Boks

Felix Sturm IBF Şampiyonluğuna mı Aday?

Felix Sturm2

Eski Ortasıklet Şampiyonu Alman boksör Felix Sturm’a, IBF Ortasıklet Şampiyonluğu eleme maçı için bir şans verilmesi düşünülüyor. IBF Şampiyonluk Sorumlusu Lindsay Tucker, Alman dergisi SPORT BILD PLUS’a konuştu: “Felix Sturm ve  Curtis Stevens arasında bir eleme maçı ayarladık. Ama Felix, sakatlığı dolayısıyla maça çıkamayacağını söyledi.”

Sturm’un menajeri Roland Bebak, Tucker’ın söylediklerini doğruladı: “Felix’in kolunda bir sakatlık var ve ameliyat olmasını planlamıştık. Ekleminde bir çatlak var. Tatilinden sonra ameliyat olup olmayacağına karar vereceğiz.”

Lindsay Tucker, İngiliz boksör Matrin Murray ve Kanadalı boksör David Lemieux’un da eleme maçı için düşünüldüğünü, bu maçın bir final elemesi olduğunu, kazananın şampiyonla maç yapacağını belirtirken, ayrıca Stevens ve Hassan N’Dam ile maç için görüşüldüğünü söyledi.

Felix Sturm, bu yılın sonlarına doğru ringlere dönmeyi planlıyor. