Boks

Erkan Teper vs Tyson Fury Maçı İhale Aşamasına Geldi

erkan teper

Almanya’da boks yaşantısını sürdüren ağır sıklet boksörümüz IBF Kıtalar arası şampiyonu  Erkan Teper’e büyük müjdeli haber !

Avrupa şampiyonu İngiliz boksör Tyson Fury’nin , Erkan Teper’e karşı unvanını koruması için Avrupa Boks Birliği Federasyonu (EBU) dan zorunlu öneri geldi. Bu amaç doğrultusunda EBU, her iki boksörün temsilcilerine 13 Nisan günü Roma’da karşılaşmanın haklarını tayin edecek açık ihale usulü toplantıya davet içeren mektup gönderdi.

Tyson Fury’nin zorunlu rakibi konumunda bulunan Erkan Teper’e karşı İngiliz boksör, unvanını korumak istemediği takdirde ise avrupa şampiyonluğu boşa çıkartılmış olacak. Ağır sıklet dünya şampiyonu Wladimir Klitschko’ya WBO sıralamasından gelerek maç yapma hakkını elinde bulunduran Tyson Fury, önümüzdeki sonbahar aylarında bu maçı yapabilmek için fırsat kollamakta. Ancak, Avrupa şampiyonluğunun da sahibi olmasından dolayı unvanını koruma mecburiyeti bulunan yenilgisiz boksör, bu zorunluluğu yerine getirip getirmeyeceği ise merak konusu !

Avrupa sıralamasının üst basamaklarında yer alan Kubrat Pulev, Artur Szpilka ve Anthony Joshua gibi isimler de Tyson Fury’nin şampiyonluğu bırakması halinde boştaki unvan için Erkan Teper’e rakip olabilecek adaylar arasında.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
10 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Teper vs Fury maçı olursa çekişmeli geçebilir fakat Fury kazanabilmesi ihtimali daha fazla gibi geliyor ama tabikide erkan teper kazanmasını isterim.Fury maç yapmak istemez de szpilka ile maç yapacak olursa erkanın kazanma olasılığı daha yüksek olur.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Erkan teper için 4 rakipten pulev szpilka Fury ve joshua arasından en zorlu rakip bence Fury olur.tyson Fury maça çıkmazsa erkan için daha iyi olur.

yusuf
yusuf
7 yıl önce

bence erkan için bu maç çok erken fury erkana göre 2 kat fazla maçı var erkan 2. 3 maç sonra bu maç için hazır olacaktır

safkan
safkan
7 yıl önce

erkanın furyi yenmesi çok zor iyi bir teklifle gelmezlerse erkan maça çıkmasın derim. dediğiniz gibi en uygunu spzllika belki chris hammer da olabilir.

FLOYD
7 yıl önce

Fury, Erkana uzak dövüşür. Erkana hız,Refleks ve kombine yumruklar lazım.

Erislandy Lara
Erislandy Lara
7 yıl önce

Bence konuşulan isimlerin hepsi Erkan’ı yener.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Artur szpilkayı zorlar joshua erkanı ilk rauntlarda nakavt edeceğini sanmıyorum.pulev erkanı puan ile alır.Fury de puanla alabilir ama boksta hiç bir şey belli olmaz dediklerimizin tam tersi de çıkıp erkan herkesi şaşırtabilir.bende öyle olmasını isterim

halo
halo
7 yıl önce

erkan bence de şu an fury, pulev gibi isimleri çok da zorlayabilecek durumda değil. biraz daha maç yapmaya ihtiyacı var gibi duruyor. ama gene de kendisini görmek adına bu isimlerle maça çıkabilir. biraz cesur da dövüşürse neden olmasın?

yawsef
yawsef
7 yıl önce

Erkan Teper biraz daha zorlasa ikinci bir Sinan Şamil Sam çıkabilir

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Sinan şamil sam dan daha iyi bir boksör olacağını düşünüyorum ama kendini parlatması için kazanması gerek ve daha çok maça çıkarak tecrübe kazanması lazım.

Başa dön tuşu
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.