Boks

Errol Spence Jr: Kell Brook’u Fazla Abartmayın!


errol-spence-7_2

IBF yarı orta sıklet dünya şampiyonluk maçı için İngiliz şampiyon Kell Brook ve Amerikalı yenilgisiz Errol Spence Jr, 20 Mayıs’ta İngiltere’nin Sheffield kentinde karşı karşıya gelecek.

Dünyada bu sıkletin en önemli yükselen yıldızı konumunda bulunan Errol Spence Jr, son 2 maçında kariyerinde hiç nakavt olmamış Chris Algieri ve Leonard Bundu gibi 2 ismi nakavt ederek bütün dikkatleri üzerine çekmişti.

spence-brook

Kell Brook’un kendisiyle ringe çıkacak olmasını “büyük bir kahramanlık” olarak pazarlanmasının yanlış olduğunu ifade eden Spence Jr, Brook’un bu maçı kabul etmemesi halinde kemeri boşa çıkarmak zorunda kalacağını, bunu yapmak istemediği için anlaşmaya mecbur kaldığını, aylardır imzanın atılmadığını ve İngiliz şampiyonunun Amir Khan maçının peşinden koştuğunu ifade eden Spence Jr, İngiltere’ye gidip Brook’un taraftarları önünde ringe çıkacak olmaktan ötürü hiç bir çekince yaşamadığını, yıllardır bu fırsatı beklediğini ve Mayıs’ta ringe çıktıklarında “gerekeni yapacağını” ve kemeri kazanacağını iddia etti.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
25 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
mehmet dalgaç
mehmet dalgaç
4 yıl önce

2 harika boksörün maçını izleyeceğiz.
gönlüm brook tan yana.
ama spence jr da kazanırsa problem değil. çünkü o da çok iyi bir boksör ve kemeri hakeden bir isim.
bana göre bu sıkletin en iyi 2 boksörünün maçı olacak. iyi olan kazansın.
tahminim ise brook kazanacaktır.
ama spence de bu maçtan sonra olmasa da mutlaka birgün kemeri beline takacaktır.

Ordinaryus H
Ordinaryus H
4 yıl önce

Kell brook golovkini dövdüğü gibi dövemez. spence jr çok daha yetenekli bir boksör gelişime açık ışık saçan göze hitap eden bir amerikalı.kell brook’u kolayca geçer

Ordinaryus H
Ordinaryus H
4 yıl önce

marciano ve hayrettin tamam da istatisliklere baktıgımızda da 2 ve 3. roundda kell brook üstün.siz powerpunchlara bakın jablere degil. bir jab dediğimiz sol direkt vardır bir de power punch vardır. jab sol direktler aparkat ya da kroşelere göre önemsiz yumruklardır. genelde uzun boksörler rakiple arasındaki mesafeyi korumak için kullanır golovkin de uzun olduguna göre tabiki sol direkt daha fazla isabet… Devamını oku »

Hayrettin Saygın
Hayrettin Saygın
4 yıl önce
Reply to  Ordinaryus H

2.raundu brook aldığını hepimiz gördük zaten, 3.raund golovkine yakın, 1 ve 4 kesin golovkinin. sen daha neye göre, ilk raundu brooka veren 2 hakemin olduğu bir juri kartı koyuyorsun, çok mu güvenilir geldi sana. 10 maç yapsalar brook kaç tanesini kazanabilir. Ayrıca brook bence iyi bir boksör, bu maç için konuşacak olursak, spence in son maçlarındaki çok iyi performansı akıl… Devamını oku »

MARCİANO
MARCİANO
4 yıl önce
Reply to  Ordinaryus H

yaw boş boş konuşma…. golovkin istese daha ilk roundda brooku indirirdi üzerine gitmedi bunu hepiniz biliyorsunuz…. brook daha ilk kulak dibine yediği kroşe de yeri öpüyordu daha ne konuşuyorsunuz…sadece jab vurmuşmuş…adam david lemieuxu sadece jab la dövdü be…. wlad yıllardır rakiplerini hep jab ile dövdü…floyd hep jab ile kazandı…lara jab ile kazanıyor… boksu youtube dan öğrenmiş bebeler bize boks dersi… Devamını oku »

About Billions
About Billions
4 yıl önce

spence jr. söylediklerinde haklı. brook çok oyaladı. ben umutsuzluğa kapılmıştım, maç olmayacak diye düşünmüştüm. fakat artık bunları dile getirmenin gereği yok bence. sonuçta maç olacak bi aksilik çıkmazsa. spence jr. kendinden çok emin fakat brooku küçümserse başına bela alır.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

boxrecden günlerdir takip ediyorum ve şuanda da baktım. maçlarının tarihi 18 mart diye görünüyor.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

brook u sadece golovkin maçında izleyenler ötmeye başlamış 🙂 iki boksörde kazanırsa sevinirim. ama brook bence favori. spence kazanırsa sizin dediğiniz gibi asarım, keserim şeklinde yenemez.

