing ile yeni sözleşme imzalayan 27 yaşındaki WBA Süper Hafif Sinek Sıklet Şampiyonu Japon boksör Hiroto Kyoguchi, unvanını Meksikalı Axel Aragon Vega’ya karşı savunacak.


0 0 vote
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu