Boks Milli Takımımız Yurda Döndü! Gözgeç Karantinamızı Kendimiz Uygulayacağız


İngiltere’deki 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kota Müsabakaları’nın durdurulmasının ardından Türkiye’ye dönen Boks Milli Takım kafilesi karantinaya alınmadı. Federasyon Başkanı Eyüp Özgenç yaptığı açıklamada, “Karantinaya falan alınmadık. Form var, formu dolduruyorsunuz çıkıyorsunuz. Herhangi bir şikayet var mı, öksürük var mı, ateş var mı diye soruluyor. Takımımızla sabah akşam beraberdik, hiçbirimizde öyle bir şey olmadı. Biz kendimizi iyi koruduk ve buraya geldik. Antrenmana ara vereceğiz 14 gün. 14 gün kuralına sıkıca uyacağız” dedi.

Türkiye Boks Milli Takımı kafilesi, İngiltere´nin başkenti Londra´dan İstanbul´a geldi. Milli sporcuların yer aldığı kafile; İngiltere’deki 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kota Müsabakaları’nın ‘corona virüsü’ nedeniyle durdurulmasının ardından yurda dönüş yaptı.

İstanbul Havalimanı´na iniş yapan uçakta yer alan Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç önderliğindeki kafile, bagajlarını aldıktan sonra basın mensuplarına poz verdi ve açıklamalarda bulundu.

“14 GÜN KURALINA SIKICA UYACAĞIZ”

Sağlık Bakanlığı´nın 14 gün kuralına uyacaklarını dile getiren Eyüp Gözgeç, “Bizim şu andaki programımız şu, buradaki arkadaşları kendi evlerine uçakla göndermek. Herkes önce kendi evine uğramadan, üstümüzü başımızı, eşyalarımızı eve sokmadan temizleteceğiz. Maskemizi takacağız, eldivenimizi takacağız, bu önlemlere devam edeceğiz. Mümkün olduğu kadar toplum içerisinde bulunmayacağız. Antrenmana ara vereceğiz 14 gün. 14 gün kuralına sıkıca uyacağız” diyerek sözlerini noktaladı.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

  Abone ol  
Bildir