Bankaci
Bankaci
4 yıl önce

güzel maç olacak. böyle maçların favorisi olmaz ama spence kazanacak gibi bir his var içimde.enteresan. benim kisi sadece bir his ama…
brook tebrik etmek lazım.kimseden kaçmıyor.geri adım atmıyor.

şu ggg , canelo ve jr. bir karşılaşsa da gerçekler su yüzüne çıksa…

sa yo na ra
sa yo na ra
4 yıl önce

genelde bu tarz konuşan boksörler dayağı yer oturur. ama spence farklı bir boksör sağı solu belli olmaz.

TÜRK
TÜRK
4 yıl önce

kell brookun golovkin maçındaki halini unutun o adam o degil anca golovkin karşısında öyle görürdünüz oda oldu .brook müthiş bi boksördür çok teknik ve kuvvetlidir .

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
4 yıl önce

Spanceyi bundu ve algieri maçlarında görüp bence brook’u yener kanısına varmak doğru olmaz.Algieri ve bundu üst düzey boksörler değil.Bundu Thurman’a ko olmadı ama her raundda feci bir şekilde ezildi.Algieri ise pacman maçında 6 kere down olmuştu yanlış hatırlamıyorsam.Kell Brook ,golovkin maçında cesur bir adım attı ve 4 rauntta 200 den fazla yumruk sallayıp 85’ini isabet ettirdi.O gece brookun yerine spance… Devamını oku »

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
4 yıl önce

Errol Spance jr. Asıl çene testini bu maçta görecek herkes.Bence golovkinin 150 ye yakın isabetli yumruğunu kaldırmak her babayiğitin hakkı değil.Bu sene yarı orta siklette 2 dev maç var birisi Keith Thurman-Dany Garcia maçı bir diğeri de kell brook-Errol spance jr. maçı olacak.

KaanTurk
4 yıl önce

spence inanılmaz bir boksör. çok fazla yumruk atıyor. kell brooku severim ama sanırım kaybedecek bu maçı… ha şu da var spencenin çenesi ne kadar kuvvetli?

safkan
safkan
4 yıl önce

kell brook’un sitede bu kadar değer görmesinin sebebi golovkin maçında yüzü açık rakibine salladığı yarı güçlü yumruklar ve maçı ayakta tamamlaması galiba. ben yıllardır welteri takip ederim spence jr. çok daha kaliteli bir boksör, ışıl ışıl parlayan ve işlendiğinde elmasa dönüşecek bir çocuk, oldu da kaybederse deplasmanda olduğu için hakkı yenir diye düşünüyorum. kell brook “iyi orta” karışımı,disiplinli çalışan, iyi… Devamını oku »

safkan
safkan
4 yıl önce
Reply to  safkan

yendiği en iyi rakibi porter da sizi şaşırtmasın, porterın iyi bir taktikle yenilebilitesi var. bodozlama, gözü kapalı boks yapan cesur biri, içeriye girip 1 tane yumruk atayım derken 2 tane yumruk alabiliyor, bu da ona puanlar kaybettiriyor. yoksa porter da beğendiğim bir boksördür, onun sikleti bir alt siklet olan ligthtwelter bence.

Olcay
Olcay
4 yıl önce

Errol Spence jr kazanır diyorum, maç müthiş bi gelir getirmez ancak 10 üzerinden 8 lik 9 lik mac, spence nin uzanma ve yas avantajı var, ggg yi saymazsak son rakipleri daha iyi boksörler.

Prorsum
Prorsum
4 yıl önce

Spence boyu’nun ölçüsünü alır oturur aşağı kell bence hayatı’nın performansını göstericek spence ko olur veya olmaz her türlü brook kazanır

Başa dön tuşu