BoksRöportajlar

Cihat Gemici Anthony Dirrell’le Sizin İçin Konuştu! Özel Röportajı Okumak İçin Tıklayın…

anthony-dirrell

Süper orta sıklette eski WBC dünya şampiyonu Amerikalı Anthony Dirrell, önümüzdeki aylarda kemerini geri alabilmek için İngiliz Callum Smith’le ringe çıkacak. Smith’i yenerek şampiyon olması halinde gururumuz Avni Yıldırım’ın da unvan maçındaki rakibi olacak olan Dirrell, Callum Smith karşılaşmasını, süper orta sıkleti, özel hayatını ve boks gündemi hakkındaki yorumlarını Cihat Gemici’yle paylaştı.

İşte Cihat Gemici’nin özel röportajı..

Badou Jack’in WBC süper orta sıklet kemerini boşa çıkarmasından sonra WBC, yenilgisiz Callum Smith ile boştaki kemer için unvan maçına çıkmanı istedi. Purse Bid (Teklif) yapıldı ama maçın tarihi henüz belli değil? Sebebini biliyor musun? Bir taraf çekingen mi davranıyor?

Haziran ayında olmasını umut ediyorum. Biz de bu maçı bekliyoruz. Anlaşmanın neredeyse tamamlandığını duydum. Ben de herkes gibi bekliyorum. Şu an için kesin bir tarih yok. Sadece maçın Detroit Michigan’da olacağını söyleyebilirim.

callum-smith

Callum Smith uzun boylu ve genç bir boksör. Seninle karşılaştırıldığında fiziksel bir avantajı olduğunu düşünüyor musun? Birçok insan Smith’i favori gösteriyor. Bu konuda neler söyleyeceksin

İnsanların onu nasıl favori olarak gördüklerini bilmiyorum. Fakat bu işler böyledir. Ben “underdog” (kazanma şansı az olan) olmayı severim. Ringe çıkıp kemerimi geri alacağım. İnsanlar Smith’in kazanacağını düşünebilirler. Ama Callum Smith doğru düzgün birisiyle dövüşmedi. Ringe çıktığımızda kimin kazanacağını hep birlikte göreceğiz.

Callum Smith’in her hangi bir maçını izledin mi?

Hayır. Tam olarak izlediğim söylenemez. Ben maç izlemem ama onu son yendiğim Nemesapati karşısında gördüm. Kampa girdiğimde takımım onun hakkında bilgileri bana vereceklerdir.

flint-michigan

Maç gerçekleşirse Michigan’da olacak Flint, Michigan ile derin bir bağın var şehir ile olan bu özdeşleşmenden bahseder misin?

Burada doğdum ve burası benim bir parçam. Michigan benim yuvam. Belki duymuşsunuzdur burada bir su sorunumuz var. İnsanlar içme suyu, çamaşır yıkama suyunu şişe sulardan karşılıyor. 2014’ten beri bu sorun çözülemedi. Biz de diğer insanlar gibi bu sorunu çözmek için uğraş veriyoruz.

flint-water

Bu maçın Michigan’da olması bu sorun adına farkındalık yaratacak sanırım?

Kesinlikle bir amacımız da bu olacak. İnsanlar burada Michigan halkının yaşadığı zorlukları bilmeli.

ahmet-oner-ve-avni-yildirim

WBC Kongresinde Süper orta sıklette ikinci sırada gösterildin ve Türk boksör Avni Yıldırım’ın üçüncü sıraya düşmesiyle unvan maçına çıkma hakkını elde ettin. Dışarıdan bakıldığında bu durumun pek adil olmadığı düşünülüyor. Bu konu hakkında bir şey söylemek ister misin? Avni Yıldırım hakkında ne düşünüyorsun?

Bu sıralamaları kontrol eden kişi ben değilim. Beni ikinci sıraya koydular ve ben oradayım. Dövüşmeye ve yükselmeye devam ediyorum. Avni Yıldırım’ı tanımıyorum. Ben oturup rakiplerimi çalışan bir boksör değilim.

anthony-dirrell2

Bu seviyeye gelmek için hayatın boyunca birçok zorluğu yendiğini biliyorum. 2007’de en zorlu mücadelene çıktın ve Lenfoma hastalığını yendin. Kanserle mücadelede insanlara örnek oluyorsun. Kanseri yenip dünya şampiyonu olmuş bir boksör olarak aynı durumda olan kişilere ne tavsiye vermek istersin?

Savaşmayı bırakmayın. Bu bir hastalık ve birçok kişi bu hastalığı yendi. Evet bazılarımız maalesef kaybettik ama savaşmayı bırakmamalıyız. Her zaman iyi bir ruh hali içinde olmak gerekiyor. Böylece bu hastalığı yenebilirsiniz. Ben ve Daniel Jacobs kanseri yenerek bunu kanıtladık.

Daniel Jacobs da yakın zamanda bir unvan maçına çıktı ve Golovkin karşısında beklenmedik bir performans ortaya koydu. O maç hakkındaki düşüncelerin neler?

Bence Jacobs Golovkin’i yendi. Bunu sadece onun arkadaşı olduğum için söylemiyorum. Ben bir boks sever olarak o maça gittim ve ring kenarında karşılaşmayı canlı izledim. Golovkin son rauntlarda oldukça yıpranmıştı. Golovkin’i kaç kişi son raunta getirebildi? Daniel için oldukça mutluyum harika bir maç çıkardı.

golovkin-jacobs

2008 Ocak ayında silahlı bir soygunda yer aldığın şüphesiyle yanlışlıkla bir gece boyunca nezarette tutulmuşsun. O gece neler oldu?

Hiç bir şey. Senin söylediklerinden daha fazlasını bilmiyorum. Yok yere beni hapse koydular. (Yapılan açıklamada Anthony’nin arabasının rengi ile aynı renkte bir arabanın bu soygunu gerçekleştirdiği ortaya çıkmış)

2012 Mayıs ayında motosiklet kazasında kolunun kırıldığını biliyorum. Bütün bunların üstesinden gelerek bu noktaya gelirken mental açıdan kendini bir süper kahraman gibi hissettin mi?

Hayır, ben sadece inançlı birisiyim harika bir ailem var ve Tanrı’ya inanıyorum.

Büyük baban Muhammed Ali’nin sparring partneriymiş. Onunla ilgili bir anın var mı?

Muhammed Ali büyükbabamın yakın arkadaşlarından birisiydi. Michigan’a geldiğinde bizi ziyaret etmişti. Hala hayattayken onunla tanışmak benim için büyük bir gururdu. Kardeşim Andre Olimpiyatlarda bronz aldığında Ali Michigan’da bizim misafirimizdi.

the-trials-of-muhammad-ali

Kardeşin Andre de süper orta sıklette eğer WBC karşılaşmanız yönünde bir karar verirse nasıl bir tepki verirsin?

WBC Vitali ve Wladimir için böyle bir karar vermedi. İki kardeş aynı sıkletteyse karşılaşmazlar. Bu iş böyledir. Eğer ikimize de 50 milyon dolar ya da 100 milyon dolar verirseler karşılaşırız.

dirrell-brothers

Önemli isimlerle ringe çıktın ve şimdi unvan maçını bekliyorsun. Peki hayalindeki maç kiminle olurdu?

Sugar Ray Leonard ile dövüşmek isterdim. Birçok önemli isim var ama benim favorim o olurdu.

Sugar-Ray-Leonard

Senin haricinde sıkletinde en iyi isim kim?

Sana kimsenin benden daha iyi olduğunu söylemeyeceğim. Benden başka diyorsan kardeşim Andre’yi söylerim.

Instagram’da kendi emoji’lerinin olduğu paylaşımlar yapıyorsun Pazarlama işine önem verdiğini görüyorum. Pazarlama bir boksör için ne kadar önemli. Trash Talking (Sözlü Sataşma) de bu işin parçası mı?

Kesinlikle pazarlama bu işin bir parçası. Boksta kendi pazarlama stratejini kendin yapmalısın. Futbol ya da basketbolda olduğu gibi büyük bir taraftar kitlesi yok. Boks kitlesi o denli büyük değil. Trash Talking de işe yarıyor diyebilirim. Maçın değerini artırıyor.

Bir açıklamanda “ben hiçbir beyaza yenilmedim ve yenilmeyeceğim” diyorsun. Bu gerçek mi?

“Ben hiçbir beyaza yenilmedim” dedim. Bunda bir yanlış görmüyorum. Ben beyazlar dövüşemez ya da bir beyaz beni yenemez demedim. Söylediğim şey gerçek ben bir beyaza yenilmedim. Bu ırkçı bir ifade değil. Bazı insanlar bunu manipüle ettiler. En iyi arkadaşlarım beyaz.

anthony-joshua-wladimir-klitschko

Joshua vs Klitschko maçı için favorin var mı?

Klitschko diyeceğim. Daha güçlü ve daha zeki olduğunu düşünüyorum. Kemerini geri alacak ve emekli olacak. Kimse nakavt olmayacak ama Klitschko kazanır.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
138 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Joe Calzaghe
Joe Calzaghe
7 yıl önce

Cihat helal kendini iyi geliştirdin ilk röportajından bu yana… Seni kutluyorum.

Anthony ise kemerini neden kaybettiği belli, adamda ruh yok. Callum’u izlemedim diyor, çok açık bir şekilde arkadaşı olduğu için Jacobs kazandı diyor. Avni’yi tanımıyorum diyor. Bir boksör bu kadar pervasız olursa gelir bir gün fena patlatırlar.

About Billions
About Billions
7 yıl önce

Güzel bi röportaj olmuş. Beklenenin aksine ben dirrellin smithi yeneceğini düşünüyorum. Avni için de smithtten daha büyük tehlike olduğunu düşünüyorum. Andre dirrell zaten bu siklette favori boksörüm. Avniyle maç yapmadığı sürece. Jacobsın, golovkini yendiğini söylemesi De sadece duygusal sebeplerden sanırım. Smith cephesinin amerikaya gitmek istemediğini duymuştum. Degale vs smith maçını istiyorlarmış. Smith maçı olmazsa, avniyi rakip olarak çıkarabilirler dirrellin karşısına.… Devamını oku »

Onur Kaya
Onur Kaya
7 yıl önce

İyi akşamlar tivibuspor frekansını vs giriyorum TP mevçıt diyor ama görünmüyor bilgisi olan varmı ?

Hayrettin Yeğin
Hayrettin Yeğin
7 yıl önce

Yorumlar takılmaya başladı.

Hayrettin Yeğin
Hayrettin Yeğin
7 yıl önce

Golovkin-jacobs maçını yorumlarken kendisine badua Jack ile yaptığı maç sorulsa yine pervasızca bir yorum yapıp maçı kendisinin kazandığını söylerdi.

Hayrettin Yeğin
Hayrettin Yeğin
7 yıl önce

Badua Jack maçında yanlış hatırlamıyorsam 8 raundu net kaybetmesine rağmen çıkıp maçı kendisinin kazanması gerektiğini söylemişti.golovkin-jacobs maçından sonra Bob arum dahil kendi ekibi bile maçı sonradan defalarca izleyince maçı 7-5 golovkine verdiler ama nedense jacobsun kazandığını söyleyen 2 boksör var biri azılı rakibi canelo bir diğeri jacobsun kankası dirrel.

Uğur mehmet birdoğan
Uğur mehmet birdoğan
7 yıl önce

Merakımdan soracağım “hell of a fighter” ın %100 doğru çevirisini yapabilir misin . Türkçe deyimleri , atasözlerini ve argoyu nasıl ingilizceye çeviremiyorsak aynısı ingilizden türkçe de geçerlidir dostum . Anlam kaybı olur . Hayrettin bey zaman harcayıp ingilizce bilmeyen arkadaşlar için kısa ve hızlı çeviriler yapmaya çalışıyor . Yardımcı veya yanlış olduğunu düşündüğün yeri “kibarca” göstermek yerine direk dalga geçmeye… Devamını oku »

Uğur mehmet birdoğan
Uğur mehmet birdoğan
7 yıl önce

Jacobs ın kendi takımından birinin ben de golovkin e verdiğine dahil bir haber hatırlıyorum ama sonuç olarak birinci kişiden değil yayın organlarından alıyoruz ve yanlış da hatırlıyor olabilirim 🙂 . maçın üzerinden zaman geçti kaynak veremeyeceğim bir konu da konu da birşey diyemeyeceğim . Birçok kişinin Jacobs a verdiğini de biliyorum .Haklı olduğun yerler var . Sadece benim naçizane düşüncem… Devamını oku »

Abdullah yılmaz
Abdullah yılmaz
7 yıl önce

HAYRETTİN Kardeşimiz bu sitede üslübuna en fazla dikkat eden, yorumlarıyla efendiliği ile herkesin sevdiği bir kardeşimizdir. çeviri işi ciddi bir emek ve birikim gerektiren bir iştir. bir dil başka bir dile çevrilince anlam eksenli değil de lafız eksenli çevirdiğinizde hataların olması kaçınılmazdır. makale yazan proflar bile hata yaparlar. hayrettin kardeşimiz de bir hata yapmış olabilir. eleştirileriniz hatayı düzeltme yönünde değil… Devamını oku »

Hayrettin Yeğin
Hayrettin Yeğin
7 yıl önce

Kendisini bu siklette 1 numaraya koymadan önce ramirez,badua Jack,groves,degale gibi isimleri es geçmesi tamamen özgüvenden değil bencillik ve kibirlilikten olsa gerek.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce

Hakikatende bir david benavidez in röportajına bak birde şuna. O adamı tanımadan önce hiç sevmemiştim ama bu zırtodan çok daha samimi ve dürüst. Bence Avniye sataşmaları gözükaralığından kaynaklanıyor. Bunun gibi kendini beğenmişliğinden değil.

Hayrettin Yeğin
Hayrettin Yeğin
7 yıl önce

İsim değişikliği konusunda ben bunu şeffaflık adına gerçek adımı kullanarak yazdım.sen önce nickine bak sonra tarafsızlıktan bahset.bronze bomber son cümlendeki yakıştırmadan dolayı bence sana cevap yazmaya bile değmez.bu konuda yazılan yorumlardan insanlara kötü yakıştırmalar yapıldığı müddetçe bundan sonra kendi isteğim doğrultusunda zaten daha yazmam.benim eğitimciligimi sorgulayacak cümlelere zaten sahip değilsin ve haddinde değil.yalan haber konusunda burda kişileri uyaracak kişide sen… Devamını oku »

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce

Kardesim sen nasil istiyorsan oyle yaz.ceviri hatasi olabilir onemli biseyse duzeltilir yada site yonetimi mudahale eder.yada hic bosuna zamanini harcama.sen bilirsin yani.ama biri bisey diyor diye yapma bunu.konu o

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  Antijoshua

Aynen öyle

mehmet dalgaç
mehmet dalgaç
7 yıl önce

hayrettin yeğin sen boş ver kendini bilmezin teki ne derse desin. bu sitede en beğendiğim yorumculardan birisin. hatalı çeviri olsa da sorun yok. hepimiz hata yapabiliriz. ama bronze bomber denen kişi haddini bilmez art niyetlinin teki bence. sen yürümene devam et, başkası ne yaparsa yapsın….

Yavuz Mercan
Yavuz Mercan
7 yıl önce

böyle bir sebepten ötürü yazmamak saçmalık olur kardeş ,sürekli bu sitede yorum yapanlardan biri olduğu apaçık belli zaten.

Tyson Fury
Tyson Fury
7 yıl önce

KARDEŞİM su siteye bakma sebebim sen ahmet kurt antijosua lennox ve 1-2 kisi daha var ben bu zamana kadar hic bir fanatik yorumunu görmedim saygılar sunuyorum iyiki varsınız kardeşim

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  Tyson Fury

Sitenin koskoca müdavimlerini bir çırpıda karalayabileceğini sananlar var. Hayrettin kardeşimiz bende dahil sitedeki pek çok kişinin en çok değer verdiği yorumculardan biridir.

Tyson Fury
Tyson Fury
7 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

+1

leGGGend
leGGGend
7 yıl önce

+1

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce

Maca 10 gun kalmisken h.fury bir anda mactan cekilmis.parkerin bu mac icin rakip secimi elestirilemez.zaman yok iyi bir rakiple anlasma yapmak icin
Bu konu wilderin cimbizla balon rakip secip mac yapmasiyla mukayese edilmeyi birak,bunun dusunulmesi bile art niyettir.ama artik nasil bilincaltina islenmisse ve gercekse,sucluluk duygusuyla karisik bir elestiri bu.
Psikolojide biz buna yansitma diyoruz.bir savunma mekanizmasidir.

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce
Reply to  Antijoshua

Hakli olarak Olumlu degildim tabiiki.cunku o maci wilder tarafi degil ryabonski duzenliyordu.peki wilder ne yapti mayista povetkinle mac iptal olunca 2 ay balon aradi ve keş c.arreolayi secti.yani iptal olan bir mactan sonra sinirsiz zaman ve imkani varken yapti bunu.oysa parkerin maca cikacaksa eger 10 gunu var
Durumlar birbirinden tamamen farkli,sapla samani karistirmayalim lutfen.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  Antijoshua

Wilder parker a temmuzda dövüşelim dedi 6 mayısta değil. Fakat dediklerinde haklısın. En azından 3-3.5 yıldızlı bir boksörün rakip olarak seçilmesini isterim. 10 günde olsa bu düzeylerde bir rakip seçilebilir. Razvan dediğimiz adam sikletin 76. Sırasında bulunuyor. Böyle bir rakip seçmesi hiçbir şekilde normal görülemez. Hazırlık yapmayı çok istiyorsan maç tarihini ertelersin. Yada adam akıllı bir rakip seçersin. Ben rudenko,… Devamını oku »

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce
Reply to  Antijoshua

10 gun icinde basalti bir rakip bulamazsin en fazla boyle 3.sinif gregraj,razvan filan gibi siralamada 50lerde gezen adam olur yada mac yapmazsin.ama onunda tehlikeleri var bunca hazirliktan sonra mac yapman lazim yoksa bununda getirecegi fiziksel sorunlar yasarsin.yani parkerin yapacagi bisey yok

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce

Sitede bir cok ruh hastasi ve acil tedavi gormesi gereken arkadas yaziyor,yazdi, yazacak ama hic kimsenin kendi tuttugu boksor icin ceviri yapip bunu kendi lehine duzenleyerek burda gercekmis gibi yayinlayacagini,bu zahmete girecegini dusunmuyorum.
Psikolojide biz buna carpitma diyoruz.bir savunma mekanizmasidir.

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce

Boyle durumlarda boksorlerin hepsi maca cikmak ister oyle yada boyle o kadar hazirlik sonrasi bir sekilde mac yapman lazim.bu kadar yukleme sonrasi maca cikmazsan sikinti yasarsin
Olayin organizasyon,bilet,yayin,tv kismina girmiyorum bile
Ayrica senden daha mantikli argumanlar beklerdim kardesim 🙂

Asena CcC
Asena CcC
7 yıl önce

Parker wilder balonunu 4raund icinde patlatir birakin bu isleri

Asena CcC
Asena CcC
7 yıl önce
Reply to  Asena CcC

Sen öyle sana ayyaş müslüm parker samoa geni var tek rakibi jashuadir sen bokstan.anlamiyon belli sen git müslüm.dinlee bencee

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce
Reply to  Asena CcC

Kskli arkadas geri dondu 🙂

Oldi
Oldi
7 yıl önce
Reply to  Asena CcC

Müslüm Gürses geçirdiği bir trafik kazası sebebiyle kafatasına (sanırım Sol tarafına) darbe aldığı için böyle baygın bir görüntüsü vardır. Alkol kullanan bir insan olmadığı gibi namazını kılan bir adamdır. Benim için en önemlisi de onun popüler olduğu zamanlarda kanser olan karısını yarı yolda bırakmayıp tedavi masrafları için 1 yılda 80 şarkı bestelemiş fedakâr bir eştir. Yani bir insan hakkında fütursuzca… Devamını oku »

Bankaci
Bankaci
7 yıl önce

Röportaj güzel ama insan resim çektirir.yillar önceki Esat Yılmazer in Jordan röportaj ında bile kopyala yapıştır vardı.:))yada bir an için çekilmiş resimleri vardı bilemeyiz.

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce
Reply to  Bankaci

Olur mu o efsane chicago bulls roportaji icin tek sartlari vardi..fotograf cektirmemek.esat hocamda tamam dedi 🙂 efsane roportaj burda

http://www.hurriyet.com.tr/ibo-jordani-sasirtti-39022829

Bankaci
Bankaci
7 yıl önce
Reply to  Antijoshua

Yıllar önce bunların çekilmiş resimli bir röportaj ları vardı.hatta İsmet bademin bir gazetesi vardı her hafta alırdım.aklimda öyle kalmış.

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce
Reply to  Bankaci

O aklimda kalmamis eger montaj bir resimle suslenmisse bu efsane roportaj
dahada leziz olmustur..bulan varsa atsin orjinalini 🙂

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce
Reply to  Bankaci

C.gemici roportaji tele roportaj sanirim
Skype,facetime,wapp vs bir sekilde yapilmistir
Esat hocaminki ise biraz farkli yontemlerle,
telepati vs 🙂

Bankaci
Bankaci
7 yıl önce
Reply to  Antijoshua

Gelen tepkiler üzerine mıydı neydi resimli kalmış aklımda.

O zaman üniversitesi tide 1.sinif öğrencisiyim safiz adam yemişti bizi vaybe demiştik efesi Türkiye’yi biliyor Jordan :))ne günlerdi.

mehmet dalgaç
mehmet dalgaç
7 yıl önce

bronze bomber hayrettin yeğin kim sen kim.
velev ki yanlış çeviri yapmış olsun.
yanlış çeviri yapmışsa usulunce doğrusunu söylersen makbule geçer ama hayrettin bey gibi bir adamı bu üslüpla kötülemeye kalkarsan kendini kötülemiş olursun.
son olarak bu sitede yorumlarını okuduğum birkaç adamdan biridir hayrettin bey, bundan sonra da öyle olacak. senin yorumlarını okumuyordum bundan sonrada öyle olacak….

mehmet dalgaç
mehmet dalgaç
7 yıl önce
Reply to  mehmet dalgaç

kimin hangi seviyede olduğu çok belli. biraz ingilizce bilince bununla başkalarını ezmeye çalışın ve böylece kendini yücelteceğini, saygınlık kazanacağını sanan kişilerdensin. ama öyle değil.

Bankaci
Bankaci
7 yıl önce

Birinci sınıf ağır sikletler:joshua ortiz wlad fury ve haye-sakatlanmadan önce ki hali- Birinci sınıfa yukselme şansı olanlar:mirrel,parker. 3.5-4yildizli boksorler:whyte ,ruiz-su adam 10cm uzunluğuyla olsaydı fena ederdi herkesi- Üst düzey bir boksör le maç a çıkmamış olarak olan ve joshua ve ortiz tarafindan boks dersi verilerek yenilecek olan wilder şuanda herhangi bir sınıfa giremiyor su anda.ne zamanki 3;5-4yildizli adamlarla maça çıkar… Devamını oku »

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce

10 günde anlaşmak tabiki kolay değil. Ama ben yinede parkerdan daha iyi bir rakip seçmesini bekliyorum.

Oldi
Oldi
7 yıl önce

Hayrettin Bey yalan söylemiyorum yanılmış olabilirim diyor. Ama sen ısrarla hayır yalan söylüyorsun diyorsun. ….Kalbini açıp baktın mı?(hadisi şerif) İnsan çıkarı için yalan söyleyebilir. Burada Arkadaşın çıkarı ne? Ggg maçı zaten resmi olarak kazanmış. Kimse, hiç bir yorum bunu değiştirmez. arkadaş bu yanlış çeviri için maaş da almayacak. O yüzden bu şekilde bir tepki çok saçma. Yani yalancı demen. Uyarayım… Devamını oku »

Bankaci
Bankaci
7 yıl önce

Est.adamligini karıştırma bence:)) Bizde bu yeniçeri kafası herkes te var.soyletmen vurun.batili nin şartı şudur vurun ama önce söylesin.orda o yüzden Rönesans oldu.bizdeyse kokuşma çürüme var. Bırakın herkes görüşlerini fikirlerini hakaret etmeden bildirsin.ne bu: sen izleme anlamıyorsun bırak vs.ergen muhabbet leri bunlar.begenmezsen fikrimi sende kendi fikrini açıklarsin. İnsanda yalana karşı meyil vardır.yani o insanın ilkin yalanını ararız herseyinde…bu insana ait bir… Devamını oku »

Ordinaryus H
Ordinaryus H
7 yıl önce

benim amacım her zaman size vizyon katmak. Bir ordinaryus olmak kolay degil bu beynin kıvrımlarının oluşması için yıllar geçti ulan yıllar. Şunu aklınıza sokun (sokabilirseniz) wilder kendi sikletinde herkese tecavuz edecek fizik ve kondusyona sahip hele ki 1.95ten kısa bücür boksörlerin wildera karşı şansı yok. Olası bir wilder parker maçında parker hamile kalır 9 ay sonra parker jr doğar ama… Devamını oku »

Yavuz Mercan
Yavuz Mercan
7 yıl önce
Reply to  Ordinaryus H

boks dehası nickiyle yazsan sadece daha sempatik oluyordu.

Yavuz Mercan
Yavuz Mercan
7 yıl önce
Reply to  Yavuz Mercan

aboovvv. kızım sana söylüyorum gelinim sen anla diye anlayanlar olursa şimdi 😀

Uğur mehmet birdoğan
Uğur mehmet birdoğan
7 yıl önce
Reply to  Yavuz Mercan

Ahmet’e sormak lazım 🙂 , o kimin hangi ikinci hesapla yazdığını iyi biliyor .

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce

Bu konuda çoğu kişiyle hemfikirim 🙂 ordinaryus h ile boks dehası aynı kişi.

safkan
safkan
7 yıl önce
Reply to  Ordinaryus H

Üreme ile boksun ayrı dallar, farklı deneyimler olduğunu öğrenmelisin. Boşver beyin kıvrımlarını nöronlar sağlam çalışsın yeter.

Yavuz Mercan
Yavuz Mercan
7 yıl önce

29 nisanda joshua hakkında fikirler daha da netleşecek sanırım. joshua balonumu patlayacak yoksa burdaki yorumlar mı çok merak ediyorum.

Bankaci
Bankaci
7 yıl önce

Joshua babamın oğlu değil bende bahis sitelerinde takılmiyorum ne kaybederim.en fazla abarttigimiz kadar iyi Boksör değilmiş derim olur biter. Bizim Dağıstanlı gitti İzmir’e. Ben şunu diyorum:kimsenin boks bilgisini bakış açısını sorgulamak haddime degil -hakaret olmadığı sürece-begenmedigim biriyse en fazla yorumunu okumam. Wildera gelince joshuayla maçını bekliyorum.ama önce iyi bir kaç Boksör le maça çıkmalı.yenebilecegi whyte Parker vs. Olabilir.bir görelim bakalım.… Devamını oku »

Yavuz Mercan
Yavuz Mercan
7 yıl önce
Reply to  Bankaci

işin açıkcası joshuanın eze eze yenmesini çok istiyorum, baydı beni bu kliçkolar.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  Bankaci

Wilder stiverne ü zorlanmadan yenerek whyte ayarlarında bir boksör olmadığını zaten ispatladı. Hem adamda inanılmaz bir nakavtçı yumruğu var. Açık söylüyorum joshuayı ters yakalasın bayıltabilecek kapasitesi var(aynı şekilde joshuada wilderı perişan edebilir). Tekniğinin ve çenesinin zayıf olması gerekçesiyle üst düzey boksörlerin arasına almaman hoş görülebilir ama wilder ı, whyte ve ruizin altında görmen bir wildersever için tahammül edilemeyecek durumlardan biridir.… Devamını oku »

Bankaci
Bankaci
7 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

İyi de onların altında gostermedim.sadece seviyesini bilmiyoruz dedim.

Bankaci
Bankaci
7 yıl önce
Reply to  Bankaci

Wilder furyi wladi povetkini yenebilir diye düşünüyordum ama seçtiği rakiplere bakınca yok artık diyorum

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  Bankaci

Whyte kimi yendi? Chisorayı ucu ucuna yendi. Eski chisora olsaydı bırak yenmeyi ko olmamayı zor başarırdı. Bunun dışında kayda değer bir galibiyeti var mı? Yok. Peki wilder? Stiverne, spilzka, washington ve duhaupas gibi boksörleri yendi. Demek ki ortada wilder a yapılan bir haksızlık var.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  Bankaci

Whyte ı listeye alıp wilder ın ne olduğunu bilmiyoruz demek bence adil değil.

Joe Calzaghe
Joe Calzaghe
7 yıl önce
Reply to  Bankaci

Wilder iyi bir boksör ama gün be gün kendisine balon diyenleri haklı çıkarıyor. Ulan dövüş Ortiz ile… Spilka, Washington hatta Stiverne Wilder seviyesinde adamlar zaten değillerdi, biliyoruz onu. Wilder her şeyden ayrı düşünüldüğünde iyi bir boksör ama WBC kemerini belinde gezdiriyorsan gidip Ortiz ile, Joshua ile, en kötü Parker ile dövüşeceksin. Povetkin ile dövüşeceksin. Bir kemer alıp üzerine yatmak da… Devamını oku »

Bankaci
Bankaci
7 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Ahmet kardeşim whyte bir seviyesi var wilder çerçeve çizemiyorum bunu belirtiyorum sadece wilder First class bir Boksör değil benimcin ama ihtimal var oda yüzde 10.

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce
Reply to  Bankaci

Wilder balon kardesim hakkisin sen adamin mac yaptigi szpilka,washington zaten boksor degil biri deniz komandosu,amerikan futbolcusu,burrito paketcisinden bozma bi adam digeri tribun holigani adama boks yap enerjini disarda harcama demisler.
Duhaupasi povetkin karsisinda gorduk kesekagidi gibi dagildi.wilder buyuk boksormus yersen 🙂

Joe Calzaghe
Joe Calzaghe
7 yıl önce
Reply to  Bankaci

Bankacı kardeşim haklısın ben senin kafanı anladım ama ifade ediş şeklin insanlara garip geliyor. Wilder sıradışı bir boksör, sanki kemer sahibi gibi değil de bir numara gibi davranıyor.

Asena CcC
Asena CcC
7 yıl önce

Eddie hearn’e twittar’dan dm attim kendisi beni takip ettigi icin dm’lesebiliyoruz bilgehani neden kazikladin dedim güldü ortalik keriz dolu dedi 🙂
Bu arada klitschko ve jashua haberi neden yapilmiyor sitede ben bu iki boksorunde hayraniyim ayip olmuyor mu 🙂

Ordinaryus H
Ordinaryus H
7 yıl önce

arkataşaklarım beni dinleyin. Şu konuya açıklık getirmek istiyorum boks dehası nickli şahıs benim karım oluyor. Biz aynı kişi degiliz. Saygılar

Bankaci
Bankaci
7 yıl önce

Joshua wlad maçına 5gun kaldı sitede haber yok maça dair .

Maçı verememin acisini bizden çıkarmanın anlamı yok.

Sitede ki joshua hayranları sus pus olmuş bir şekilde wlad macina şüpheli yaklaşıyorlar.enteresan maçla ilgili haber çıksın aleni herkese soracagim maçla ilgili görüşleri.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  Bankaci

Aman aman. alper kendi gibi povetkinci yapar onu 🙂

Bankaci
Bankaci
7 yıl önce

Benim oğlana boks öğretecek ti:)neyse kısmet ten öte köy Yok.

MARCİANO
MARCİANO
7 yıl önce

joshua-wlad maçının yayın ihalesini k2 promotions kazandı ve yaptıkları yayın ihalesinde türkiye yayın haklarını tivibuspor almıştır…

safkan
safkan
7 yıl önce

Wladimire yenilmek balon olmak anlamı taşımaz, eğer jasua wlada yenildiğinde balon diyeceksek; povetkin,haye,pulev,chagaev,ibragimove balon demiş oluruz, tıpkı büyük üstad aristotalesin tümden geliş, tüme gidiş felsefesi gibi.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  safkan

Ama 41 yaşındaki 1.5 yıldır dövüşmeyen bir adama yenilmekle 35 yaşlarındaki daha yaşlanma belirtileri pek baş göstermemiş, tecrübesinin zirvesindeki bir adama yenilmekte bir değil yani. Joshua çok ezilmediği takdirde yenilirse tabiki balon olmaz ama haye, povetkin ve ibragimov un yenilgisiyle de bir tutulmaz. En azından Ben böyle olduğunu düşünüyorum.

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Joshua yenilirse skandaldir,rezalettitr bence..povetkin,ibragimov,chagaevi yenen wladla hafta sonu mac yapcak wlad ayni mi?
Adam mezardan maca cikcak nerdeyse amk 🙂

safkan
safkan
7 yıl önce
Reply to  Antijoshua

Şöyle bir durum da var arkadaşlar wlad rakiplerini hep kendi evinde ve psikolojik,fiziksel baskısıylada yendi şu an favori bile değil, 15 yıldir her maçina favori çikan bir adamdan bahsediyoruz. 41 yaşindaki haliyla 35 yaşindaki hali normalde farklı olur ama bu adamlar ekstrem profesyonel, arasında %3 lük bir decline vardır ya da yoktur. Ben işten yorgun çikip spor salonunda deli gibi… Devamını oku »

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  safkan

ben zaten joshua wladı yenerse kendini ispatlamış olur diyorum. o konuda bir sıkıntı yok. ama bazıları joshua daha whyte ı yendikten sonra bile adını ali ve tyson gibi efsanelerin yanında anmaya başlamıştı. eğer joshua; ali, foreman, tyson, fraizer, lennox veya vitali gibi boksörlerle adının anılmasını istiyorsa yada bunu hak etmek istiyorsa daha çok şey yapmalı. şuanda ağır siklet, boks tarihinin… Devamını oku »

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce
Reply to  safkan

Haklisin profesyonelligi ve is ahlakina lafim yok ama yasida gectim adamin formu,mac eksikligi, en iyi durumda olmamasi ki pulev macindan beri hep dususte maci sonucunu etkikeyecek faktorler.
Zaten iyi bir wlad olsa hearn bu maca atlamaz ve joshua favori gosterilmezdi.yinede joshua wladi ezerek yenerse kendini wildera oranla cok daha fazla sekilde ispatlamis olur.zaten joshua wilderi nakavtla gecer bence

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  Antijoshua

yorumuna katılıyorum. ayrıca belirteyim. joshua prof boks kariyerine başladı başlayalı wlad sadece 4 maç yapmış(en son 1.5 sene önce). maç eksiğinin olduğu gayet ortada.

Bankaci
Bankaci
7 yıl önce
Reply to  Antijoshua

Dostum joshua wilder i nakavt eder merak etme .Yeter ki iş o noktaya gelsin.o zaman konuşacak çok kelam buluruz

Oldi
Oldi
7 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Hayeyi pove yi yenen wlad 41 yaşındaki wlada tuvalet temizletir. 🙂

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce

Wilder dayanismasi amk haaha

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  Antijoshua

😀

Joe Calzaghe
Joe Calzaghe
7 yıl önce

Saçmalıyorsun… Aratmaya kalksan adamın soyadı da çıkıyor. Boşuna bok atma bence, kimse sevdiği boksörü iyi göstermek için buradaki önemsiz insanlara yaranmaya çalışmaz. Ben dahil buradaki kimsenin önemi yok.

Hayrettin’de verdiği haberleri çoğu doğru olan bir arkadaş, yanlış çeviri yapmış olabilir.

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce

Iyide kardes adam ruh hastasi mi bilerek 3g icin algi operasyonu yapip buna zaman harciycak burda..niye boyle bisey yapsin ne cikari var golovkinin halkla iliskiler sorumlusumu ,maas mi aliyo bu islerden.belli ki tercume hatasi olmustur.jacobs tarafi yendik dese ne olur kaybettik dese.opulen yanagin davasi olmazmis

Bankaci
Bankaci
7 yıl önce

İyidir dostum joshuada yeni bir Tyson olma potansiyeli var.kivama gelecekse bu maç o maçlardan biri.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  Bankaci

tyson 20 yaşında dünya şampiyonu olsun. geleni geçeni 1-2 raundda ko etsin(whyte ve breazeale gibilerine 2. raundu göstermezdi). 178 boyuyla ağır siklete korku salsın. eskivleri ve fentleriyle, muazzam boks tekniğiyle rakiplerini perişan etsin. ondan sonra joshua ile adı yan yana yazılsın. karşılaştırılsın demiyorum adlarının yan yana yazılması da bir hakarettir 🙂 joshua nın ne artısı var? gücü ve o fiziğine… Devamını oku »

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  Bankaci

joshuayı ingiliz lobisi tarafından hak etmediği şekilde şişirildiği için desteklemiyorum. sende dahil pek çok kişi onun hak etmediği şöhretine kapılıp gidiyosunuz. joshuayla alıp veremediğim yok ama sırf bu yüzden wlad maçını kazansın istemiyorum. bu adam ne yaptı ki şuan adı efsanelerle anılır oldu? riddick bowe, joe fraizer veya evander holyfield gibi ringde savaşçı bir ruhu, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi mi… Devamını oku »

Bankaci
Bankaci
7 yıl önce

İddia sahibi iddiasında güvenilir bilgilere sahip ve tutarliysa cesur ve girisken olabilmelidir.

Joshua hayranı yorumcular piyasada yok çoğunluk tedirgin.

Joshua bu maçı nakavtla alamayacaksa zaten işi çok zor.
Net bir galibiyet bekliyorum.yuzde 70 yuzde30.

Eğer wlad en iyi zamanında olsaydı da joshua net favorimdir.

Bankaci
Bankaci
7 yıl önce

Ahmet kardeşim potansiyeli var demek oldu demek değildir.olabilir demektir.

Birde niye joshuayla Tyson yanyana adı anilmasin.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  Bankaci

çünkü arada çok büyük bir kumaş farkı var 🙂 hem ben potansiyeli var demeni yediremediğim için onları yazdım zaten. yanlış anlamadım yani. ”joshua da tyson olabilecek potansiyeli nerde gördün” der gibi yazdım. neyse bahsettiğin gibi joshuacılar biraz tedirgin görünüyor. sesleri solukları çıkmıyor 🙂 cümleten iyi akşamlar…

Asena CcC
Asena CcC
7 yıl önce

Sen ne sacmaliyon hafız rusya’ya gitmismis rusya’ya gitmedi ingilteredey’ken bi tarafi yemedi wbc’karar vermeden kacti 🙂

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce
Reply to  Asena CcC

Bizim kskli bu geri dondu

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  Antijoshua

joshuacı bi kız vardı o da olabilir 🙂

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Yok be kskli.efsane geri dondu 🙂

safkan
safkan
7 yıl önce

Hayrettin yeğin, bu sitede hem yorumculuk hem de bir nevi çevirmen muhabirlik yapan kıymetli bir arkadaşımızsın. Senin sayende yabancı boks sitelerini bilmeyen veya ing bilmeyen boks severler çok kıymetli bilgiler ediniyor. Bu tarz şeylere kulak asma kardeşim.

Uğur mehmet birdoğan
Uğur mehmet birdoğan
7 yıl önce

Anthony Joshua vs Wladimir Klitschko hakkında Vitali Klitschko nun iki röportajı . “Elbette Wladimir in hiçbir maçını kaçırmadım .Kardeş olarak birlikte daha güçlüyüz . Ülkemizin bu büyük maçta onun galibiyetine ihtiyacı var . Kardeşimi seviyorum ve iyi tanıyorum . Çok yetenekli ve iyi bir formda . Harika boks tekniğine sahip , hız , güç , hareket . Ama kimse mükemmel… Devamını oku »

Uğur mehmet birdoğan
Uğur mehmet birdoğan
7 yıl önce

Anthony Joshua vs Wladimir Klitschko hakkında Vitali Klitschko nun iki röportajı . “Elbette Wladimir in hiçbir maçını kaçırmadım .Kardeş olarak birlikte daha güçlüyüz . Ülkemizin bu büyük maçta onun galibiyetine ihtiyacı var . Kardeşimi seviyorum ve iyi tanıyorum . Çok yetenekli ve iyi bir formda . Harika boks tekniğine sahip , hız , güç , hareket . Ama kimse mükemmel… Devamını oku »

lennox
lennox
7 yıl önce

Çeviri için teşekkürler Uğur hocam vitalinin bu maç hakkındaki düşünceleri önemli mutlaka ama kardeşinden dolayı ne kadar objektif olabilir tartışılır

joshua wladı yenecek kadar donanıma sahipmi Göreceğiz hep birlikte ben bu maçın jashuayı değerlendirmek için ölçü olacağını düşünüyorum ama haZır bir wlad karşısında sınavın kolay geçeceğinide sanmıyorum vitalinin söylediği gibi bir ko çıkabilirmi bence sürpriz olmaz iyi akşamlar

Uğur mehmet birdoğan
Uğur mehmet birdoğan
7 yıl önce

Önemli değil 🙂 .Aynen , bu maça tarafsız bakması imkansız . şimdi carl froch un röportajını okudum sanırım durumu en iyi o özetlemiş .

http://www.telegraph.co.uk/boxing/2017/04/19/carl-froch-warns-anthony-joshua-wladimir-klitschko-will-give/

Adem Aktaş
Adem Aktaş
7 yıl önce

Kardeşim çevirisini yapar mısın? Sana zahmet

Uğur mehmet birdoğan
Uğur mehmet birdoğan
7 yıl önce
Reply to  Adem Aktaş

“O büyük , güçlü ve 27 yaşında arzusu ve gençliği var , bunlar önemli faktörler olacaktır . ama Klitshcko nun bütün efsanesi orta da ve Wembley stadyumun da (Deplasmanda olduğunu vurgulamak istemiş) , büyük ihtimal son maçı olacak . Kafa takmış olmasından bahsediyor ve bu Joshua için kötü haber . Dünya seviyesinde boks yapmamış olmaması teknik ve puanla kaybetmesine yol… Devamını oku »

Uğur mehmet birdoğan
Uğur mehmet birdoğan
7 yıl önce

“Taktik karar kılıcı . Joshua ayaklarını kullanarak(ringi kesmesi gerektiğinden bahsediyor sanırım 🙂 ) Klitshcko nun üzerine baskı kurmalı , onu arka ayağında tutmalı , bolca feint(aldatmaca) kullanmalı , onun hareket etmesini , onun çalışmasını ve kendini rahatsız hissetmesini sağlamalı . Bu Hareket ve çalışma (uzak tutmak için kullanacağı sol direkten bahsediyor sanırım) 41 yaşındaysan seni 7. ve 8. raund da… Devamını oku »

Arsenik Cemal