Boks

Adana’da Yer Yerinden Oynadı!


öner kardeşler

Uzun süredir heyecanla beklenen WBC gecesi Adana’da gerçekleşmek üzere başladı ve geceyi Bilgehan Demir anlattı Koray Şarkaya ise yorumladı. Gece canlı yayın ile Kanaltürk ekranlarından naklen yayınlandı.

Gecenin ilk unvan karşılaşması Aziz Karaoğlu ile Adil Rusidi arsında gerçekleştirilen WBC Akdeniz Şampiyonluk karşılaşması oldu.

3 dakikadan 10 roundluk bu maç start aldı. Bu karşılaşmayı kazanan isim WBC Akdeniz unvanının yeni sahibi olacaktı. Adil Rusidi ilk round itibari ile kolundaki sakatlık ile uğraşmaya başladı ve bu ona çok zor dakikalar yaşattı. Bu arada Aziz Karaoğlu, maçtaki üstünlüğünü korumaya devam ediyordu. 2. Rounda da kötü başlayan Adil Rusidi daha fazla dayanamadı ve 2. Roundda teknik nakavt ile karşılaşmayı kaybetti. Böylece WBC Akdeniz unvanının sahibi Aziz Karaoğlu oluyor.

Gecenin ikinci karşılaşması Muhammed Al Zein ile Zeijko Bozic arasında gerçekleşen WBC Akdeniz Ağırsıklet unvan karşılaşması oldu.

Bu maçı kazanan isim, henüz sahibi bulunmayan WBC Akdeniz Ağırsıklet unvanının yeni sahibi olacaktı. Muhammed Al Zein, ilk roundda rakibini nakdavn etti. Ama rakibi Zeijko Bozic karşılaşmaya geri dönmesini bildi. Daha sonra Muhammed Al Zein hırsla maça devam etti ve karşılaşmayı ilk roundda bitirdi. İlk roundda nakavt ile karşılaşmayı kazanan Muhammed Al Zein, WBC Akdeniz Ağırsıklet unvanının yeni sahibi oldu.

Gecenin üçüncü karşılaşması Mirza Ganic ile Yavuz Ertürk arasında gerçekleşti. Karşılaşma 6 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.


İlk roundda çok fazla hareketli geçmeyen maç, 2. Roundda ateşlenmeye başladı. Maçta 2 kez üst üste nakdavn olan Mirza Ganic, 3. Roundun son saniyelerinde nakavt oldu. Böylelikle karşılaşmayı kazanan Yavuz Ertürk oldu.

Gecenin dördüncü karşılaşması Alptuğ Öner ile Mindia Nozadze arasında gerçekleşen WBC Avrasya Pasifik Süper Ortasıklet unvan karşılaşması oldu.

Heyecanla beklenen bu maç start aldı ve 10 roundluk bu maç başladı. İlk round bir hayli hızlı başladı ve gerçekten sinirler gerildi. Her iki boksör de kazanmak için canını dişine takıyordu. 2. Rounda da hızlı başlayan karşılaşmanın sonu erken geldi. 2. Roundun son saniyelerinde Alptuğ Öner’den gelen bir yumruk darbesi rakibini yatırmayı bildi. Böylelikle WBC Avrasya Pasifik Süper Ortasıklet unvanının yeni sahibi oldu.

Gecenin beşinci ve son maçı Buğra Öner ile Ramazi Gogichashvili arasında gerçekleşen WBC Genç Dünya Süper Ortasıklet unvan karşılaşması oldu. Bu karşılaşma da 10 round üzerinden değerlendirilmek üzere start aldı.

İlk rounda bir hayli hararetli başlayan ikili gerçekten kazanmak için çok istekliydi. Maç ilk rounddan itibaren bir hayli ateşli geçmeye başladı. Karşılaşmada ateşli bir şekilde devam eden ikili maçı 5. Rounda kadar taşımayı başardı. Fakat her iki boksör de hala performans kayıplığına uğramamıştı. 7. Roundda maç bir hayli kızıştı ve her iki boksörde de sinirler gerildi. Maç nihayetinde son rounda kadar geldi. Artık her şey son rounda bağlıydı. Ya nakavt olacak ya da puanla bitecekti. Süre bitti nakavt gelmedi ve gözler masa hakemlerine dikildi. Hakemlerden gelecek olan sonuçlar kazananı belirleyecekti. Bunun doğrultusunda puanlama ile kazanan taraf Buğra Öner oluyor. Böylelikle WBC Genç Dünya Süper Ortasıklet unvanının yeni sahibi oldu. Gece de böylelikle son bulmuş oldu.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
8 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Gecede çok güçlü boksörlerimiz vardı. Şaşırmadım desem yalan olur.

Ancak gecenin bence en kral boksörü AVNİ idi. Adı geçmemiş. Adam sanki WBC şampiyonu gibiydi ringte. Gard alışı, aparkatları çok fena. Yeni maçlarını bekliyorum

ozan
ozan
7 yıl önce

Tamamen rezil bir geceydi boksörlerin tarzları kötüydü birtek avni yildirimin duruşü vuruslari güzeldi.bir de bi türk boksör vardı 91 kilo galiba hic centilmen değildi kendini tyson zannediyor galiba . Avni den başka biri ilerleyemez aralarinda ama avninin daha cok dövüşmesi lazim

megujan
megujan
7 yıl önce

maçta gözüm selçuk aydın’ı aradı. o da olsaydı kesinlikle tarihi bir maç olurdu. diğer boksörlerimizi tebrik ederim ancak daha ciddi maçlara çıkabilmeleri için çok çalışmaları gerekir. başarılar dilerim.

Halıl
Halıl
7 yıl önce

bence maçlarda şike vardı.böyle rezil maçları daha önce izlememiştim hiç bi direnc yok azim yok hemen yıgılı werdıler yere .

yakup erdoğan
yakup erdoğan
7 yıl önce

gerçekten çok rezil nbir geceydi rakiplerini yurtdışından sokaktamı topladılar bokser demek için şahit lazım avni iyi idi yalnız Bilgehan bey reklam aralarında daha önce selçuğun resmi vardı şimdi niye yok Ahmet önerden dolayımı yok acaba cevap yazarsanız seviniriz Kastamonulu boks severler adına

Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Sulçuk Ahmet Öner den ayrıldı. Twitter da açıklamaları var.

yusuf
yusuf
7 yıl önce

reklam aralarında selçuğun olmaması ahmet önerle ilgili olduğunu sanmıyorum selçuk aydının maçlarını yayınlayacağına dair kanal türk le bildiğim kadarıyla kontrat imzanladı ahmet önerin elinde kim kaldıki bi solisi var oda sakalandı ayı gibi kış uyksuna yatar 3 -4 sene sonra bi maç daha yapar oda hayatını basamak boksör olarak devam ettirir

Başa dön tuşu
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x