Efsane Boksörümüz Seyfi Tatar Son Yolculuğuna Uğurlandı


Seyfi Tatar

Antalya’da vefat eden milli boksör Seyfi Tatar için tören düzenledi

Antalya’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden milli boksör Seyfi Tatar, son yolculuğuna uğurlandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde düzenlenen cenaze törenine, milli boksör Seyfi Tatar’ın eşi Yasemin Tatar ve çocukları, Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ve sporcular katıldı.

Törende konuşan Burhanettin Hacıcaferoğlu, Seyfi Tatar’ın, Avrupa ve Balkan şampiyonaları ile Akdeniz Oyunları’nda Türkiye’yi başarıyla temsil ettiğini kaydetti.

Seyfi Tatar’ın, dakikada 120 yumruk atma özelliğiyle “efsane” olduğunu anlatan Hacıcaferoğlu, “Ülkemizin yetiştirdiği ender insanlardan olan, geçmişten günümüze kadar gelen uzun başarı öyküsü, hem teknik hem de indirme yumruğuna sahip milli sporcumuzun hayatını kaybetmesi, hepimizi büyük bir üzüntüye sevk etmiştir” dedi.

seyfi tatar

Hacıcaferoğlu, Seyfi Tatar’ın etik değerlere önem veren, insana ve rakiplerine saygı duyan, centilmen, kurduğu sıcak ilişkilerle tüm spor camiasına örmek bir sporcu olduğunun altını çizdi.

Tatar’ın birçok sporcuya örnek olduğunu vurgulayan Hacıcaferoğlu, “Seyfi Tatar’ı her zaman saygı ile anacağız. Şahsım, kurumum ve bakanlığım adına yaşanan acı kayıptan duyduğumuz derin üzüntüyü ifade etmek isterim. Milli sporcumuz Seyfi Tatar’a Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, spor camiasına sabır diliyorum” dedi.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Seyfi Tatar’ın 12 yıllık boks hayatına 120 yıllık başarı sığdırdığını belirterek, “Avrupa’nın da kabul ettiği, takdir ettiği, o yılın şartlarında şampiyon olan birisi. 208 maç yapmış, bunun 190’ını galibiyetle bitirmiş bir ağabeyimiz” diye konuştu.

Tatar’ın cenazesi daha sonra toprağa verilmek üzere Manavgat ilçesine gönderildi. Cenaze, Kavaklı Camisi’nde kılınacak namazın ardından Kavaklı Mezarlığı’nda defnedilecek.

Antalya’da dün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 70 yaşındaki Seyfi Tatar, 1967-1972 yıllarında Türkiye şampiyonluğu, 1967, 1969, 1971, 1972’de Balkan şampiyonluğu, 1967 ve 1969 yıllarında Avrupa ikinciliği elde etmiş ve toplamda 38 kez milli formayı giymişti.


Haberle ilgili başlıklar: , , , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

3 Yorum - "Efsane Boksörümüz Seyfi Tatar Son Yolculuğuna Uğurlandı"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
liston
Ziyaretçi
liston

Allah rahmet eylesin.Bir zamanların efsane türk boksörlerinden di. Nuri Eroğlu Arif Doğru, Eraslan Doruk, Gülali Özbey, Nazif Kuran, Tahsin Arat, Kemal Sonunur, Celal Sandal, Hakkı Sözen daha ismini saymayı hoşgörülerine sığınarak unuttuğumuz. Meşhur Türk boksörleri

Roman Gonzalez
Ziyaretçi
Roman Gonzalez

Allah rahmet eylesin..

Soner
Ziyaretçi
Soner

Allah rahmet eylesin. Azraile kimsenin gücü yetmiyor. Bir gün sıra bize de gelecek. 🙁