Boks

BERMANE STIVERNE’Yİ KANDIRAMADI


WBC ağır sıklet şampiyonu Bermane Stivernie’nin (Altta) ünvanını ilk olarak kime karşı savunacağı konusunda belirsizlik şimdilik devam ediyor. Ancak Deontay Wilder (Üstte) ismi, WBA, IBF,WBO ve IBO ünvanlarının sahibi Wladimir Klitschko’nun önünde yer almakta.

Mayıs ayı içerisinde Chris Arreola’yı nakavtlı mağlup ederek Vitali Klitschko’nun bıraktığı ünvanın sahibi olan Bermane Stivernie, bu maçın sonrasında gerek Wladimir Klitschko gerekse de Deontay Wilder’ın hedefi haline gelmişti.

WBC kuralları gereği Deontay Wilder ile maç yapması gereken Haiti asıllı Kanadalı boksör için Klitschko’nun da unvan birleştirme yapmak için ısrarlı girişimleri devam ediyor. Ancak, Ukraynalı boksörün ekibinin Eylül ayında maça çıkma talebi, Stivernie tarafından geri çevrilmiş durumda ve WBC yeni şampiyonu, Ekim-Kasım ayından önce maç yapmayı düşünmüyor.

Bu gelişmeler sonrası Stivernie’nin menajeri Camille Estaphen, WBC şampiyonu boksörün Deontay Wilder ile muhtemelen Kasım ayı içerisinde Montral ya da Las Vegas’da ringe çıkmasını beklediklerini söylerken, Organizatör Don King’e olan yasal bağımlılıkları sebebi ile de ünlü Organizatör ile henüz uzlaşmaya da varamadıklarının altını çizmekte.

Henüz Stiverne’yi aklını çelen olamadı…

Stiverne vs Arreola WBC Ağır Sıklet Unvan Maçı :

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=aESn17TSbeU[/youtube]

0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu