Dünyanın En İyi Boksörleri Açıklandı! Listede Türk Var Mı? İşte Cevabı..


dunyanin-en-iyi-boksorleri

2018 yılına girdiğimiz bu günlerde, yabancı medya kuruluşları da geçtiğimiz yılı değerlendirerek aktif en iyi boksörleri sıralamaya başladı.

Britanya merkezli WBN sitesinin yaptığı değerlendirmeye göre, sıkletlerden bağımsız olarak (pound for pound) şu isimler kendine ilk 15 içinde yer buldu.

15 Oleksandr Usyk

usyk-zafer-huck

2012’de olimpiyat şampiyonu olduktan sonra profesyonel boksa geçen ve geçtiğimiz yıl WBO dünya şampiyonluk kemerini Glowacki gibi bir ismi yenerek kazanan Usyk, bu yıl Muhammed Ali Kupası çeyrek finalinde Marco Huck gibi bir ismi mağlup ederek yarı finale çıktı. Bir çok boks otoritesine göre dünyanın en iyi 90 kilo boksörü olan Usyk, pound for pound listesine de 15. sıradan giriş yaptı. Usyk’in gelecek ay namağlup WBC dünya şampiyonu Mairis Briedis ile WBSS yarı finalinde ringe çıkacağını ve bu maç öncesi Maraşlı boksörümüz Hüseyin Cinkara ile sparring yaptığını da hatırlatalım.

14 Deontay Wilder

deontay_wilder_bilgehan_demir_miami

WBC dünya ağır sıklet şampiyonu Deontay Wilder, hem ringdeki başarılarıyla, hem de sivri diliyle boksun en tartışmalı isimlerinden biri olmaya devam ediyor. 2017’de önce namağlup Gerald Washington’ı nakavt eden, yıl sonunda da bugüne kadar nakavt edemediği tek isim olan, 2015’te kemeri elinden aldığı eski şampiyon Bermae Stiverne’ü ilk rauntta adeta ringe gömen Wilder, 39 maçlık kusursuz kariyerine karşın düşük profilli rakiplerle ringe çıkma eleştirisi nedeniyle hala bir çok boks severi tatmin edebilmiş değil. 2018’de Luis Ortiz’le ringe çıkması beklenen, yıl sonu için de Anthony Joshua seçeneği masada olan Wilder için bu yıl belki de kariyerinin en önemli senesi olacak.

13 Anthony Joshua

anthony-joshua (8)_4

Klitschko hanedanlığının sona ermesiyle birlikte ağır sıkletteki boşluğu dolduran en önemli isimlerden biri hiç şüphesiz Anthony Joshua. 2012 Londra Olimpiyatlarında altın madalyayı kazandıktan sonra profesyonel boksa geçen ve tüm rakiplerini nakavt eden AJ, 2016’da Charles Martin’den IBF unvanını aldıktan sonra geçtiğimiz yıl Wladimir Klitschko gibi bir efsaneyi nakavt ederek WBA ve IBO unvanlarının da yeni sahibi oldu. Mart ayında Joseph Parker’la ringe çıkması beklenen Joshua için 2018 yılı, hem ağır sıklette tartışmasız krallığını ilan etme, hem de Mayweather/Pacquiao döneminin ardından “boks denince akla gelen ilk isim” olmak adına bir çok fırsat sunuyor.

12 Donnie Nietes

nietes2

Manny Pacquiao sonrası Filipinlerin yetiştirdiği en büyük yeteneklerden Donnie Nietes, dünyanın en iyi boksörleri listesinde kendine yer bulmaya devam ediyor. 2004 yılından beri bileği bükülmeyen IBF sinek sıklet dünya şampiyonu için 2017 yılı biraz problemli geçse de, 2018 yılında onu büyük maçların beklediğini öngörmek zor değil.

11 Leo Santa Cruz

frampton-santa-cruz-rematch-7

Meksika’nın son dönemde yetiştirdiği en önemli boksörlerden olan, 3 farklı sıkletin dünya şampiyonu Leo Santa Cruz, ülkesinde biraz Canelo’nun gölgesinde kalıyor da olsa, dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip. Compubox yumruk istatistiklerine göre dünyanın en isabetli ve efektif yumruklara sahip boksörü olan boksörü olan LSC, 2016’da Carl Frampton’a karşı kaybettiği unvanını, 2017’de geri alırken, ayrıca Chris Avalos gibi önemli bir ismi daha mağlup etti. Santa Cruz, 2018’de (Donaire’yi yenmesi halinde) Frampton’la bir üçleme için imzayı atar mı bilinmez ama, “vahşi sincap” tüy sıklette daha uzun yıllar kral olacak kalacak gibi görünüyor.

10 Juan Estrada

Juan-Francisco-EstradaSon dönemin en popüler sıkletlerinden biri hiç şüphesiz süper sinek sıklet. Roman Gonzalez efsanesinin 2017’de iki kez Taylandlı Rungvisai’ye yenilerek herkesi şoke etmesinin ardından, bu sıklete gelen Japon “canavar” Naoya Inoue, Filipinli şampiyon Ancajas, Yemenli şampiyon Halid Yafai gibi isimler içinde parlayan bir diğer isim de eski sinek sıklet dünya şampiyonu Meksikalı Juan Francisco Estrada. 2012’de Roman Gonzalez’e puanla kaybettikten sonra önüne gelen herkesi ezip geçen Cuadras, Şubat ayında Gonzalez’e ringi dar eden Srisaket’le dev bir maça çıkacak. Gücü ve atletizmiyle Srisaket karşısında ciddi bir tehdit olan Estrada, bu maçı kazanması halinde listede ilk 5’e doğru emin adımlarla ilerleyecek.

9 Srisaket Sor Rungvisai

Rungvisai Gonzalez BoxingTayland, profesyonel boksta çok fazla adı duyulmasa da, uzun yıllardır dövüş sporlarında dünyanın en önemli ülkelerinden biri. Taylandlı Srisaket Sor Rungvisai de 2017’de Roman Gonzalez gibi bir efsaneyi önce puanla, sonra da nakavtla olmak üzere iki kez mağlup etti ve bütün dünyayı şoke ederken gözlerin de bir kez daha Tayland’a çevrilmesini sağladı. Önümüzdeki ay Juan Francisco Estrada ile ringe çıkacak olan Rungvisai, bu maçı da kazanması halinde hem süper sinek sıklette krallığı ilan edecek, hem de pound for pound listesinde zirve yürüyüşünde büyük bir adım daha atacak. Tabi ki bu galibiyet, ona Japon Naoya Inoue karşısında tarihi bir maçın da kapısını aralayabilir.

8 Jorge Linares

linares_bilgehan

Venezuelalı şampiyon Jorge Linares için 2017 yılı adeta rüya gibi geçti. Önce rövanşta İngiliz Anthony Crolla’yı mağlup ederek WBC elmas ve Ring Magazine kemerlerinin yanına bir de WBA unvanını ekleyen Linares, bir çok boks otoritesine göre hafif sıklette krallığını ilan etti. 27 Ocak’ta Filipinli Mercito Gesta’yla ringe çıkacak olan Linares’in bu maçı da kazanması halinde 2018’in yaz döneminde kendisini büyük maçlar bekliyor olacak. Tabi ki listede zirveye çıkmak için, Venezuelalı şampiyonun, ya Mikey Garcia ya da Vasyl Lomachenko gibi dev bir ismi mağlup etmesi gerekecek, ki bu fırsat da Linares’e bu yıl içinde gelebilir.

7 Keith Thurman

thurman_garcia_winnerFloyd Mayweather/Manny Pacquiao sonrası yarı orta sıklette oluşan boşluğu doldurmaya aday en önemli isimler; Keith Thurman, Kell Brook, Danny Garcia, Errol Spence Jr, Shawn Porter ve son olarak da Terence Crawford. Thurman, 2016’da Shawn Porter’ı, 2017’de de Danny Garcia’yı mağlup ederek, listeyi daralttı. Kell Brook’un da Golovkin ve Spence mağlubiyetleriyle devre dışı kalmasıyla, artık tahta aday isimler 3’e indi. Nakavtçı yapısı ve sivri diliyle büyük bir hayran kitlesine sahip olan Thurman, 2018’de Spence veya Crawford gibi bir ismi mağlup ederek pound for pound listesinde zirve yürüyüşüne devam edebilir.

6 Naoya Inoue

naoya-inoue-godzilla

Fotoğraf hatalı diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Naoya Inoue’nin boksta yarattığı etki tam olarak bu. Henüz 24 yaşında 2 farklı sıklette dünya şampiyonu olan Inoue, rakiplerini yenmekle kalmıyor, onların üzerinde Lomachenko benzeri bir mahvolma etkisi yaratıyor. 15 maçta 15 galibiyeti ve 13 nakavtı bulunan Inoue, çok istediği Roman Gonzalez maçını alamadı ama, onu 2018’de yeni çıkacağı horoz sıklette dev maçlar bekliyor. Inoue, 2018’de Zolani Tete veya Ryan Burnett gibi bir ismi mağlup ederek pound for pound listesindeki zirve yürüyüşünde dev bir adım atabilir.

5 Mikey Garcia

mikey-garcia-kemer

90’ların dünya şampiyonlarından, şimdilerin ünlü antrenörü Roberto Garcia’nın kardeşi olan Mikey, abisini çoktan geçmiş durumda. 3 farklı sıkletin dünya şampiyonu Mikey, gelecek ay 4. farklı sıkletinde unvan kazanmak için Kazak şampiyon Sergey Lipinets’in karşısına çıkacak. 2017’de Zlaticanin gibi bir ismi nakavt ettikten sonra Adrien Broner’ı da mağlup eden Garcia, bir çoklarına göre Vasyl Lomachenko’yu yenme ihtimali olan tek isim olarak gösteriliyor.

4 Canelo Alvarez

canelo-josesito-lopez

Meksika’da boks denince akla gelen ilk isim hiç tartışmasız “Tarçın”. 2016’da Amir Khan ve Liam Smith’i nakavt eden, 2017’de de Julio Cesar Chavez Jr’ı ezip geçen Canelo, geçtiğimiz Eylül ayında “bölüm sonu canavarı” Golovkin’in karşısına çıktı. Herkesin uzun yıllardır “nakavt olacağını bildiği için Golovkin’den kaçtığını” iddia ettiği Canelo, GGG’nin karşısına çıktı ve gerçek bir efsane karşısında 12 raunt boyunca kıran kırana mücadele etti. GGG gibi bir efsaneden beraberlik koparmayı başaran Canelo, böylelikle uzun yıllardır gediklisi olduğu pound for pound listesindeki yerini de korumuş oldu.

3 Terence Crawford

terence-crawford (1)_7

Profesyonel boksun en spektaküler isimlerinden biri hiç tartışmasız Amerikalı Terence Crawford. 2017’de önce olimpiyat şampiyonu Felix Diaz gibi bir ismi nakavt eden, daha sonra da Namibyalı şampiyon Julius Indongo’yu nakavt ederek tüm kemerleri eline geçiren ve 10 yılı aşkın bir sürenin ardından ilk tartışmasız (undisputed) şampiyon olan Crawford, bazı boks otoritelerine göre dünyanın en iyi boksörü konumunda. Amerikalı şampiyonun böyle güçlü bir iddianın arkasını doldurmak için ise 2018’de büyük fırsatlar elde edeceğine şüphe yok. Tüm kemerlerini bırakıp yarı orta sıklete çıkan Crawford’un, ilk planda Pacquiao’yu mağlup eden Jeff Horn’la ringe çıkması, bu maçı kazanıp unvanı eline geçirmesi halinde ise 2018’in ikinci yarısında Keith Thurman veya Errol Spence Jr gibi bir isimle dev bir maça çıkması bekleniyor. Her şey planlandığı gibi giderse, yıl sonunda Crawford, pound for pound listesinde zirveye bile oturabilir.

2 Vasyl Lomachenko

vasly lomachenko

Hani bir laf var ya “Dünyanın en iyi futbolcusu Ronaldo, çünkü Messi bu dünyadan değil” diye, işte bunun bokstaki karşılığı da Vasyl Lomachenko. 2008 ve 2012 olimpiyat şampiyonluklarının ardından profesyonel boksa geçen karşısına çıkan şampiyonları birer birer yenmekle kalmayıp onları adeta “hayata küstüren” Lomachenko’nun, son kurbanı ise bir başka çifte olimpiyat madalyalı efsane Guillerme Rigondeaux’du. Rigo’ya ringi dar eden ve rakibinin maçı bırakmasına sebep olan Lomachenko, artık doğal sıkletinin de üzerine çıkmaya başladı. Bundan sonra boyu ve fiziğinin yetersiz kalacağı sıkletlerde ringe çıkmaya başlayacak olan Lomachenko için, belki de iki büyük test kaldı; bunlar da Mikey Garcia ve Jorge Linares. Tabi ki Lomachenko’dan bahsederken, “zor” kelimesini kullanmak kolay değil, ama Hi-Tech şimdiden yaşayan efsaneler arasına girmiş durumda, bu da bir gerçek. Bizim önerimiz ise; başta söylediğimiz gibi, Lomachenko’yu pound for pound listesine almayıp, ona ayrı bir liste yapmak. Çünkü Vasyl, kesinlikle bu dünyadan değil. Kısa bir teknik analiz yapmak gerekirse “Adam fena abi! Yok yani öyle böyle değil!”

1 Gennady Golovkin

abel-golovkin

Sen git Kazakistan’ın telaffuzu zor yerlerinde doğ, sonra da gel dünyayı kendine hayran bırak. Gennady Gennadiyevich Golovkin, hiç şüphesiz profesyonel boksun en çok sevilen isimlerinden biri. Amatörde 350 maçta sadece 8 kez kaybeden, 20 yaşında Asya, 21 yaşında dünya şampiyonu olduktan sonra 2004 olimpiyatlarında efsane Gaydarbekov’a kıl payı mağlup olarak gümüşte kalan Golovkin, daha sonra sessiz sedasız profesyonele geçti ve Almanya’da başladığı profesyonel kariyerinde rakiplerini birer birer nakavt ederek zirveye çıktı. 2015’te David Lemieux’u, 2016’da Kell Brook’u, 2017’nin başında da Daniel Jacobs’u mağlup ederek bütün dünyada tanınan bir isim haline gelen Golovkin, nihayet geçtiğimiz Eylül ayında uzun yıllardır beklediği Canelo maçına çıkma fırsatını elde etti. Joshua ile birlikte dünyada boksun en popüler ismi olan Canelo’ya karşı 12 raunt boyunca kıran kırana bir maç çıkaran Golovkin, yumruk istatistiklerine ve bir çok gözlemciye göre maçı kazanmış olsa da, masa hakemlerinin kararı beraberlik oldu. Bu yıl Mayıs ayında Canelo ile tekrar ringe çıkması beklenen Golovkin, bu maçta “hesabı kapatması” halinde 2018 yılında da pound for pound listesini zirvede bitirmeyi büyük ölçüde garantileyecek.

Listede Türk Boksör Var Mı?

Yazının başlığında, biraz da sansasyonel olsun diye “Listede Türk boksör var mı?” diye sorduk, ama tahmin edeceğiniz üzere maalesef yok. Bu listeye aday tek ismimiz olan Avni Yıldırım, bu fırsatı Chris Eubank Jr’a mağlup olduğu gün kaçırdı, ama Ali Eren Demirezen, Seyda Keser, Fatih Keleş, Umut Camkıran ve kadınlarda da Gülsüm Tatar başta olmak üzere bir çok boksörümüzün yükselişi son sürat devam ediyor. Avni Yıldırım da Eubank mağlubiyetinin ardından geçtiğimiz Aralık ayında ringlere geri döndü ve Macar Korda karşısında nakavtla kazandı.

Bakalım 2018 boksörlerimize neler getirecek? Bunu hep birlikte göreceğiz.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Yorumlar

95 Yorum - "Dünyanın En İyi Boksörleri Açıklandı! Listede Türk Var Mı? İşte Cevabı.."

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
lenolewis
Üye
lenolewis

ordinaryus görmesin listeyi askerliği yakar 🙂

smokin joe
Ziyaretçi
smokin joe

Sesli güldüm

Big George
Üye
Big George

Bir numara bazılarını üzecek gibi ama bence listede iki eksik var.

Birincisi Ward, ikincisi Eubank Jr.

Estrada, Cruz falan bunlar çıkabilir, sansasyonsuz boksörler bunlar.

Genel olarak çok güzel bir liste. Berchelt de girebilirdi.

Junkie
Üye
★★
Junkie

ward bıraktı abi ondan yok eubank jr da kariyeri henüz bu listeye girecek kadar iyi değil

Fatihhh
Üye
Fatihhh

+

Big George
Üye
Big George

Ward bıraktı ama liste 2017’nin en iyi boksörleri listesi.

Bence Ward olmalıydı.

mertkln
Üye
mertkln

Avni işi zor artık uzun süre bize kaliteli maç izletmezler yıldızsız ya da 1 yıldız maçlar olur. Ağır siklette ki umut ve ali eren de biraz daha istatistik kastıktan sonra artık yavaştan baba maçlara geçerler akıbetleri ne olur bilinmez ağır siklet arenasında işleri zor.

WildervsJoshuaa
Üye
WildervsJoshuaa

Herhalde avniyi veya boxreci hic takip etmiyorsun avni 3martta derek edwarsla maca cikiyor wbc international maci rakipte 3 yildizli…

mertkln
Üye
mertkln

big george kesinlikle haklısın eubank jr bu listede nasıl olmaz canavar geliyor.

Big George
Üye
Big George

Bu arada Wilder da bence olmamalıydı listede.

Kendisinden ötürü değil, rakipleri iyi değildi. Bu sene maalesef Wilder’in senesi olmadı.

Tek Kral Deontay Wilder
Üye
★★★
Tek Kral Deontay Wilder

Sen varya sen az değilsin big George 🙂 uğraşma wilderimle bu mübarek cuma günü

Big George
Üye
Big George

Dostum haksız mıyım sence de? Vaşington ve Sitiverne Wilder ayarında rakipler değil. Bunu Wilder’i aşağılamak için demiyorum, aksine wilder’i potansiyelli biri olarak görmesem yakıştırırım bu rakipleri.

Tek Kral Deontay Wilder
Üye
★★★
Tek Kral Deontay Wilder

Haklısın tabi … şu ortiz maçı olursa bi nebze hakeder ama şu ana kadarki maç yaptığı rakiplerle haketmiyor

ahmet kurt
Üye
★★★
ahmet kurt

1. SıRadaki boksörü Kıskananlar çatlasın 🙂

leGGGend
Ziyaretçi
leGGGend

+99999999999 🙂

TÜRK
Üye
TÜRK

LİNaresle bilgehan demirin benzerliği???? 😀

TÜRK
Üye
TÜRK

Golovkini sevmesemde (yani seviyorum ama fazla abartılınca gıcık olduğum boksörlerden biri ) tebrik etmemek olmaz. Ne kafar kazak olmasada kazakistandan çıkıp abd ingiltereyi feth etmek her baba yiğidin harcı değil. Keşke caneloya bulaşmadan jacopstan sonra eubank jrden önce siklet çıkıp ordakileride toplasaydı . Ama yinede çok büyük efsane olarak kalıcak.

Junkie
Üye
★★
Junkie

joshua 13. sıradamı olur lan müridleri iç savaş çıkaracak :D:D

Tek Kral Deontay Wilder
Üye
★★★
Tek Kral Deontay Wilder

Biz wilderciler hiç ses cikariyomuyuz kanka listede yer buldugumuza şükür 🙂

Fatihhh
Üye
Fatihhh

aç değil açıkta değilsiniz şükredin tabi 🙂

Tek Kral Deontay Wilder
Üye
★★★
Tek Kral Deontay Wilder

Çok şükür 🙂

ahmet kurt
Üye
★★★
ahmet kurt

Yalnız Joshua wlad ı yendiği için biraz daha üst sıralara koyulabilirdi. listeyi 130 luk adamlarla doldurmuşlar.

Junkie
Üye
★★
Junkie

valla aslında povetkin joshua danda wilderden önce girmeyi hak ediyor ama adamda kemer yok takmıyor kimse 😀

ahmet kurt
Üye
★★★
ahmet kurt

benimde gözlerim parker ı arıyor. herkes kendi derdinde aq 😀

riddickbowe
Üye
★★
riddickbowe

Benim ilk 5 listem;
1. Terence crawford
2. Ggg
3. Lomachenko
4. Canelo
5. Naoya inoue

Ve bu listede yok ama gönüllerimizin şampiyonu rebel 🙂

conan
Üye
★★★
conan

crawford ve lomaçenko, yenilmekten korkan boksörlere örnek olsun. ikisinin de 1er yenilgisi olmasına rağmen p4p listesinde hep ilk 10da oluyorlar.

conan
Üye
★★★
conan

özür.. crawford değil canelo olacaktı.

Fatihhh
Üye
Fatihhh

özürün kabul edilmiş seni affediyorum 🙂 🙂

lenolewis
Üye
lenolewis

crawfordun yenilgi yok conan ihtiyarladın sen iyce 🙂

conan
Üye
★★★
conan

aynen ihtiyarladık. 50 ye kaldı 5.

peki dünyaya kim kazık çakmış, kim genç kalabilmiş? 😀

lenolewis
Üye
lenolewis

her yaşın bir güzelliği var Allah hayırlı ömür versin diyelim

conan
Üye
★★★
conan

eyvallah sen bakma yaşıma. görüntü ve yaşam tarzı olarak henüz 30-35 ancak varım.

Fatihhh
Üye
Fatihhh

haye yeni video atmış yalnız iyi meme yapmış yerinde durmuyor aşağı yukarı oynuyorlar sanrım koşu çalışıyor 🙂 🙂

Marvin Hagler
Üye
Marvin Hagler

joshua ve wilder listede var ama kovalev listede yok 🙂

lenolewis
Üye
lenolewis

ordinaryus yaptıgın listenin yüzde doksanı patlar benden demesi welterde crawford spence ezer geçer super welterda hurd jermelli ezer geçer middelda golovkin jermalli ezer geçer supermiddelda eubank belki başarılı olur diyorum bu yazının screen shootunu al görüşürüz

conan
Üye
★★★
conan

ordi tamam eubank iyi hoş da, caneloyu biraz zor yener. canelo avniye benzemez. bir sağıyla yamultur eubanki. eubank, 3g kadar dayanıklı değil.

ChernobylMutant
Üye
ChernobylMutant

hayat vizyonun kadar genel kültüründe zayıfmış ordinaryus. hemen o nickini teaching assistant olarak değiştir.

Abd doğu bloğuna karşı her zaman daha fazla nefret içindedir. adamlarla düşmanlıkları en az 80 yıllık.
Meksika ile olan husumeti doğu bloğu kadar sert değil ve 10-15 yıllık.

Claymaker
Üye
Claymaker
stephen king in It kitabındaki pennywise gibi adam bu ordinaryus öyle ki pennywise karakteri çocukların korkusuyla beslenen bir yaratıktır korkmayan birini gördüğünde aç kalıp alçalarak yok olan bir yaratık bu ordide hemen her yorumunda nefret ırkçılık kusarak çocuk kandırmaya dikkat çekmeye çalışıyor bu adama kaale alıp yorum yaptıkça pennywise ı korkuyla beslermiş gibi besliyorsunuz mantıklı bir yoruma cevap veremiyor zaten… Devamını oku »
ChernobylMutant
Üye
ChernobylMutant

amerika’nın da ırkçı kesimi aşırı eğitimsiz “redneck” olarak adlandırılan adamlar. git bir sor bakalım rusya’yı mı daha çok seviyorsun yoksa meksika’yımı diye alacağın cevabı bizimle paylaş.

3g’yi kimse kazak olarak görmüyor adama sscb’li gözü ile yani rus bakıyorlar biraz coğrafya bilgisi olanlar doğu avrupalı diyorlar adama var sen düşün.

amerika’nın büyük çoğunluğu “cahil” olarak adlandırdığımız kesimde sen hollywood’ta gösterdikleri gibi zannetme amerika’yı.

ahmet kurt
Üye
★★★
ahmet kurt

groves un kesinlikle canelo dan güçlü vurduğunu düşünmüyorum(aynı siklette olurlarsa). ama şu soruya hele bi cevap ver. canelo hangi zayıf çeneli boksörü nakavt edememiş?

ahmet kurt
Üye
★★★
ahmet kurt
canelo harika bir boksörse golovkin de öyle 🙂 aynı kiloda oldukları sürece tek yumruk gücünde canelo nun groves tan daha iyi olacağını düşünüyorum. dediklerin kısmen doğru. bu adamlar beton çeneli değil. ama ilk yazdığın yorumdaki gibi zayıf çeneli de değiller. arada fark var. canelo hiçbir zayıf çeneli boksörü nakavt etmeden bırakmadı(çocukluk yıllarını saymazsak tabi). bana göre canelo nun o boksörleri… Devamını oku »
Roman
Üye
Roman

Joshua nin o siranin cok ustunde olmasi gerekir. Wilderin de listede olmamasi gerekliydi. Kral yokken mekan bunlara kaldı. Chocolatito geri dön reis usuyoruz reis.

hitmonchan
Üye
hitmonchan
Bu listeler hiçbir anlam ifade etmiyor. Ben gördüğüme inanırım. Lomachenko ve tüm düşük sikletler altlarda yer almalı bence. Golovkin yerini hakediyor ama Canelo maçı berabere bittiği için 1 numara crawford olmalıydı. 2 GGG, 3 ise Joshua olmalıydı. Adam ağır siklet abi sen ağır sikletin açık ara en popüler boksörünü ilk 5’e koyacaksın bir kere. Eubank konusuna gelince, bu listeye alırım,… Devamını oku »
ChernobylMutant
Üye
ChernobylMutant

ilk 4 doğru geri kalan kişiden kişiye göre değişebilir.

WildervsJoshuaa
Üye
WildervsJoshuaa

Listeyi herhalde kariyerlerine bakarak yapmislar suanki durumlarina gore degil . en efsane maclara cikan isimleri en baslara koymuslar . 3 sene sonra joshua ilk sirayi alir…

Junkie
Üye
★★
Junkie

1 golovkin 2 canelo 3 thurman 4 crawford 5 lomacenko 6 inaoue 7 joshua 8 kovalev 9 linares 10 usyk buda benim listem

ahmet kurt
Üye
★★★
ahmet kurt

aktif boks döneminde ilk 5 e koymadığın joshua nasıl tüm zamanların en iyi 2. boksörü oluyor? 🙂

Roman
Üye
Roman

1 kimmiş kendisi mi? 🙂

Junkie
Üye
★★
Junkie

bütün siteyi düşürmüşüz 😀

ahmet kurt
Üye
★★★
ahmet kurt

has.iktir 🙂 ben bile seni therebel sandım 😀 😀 izninizle balkondan aşağı atlamak istiyorum…

Roman
Üye
Roman

Lan bende rebel sandim ahmet hep senin yuzunden kanka 🙂

ahmet kurt
Üye
★★★
ahmet kurt

vay arkadaş 😀

Garyosullivan
Üye
★★
Garyosullivan

Son derece saçma bir liste olmuş. Joshua’dan nefret te etseniz ilk 3 dışına yazamazsınız. Wilder’ın yeri en fazla bu olabilirdi. Loma’nın ilk 5 içinde yeri yok. Crawfordu geçmesi ise ayrı bir soru işareti. Golovkin’in 1 numara olması da ciddi cidi tartışılabilir.

ahmet kurt
Üye
★★★
ahmet kurt
ilk 3 dışına mı? yahu agacım bari sen yapma. yendiği kalburüstü 3 boksör var(takam ve whyte ı dahil edersek). hiçbirini şöyle ezici bir üstünlükle yenemedi. hadi whyte ı ezmiş olsun(ezmedi de). whyte dediğimiz adam o maçta maksimum 3 yıldızlık bir acemiydi. joshua dövüşütüğü orta-iyi üstü boksörlerin tamamını zorlanarak yenmiş şişirme bir boksör. sırf wlad ı yendi diye ilk 10 u… Devamını oku »
ahmet kurt
Üye
★★★
ahmet kurt

sikletinde rakipsiz o kadar boksör varken joshua ilk 10 a zor girer.

Garyosullivan
Üye
★★
Garyosullivan

Yorumların ve düşüncelerin benim için her zaman çok değerlidir dostum. Ama wlad wladdır 🙂

Garyosullivan
Üye
★★
Garyosullivan

Ayrıca srisaket roman’ı yenmeseydi bu listede olmazdı. Onun sıralamadaki yerine kimsenin itirazı yok. Ben açıkçası (sevmememe rağmen) joshua’nın yerini yadırgadım.

ahmet kurt
Üye
★★★
ahmet kurt

srisaket formda, prime dönemini yaşayan roman gonzalez i nakavt etti. ilk maçı bana göre kaybetti ama ikinci maçta resmen ezip geçti. bu nedenle listeye koyulabilir. ha koyulmasaydı bi b.k olur muydu? olmazdı tabi 🙂

drfbb
Üye
drfbb
1- crawford yıllardır sağladığı dominasyon ve müthiş zevkli harika boksu için 1 numara bence. Aslında wbc kemerini postoldan wba ibf ibo yu indongodan aldı rakipleri çok üst düzey sayılmaz ama Adam in sıkleti kötüyse crawford un sucu ne sonuçta 10 yıl sonunda 5 kemeri toplayan boksör old için 1 numara kesinlikle o 2- ggg canelo ile berabere kalmasa 1 numaram… Devamını oku »
ahmet kurt
Üye
★★★
ahmet kurt
3-joshua 11 yıllık yenilmez wlad ı yenmedi. en son 2 sene önce maç kazanmış, 1.5 yıldır ringe çıkmayan eski formundan uzak, son maçını kaybeden klitschko yu yendi(bu bile büyük bir başarı ama fazla da abartmayalım) 5-lomachenko nun gelmiş geçmiş en teknik boksör olduğunu tam olarak söyleyemeyiz. 30 yıl önce dünyaya gelse aynı tekniğe sahip olabilir miydi? hayır. benim gözümde ali,… Devamını oku »
lenolewis
Üye
lenolewis

Listen mantıklı lara hariç. Çok abartmışsın larayı bu adam sparringte bile maraton koşuyor aq (charlo sparringini izle) asla süper star bir boksör olamaz

hitmonchan
Üye
hitmonchan

Arkasında birazcık lobi olsa lara şimdi yenilgisiz şampiyondu. Floyd’a eğer bu dünyada gelmiş geçmiş en iyi deniyorsa lara’yı bu listeye almamak haksızlık bence. floydun eskivle yaptigini bu ringi turlayarak yapıyor. Yine tekrarliyorum o abartilan eubank ortasiklette lara’yı yensin, boks izlemeyi bırakırım.

lenolewis
Üye
lenolewis

Lara canelo maçına bir bakın birde floyd canelo maçına bakın sonuç size laranın floydun yarısı bile etmeyeceğini gösterir

hitmonchan
Üye
hitmonchan

Dostum Tabi ki floyd’dan kötü lara. Aynı seviyede değiller ama floyd’un tüm zamanlarin en iyisi sayıldıgı yerde stilinden dolayı 9. lugu laraya çok görmek bence haksızlık.

Sugar Ray Robinson
Üye
Sugar Ray Robinson

-10

GGG
Üye
★★
GGG

Bizim boks fakiri acemi insanlarımıza sorsanız %90 caşhuvaaa çıkar. Zaten sitedeki her ankette caşhuvaaa çıkıyor. Alın görün adamlar ilk 10’a bile almamış. Bence yeri iyi 10-15 arası bir yerde olabilir

GGG
Üye
★★
GGG

Ayrıca bu sitede de caşhuvaaa’nın 5. Sırada olmasını şiddetle kınıyorum

ChernobylMutant
Üye
ChernobylMutant

+99895668887

hitmonchan
Üye
hitmonchan
Joshua’ya duyulan antipati adamı doğru analiz etmeyi engelliyor bence.şu an joshua’dan en cok nefret eden adam bile onu yenebilecek max 3 adam gosterir. bunların da 2 sine kendi de inanmaz. Jenerasyon kötü diyorsunuz ama öyle bir şey yok. Jenerasyonu kötü gösteren uzun kaslı ve çevik adamlar var. Uzun boylulular hep avantajliydi ama hantal olduklarindan yenilirlerdi. Önce vitali ve wlad buna… Devamını oku »
ahmet kurt
Üye
★★★
ahmet kurt
bunu hakaret yada küçümse olarak algılama ama yarısından sonra okumayı bıraktım. povetkin 90 larda boks yapsaydı şimdi ki gibi 1 yenilgiyle kariyerini tamamlayabileceğini gerçekten düşünüyor musun? bence sen 90 lar boksunu pek izlememişsin. tyson ı geçtim tommy morrison, ray mercer yada david tua gibi adamların kalitesinde 1 tane nakavt yapabilen boksör var mı? yok. günümüzün ağır sikleti 2 metrelik kalaslardan… Devamını oku »
hitmonchan
Üye
hitmonchan
Bu düşüncelerin sebebi 90 lara duyulan romantik özlem. Öncelikle Povetkin’in efsane olması 1 yenilgi almasına mı bağlı? adam uzun boylu fizikli adamların hegamonyasından dolayı hakettigi popülariteyi elde edemedigi için bu halde şimdi. Dünyada bütün sporlarda sporcuların fizikleri atletikleşirken boksta yağ tulumlarının sıralamaya girmesi sadece jenerasyonla açıklanamaz. Boks hala çok populer yetenek havuzu sonsuz. Boksör olmak istiyor bir sürü kişi. Demek… Devamını oku »
GGG
Üye
★★
GGG

Mike Tyson’a abartılıyor diyen. Caşhuva’yı crawford’dan sonra ikinci sıraya koyup, Golovkin, Lomachenko, Canelo, Thurman gibi boksörlerin önüne koyan birine ne anlatılabilir ki.. Haklısın ne diyeyim

hitmonchan
Üye
hitmonchan

Caşhuva diyince hissiyatla yapılmış analize dayanmayan bir yorum olduğu anlaşılıyor zaten.

Roman
Üye
Roman

Inoue yi severim ama bence o sirayi haketmiyor. Ilk 15 e bile koymam aslında.

ahmet kurt
Üye
★★★
ahmet kurt

+1. yalnız ben hem inoue yi sevmem hemde ilk 15 e koymam 🙂

GGG
Üye
★★
GGG

Bence inoue ilk 10’da olmayı hak ediyor

cemil aslan
Üye
cemil aslan

yaşayan efsane golovkin. diğerlerini tanımam.

irfan çakmakçı
Üye
irfan çakmakçı

Çok saçma ve alakasız bir liste .
Caja golovkin esbank jr crofford ilk dört kesinlikle olmalıydı.kişisini göre değişir.bu dört adamın bütün maçları kapalı gişe oynar.her yerde seyredilir.ikindirik adamları doldurmuşlar protesto ediyorum.

ahmet kurt
Üye
★★★
ahmet kurt

1-caja kim?
2-esbank jr kim?
3-esbank jr kimi yenmiş ki ilk 4 e giriyor?
3-crofford da kim?
4-”kişisini göre değişir” ne demek?

kafamda deli sorular 🙂

GGG
Üye
★★
GGG

😀 😀 😀 aynı sorular bende de var

GGG
Üye
★★
GGG

İkindirik adamlar kim?

Sugar Ray Robinson
Üye
Sugar Ray Robinson

Gizli bir hayranlık seziyorum:))

Sugar Ray Robinson
Üye
Sugar Ray Robinson

Rebelin yorumuna gidecekti

irfan çakmakçı
Üye
irfan çakmakçı
Sn kurt lafın tamamı bizim orda cahiller anlatılır.eubank jr yaptığı boks 22 yüzyılın boksu bazı insanlar olaylar önceden bazıları ise olay vuku bulduktan sonra idrak eder.biz buna feraset diyoruz.eubabkin icra ettiği şey boks ötesi bir şey bunu anlamak için zamanlar olmak gerek.bir olay anlatayım.çırağan biri bir günkü ustasına gelmiş ben bu işi birakacam demiş kimse beni anlamıyor kıymet vermiyor demiş.ustasına… Devamını oku »
GGG
Üye
★★
GGG

Ahmet kurt seni acilen buraya bekliyorum. Bu yoruma ne cevap vereceksin bakalım 😀 😀 😀

Junkie
Üye
★★
Junkie

kanka ortalık fena karışcak adam diss atmış resmen ahmete 😀

ahmet kurt
Üye
★★★
ahmet kurt
off bu lafın altında kalacağıma keşke tırın altında falan kalsaydım 🙂 eubank işlenmeyi bekleyen bir pırlanta demek. o halde bırakta o taş işlendiği zaman değer etsin. içindeki mücevheri dışarı çıkarmadan bize pırlanta diye yutturmaya çalışıyosun. hem içinde ne bok olduğu da belli değilde neyse 🙂 eubank kariyerinin en iyi dönemlerinde olsa olsa ilk 10 a anca girer heralde. sen şimdiden… Devamını oku »
Dagestan boxing
Üye
Dagestan boxing

Anlattigin hikaye benim gecende yazdigim yorumdaki hikayeye cok benziyor , neredeyse 90% ayni. Mayweather haberini yazdigim

ahmet kurt
Üye
★★★
ahmet kurt

ben kendini kanıtlamadı demiyorum da ilk 4 e nasıl giriyor? sorun orda.

GGG
Üye
★★
GGG

Beynim yandı, birkaç kez okudum. Anladığım tek şey eubank’ın işlenmeyi bekleyen bir pırlanta olduğu. Adam Türkçeyi katletmiş

Tugay Özay
Üye
Tugay Özay

Bu sene sonunda Eubank Jr’ı 7’e 8’e yazarız.

Ayrıca Bivol ve Josh Kelly’den da bir sıçrama bekliyorum bu sene. Thurman’ı ise sakatlığı nasıl etkiledi bir form düşüklüğü olur mu bilmiyorum ilk maçında görücez. Canavarlığından bir şey kaybetmemişse welter’ın tozunu attırır.

Chorniy
Üye
Chorniy

1- Crawford
2- GGG
3- Lomachenko
4- Canelo
5- Garcia

irfan çakmakçı
Üye
irfan çakmakçı

Eubank jr ilk dordun birincisi dir.ağır siklet altı b oksorleri pek begenmesemde bu çocuk çok farklı bir şey . Içine çin kaçtığını düşünüyorum.insan desen değil mahkeme desen değil bu çocuk benim için adeta bir makins.an ve golovkilkn ikinci plana aldım bu çocuk yüzünden.mali turnuvasında bütün kemerleri toplayinca bakalım çok bilmiş boks otoritelerimz neler yazacak.

Ghetto Wizard
Üye
Ghetto Wizard

Maçtan kaçan eubank ve siklette bir maç yapıp milleti çağıran charlo mu güldürme canelo ve ggg yer bunları

irfan çakmakçı
Üye
irfan çakmakçı

Makins = makine+insan