Boks

Eddie Hearn’den Avni Üzerine Bizans Oyunları! Başkan El Koydu


Eddie Hearn

Dün Eddie Hearn WBC Federasyonuna resmi başvuruda bulunarak WBC Süper Orta Sıklet Dünya Şampiyonluğuna yükselen David Benavidez’in mecburi rakibi olarak Callum Smith’in gösterilmesini istedi.

Callum Smith

Muhammed Ali Kupası öncesi bu şampiyonluğa 1 numaralı adayın WBC elmas kemer sahibi Smith olduğunu öne sürerek 1. sırayı almak isteyen İngiliz Callum Smith’in promoterine WBC Başkanı Lüban asıllı ve kendisini Osmanlı olarak tanıtan Jose Sulaiman’dan tokat gibi cevap geldi. Başkan yaptığı bildiride WBC Süper orta sıklet dünya şampiyonundan sonra mecburi rakibin Avni Yıldırım olduğunu duyurdu. Sulaiman İstanbul’da Avni Yıldırım’ın promoteri Ahmet Öner ile bir araya gelmiş ve Benavidez vs Dirrell maçının galibi ile Avni Yıldırım’ım ringe çıkacağını resmen ilan etmişti.

Eyüp Gözgeç – Mauricio Sulaiman – Avni Yıldırım – Ahmet Öner – Mecnun Otyakmaz

Avni Yıldırım ile Benavidez arasındaki maçın şubat ayında ABD’de olması bekleniyor. Bir ihtimal maçın Errol Spence Jr’ın 25 Ocak’ta yapacağı unvan koruma maçının bulunduğu gecede de Avni Yıldırım vs Benavidez mücadelesi yapılabilir. ESPN’ e konuşan başkan bu konuda taviz verilmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Maurico Sulaiman – WBC Başkanı

0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
19 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Destiny
Destiny
1 yıl önce

Çakal edi büdü şampiyonluk maçına çıkan bir boksörümüz var bari onu rahat bırak!

SAMSUNLU
SAMSUNLU
1 yıl önce
Reply to  Destiny

Aynen asilTürk kardeşim

Conan
Conan
1 yıl önce

kardeşim edi hörn’ü bırak, benavidez’in kendisi bile avni’yi düşünmüyor ki. biz kendi kendimize gelin güvey oluyoruz. benavidez o maçı angarya gereksiz bir maç görüyor ki bence de adam haklı.

Conan
Conan
1 yıl önce

Parkerın hastalanması yüzünden, çisora maçı iptal edilmiş. Parker çok gereksiz bir adamsın la sen.

lenoxlewis
lenoxlewis
1 yıl önce
Reply to  Conan

Chisorayada iyi oldu gitsin kumda oynasın pzvnk

Conan
Conan
1 yıl önce

Biraz Türk olduğu, biraz da vasat bir boksör olduğu için; Avni’yi pek kaale alan ne bir federasyon, ne bir boksör, ne de yabancı bir boks sitesi var.

Conan
Conan
1 yıl önce
Reply to  Conan

Halbuki Eubank’i nakavtla yenip, ardından da M.Ali kupasını kazansaydı, herkes Avni’nin peşinde koşardı.

World kid
World kid
1 yıl önce

Maalesef avni nin boks zekâsı çok düşük ringi iyi kullanamıyor. Rakibe hep aynı strateji ile yaklaşıyor. Ne kadar antrenör değişirse değişsin. Avni nin değişmesi lazım. Buda ancak kendisinin istemesiyle olacak bir şey tamam boks çok zor bir spor ama kendiside basit biri değil, uzun bir yoldan geliyor.

Gennady Mustafa
Gennady Mustafa
1 yıl önce

Ahmet öner vs eddie hörn.

VolkanK
VolkanK
1 yıl önce

Büyük resime bakarsak direll avniyi yendi benavidez direli ko etti bu maç neden olsun ki

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
1 yıl önce

ben avni nin yerinde olsam orta siklete inmeye çalışırdım. günlük hayatında 90 kilo gezen, avni gibi boyuna kıyasla iri yapılı biri için tabii ki zor olur bu. ama hatrı sayılır bi başarı elde etmek istiyorsa orta siklete inmeli bence. 182 lik avni orta sikletteki çoğu boksörden iri yapılı olur. hafif ağır temelli olduğu içinde çoğu orta siklet boksöründen daha güçlü… Devamını oku »

Left Hook nd Ko
Left Hook nd Ko
1 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Kanka Avni ortaya inse canelodan mı andrade den mi charlo dan mı kemer alacak veya golovkinle yolları kesişse golovkini yenebilecek mi şu yazdığımız isimlere karşı hiç ama hiç şansı yok. Süper ortada da daha kapanmamış hesapları var.

failen
failen
1 yıl önce

lemiux’u yenebileceğini sanmıyorum o da orta/super orta karışımı bir şey

lenoxlewis
lenoxlewis
1 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Avni kendisine çağ atlatan lennoxun antrenörünü değiştirip yetenek düşmanı abelin kucağına koştu .Avniden bir cacık olmaz boşuna yormayın kendinizi.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
1 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

@left hook, ben avni nin orta siklette unvan maçlarına çıkmasını birkaç senelik bir süreç olarak kafamda tasarladım 🙂 bana kalsa 31-32 yaşlarına kadar unvan maçlarından uzak durmalı. büyük maçlara çıkıp 3. yenilgisini almak avni yi fazlasıyla düşürecektir. o yüzden ben avni nin benavidezle dövüşmesini zerre kadar istemiyorum. hatta hearne böyle isteyince sevinmiştim. keşke benavidez-avni maçı hiç olmasa yada olacaksa ertelense.… Devamını oku »

mehmet dalgaç
mehmet dalgaç
1 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

anvi kemer maçı için acele etmemeli. en iyi fırsatı dirrel ile yakaladı ama değerlendiremedi. tekrar dirrel gibi biri karşısına çıkana kadar pantolon kemerinden başka kemer düşünmemeli. hız felakettir avni. sağdan sağdan ilerle şimdilik.

lenoxlewis
lenoxlewis
1 yıl önce

Wbc ne kadar gereksiz bir federasyon olduğunu her daim gösteriyor.Edi haksızmı şimdi gümüş kemeri o zaman ne skme verdin calluma .Edinin yerinde olsam mahkemeye veririm bu çukur federasyonı kemeride alın gtnüze sokun derim.

failen
failen
1 yıl önce

süleyman sanki avniyi kolladığından taviz vermiyor gibi anlatılmış ama kemerin ingiltereye geçmesinden korkuyor. benavidez ne kadar hızlı olsada callum tek atar illaki yakalar maçta.

mehmet dalgaç
mehmet dalgaç
1 yıl önce

muhammet acar.
tam olarak düşündüğümü ifade etmişsin.
avni benavidezi yenemez, bırak yenememeyi ko olma ihtimali de yüksek. ahmet oner süloya yalvarsın edi nin teklifini kabul etmesi için. yoksa avninin kariyeri bu maç sonunda karaya oturacak gibi geliyor bana..

Başa dön tuşu