Boks

Vasyl Lomachenko Çok Fena Nakavt Etti!

472011690

Gecenin ilk karşılaşmsı Gamailer Rodriguez ile Vasyl Lomachenko arasında gerçekleşti. Lomachenko, elinde bulundurduğu WBO Dünya Tüsıklet unvanını 3. kez korumak için ringe çıkıyordu. Ringe ilk gelen isim Gamailer Rodriguez oldu. Hemen ardından ise Vasyl Lomachenko geldi.

Gecenin 12 roundluk ilk karşılaşması start aldı. İlk round ortada tamamlandı. 2. round, 1. rounda nazaran biraz daha herketli geçti ama yine de her iki boksör birbiri üzerinde üstünlük kuramadı. 3. roundda Lomachenko karşılaşmada üstünlük sağlamaya başladı. 4. roundda ise karşılaşamda üstünlük sağlamaya başlayan taraf Rodriguez oldu. Bir önceki rounda göre daha fazla hızlı yumuruklar atmaya başladı. 4. roundda karşılaşma bir hayli kızıştı. Roundun son saniyelerinde Lomachenko, ipleri eline geri aldı. 5. roundda bel altı vuruştan dolayı Gamailer Rodriguez’in 1 puanı hakem tarafından silindi. 6. rounda da karşılaşmadaki üstünlük Lomachenko ile devam etti. 7. roundun son saniyelerinde Gamailer Rodriguez, karnına yediği yumruk darbesi sonucu knockdown oldu. Biraz dinlendikten sonra toparlanan Rodriguez, karşılaşmaya kısa sürede geri döndü. Bu arada da round sona ermiş oldu. 8. roundun ortalarında Rodriguez’den bel altı vuruş dolayısıyla 1 puan daha silindi. 9. roundun ilk saniyelerinde tekrar knockdown olan Rodriguez yerden kalkamadı ve karşılaşmayı nakavtla kaybetti. Vasyl Lomachenko’da böylelikle unvanını korumuş oldu.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
2 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
roberto duran
roberto duran
7 yıl önce

lomachenko waltersi de yenir.

erislandy lara
erislandy lara
7 yıl önce

Lomachenko gerçekten heyecan verici bir boksör.Kariyerinin ilerki dönemlerinde kesinlikle p4p ilk 5 e girer gibime geliyor.

Başa dön tuşu
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.