Boks

Abraham vs Smith Rövanşına Hazırız!


Geçtiğimiz hafta sonu Almanya’nın Kiel şehrinde gerçekleşen WBO süper orta sıket dünya şampiyonluk maçında Arthur Abraham, İngiliz rakibi Paul Smith’i 12 round sonrasında mağlup ederken,  açıklanan puanlamalar ise tepkilere neden olmuştu.

Çekişmeli geçen ve özellikle Arthur Abraham’ın beklenenin aksine düşük performansına karşılık Paul Smith’in öne çıkan performansı neticesinde yakın neticelenmesi beklenen karşılaşma da açıklanan puanlamalar 117 – 110, 117 – 111 ve 119-109 şeklindeydi ve bu da maç biter bitmez tartışmalara neden oldu.

Karşılaşma biter bitmez Paul Smith ve ekibi haklarının yendiği gerekçesi ile kamu oyu oluştururken, WBO’da bu karşılaşmayı yeniden değerlendirme kararı aldı ve puanlamayı da gözden geçirecekler. Ancak, gerek Abraham’ın menajeri Kalle Sauerland ve gerekse de Paul Smith’in menajeri Eddie Hearn bu karşılaşmanın rövanşı konusunda hali hazır da görüşmelerini sürdürmekteler.

Kalle Sauerland, 2015 yılı içerisinde rövanşı mümkün olarak gördüklerini söylertken, WBO’nun Paul Smith’i 1. Sıraya yerleştirip yerleştirmeyeceğine kalmaksızın rövanş yapmaya hazır olduklarını açıkladı. Ancak, Abraham ve ekibinin gözü ilk olarak 8 Kasım’da ki Felix Sturm – Robert Stieglitz karşılaşmasında.

Öte yandan Eddie Hearn ise WBC şampiyonu Anthony Dirrell ile Paul Smith’in maç yapması konusunda Amerikalı boksörün ekibinin nabzını yoklamakta.


0 0 vote
Article Rating

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu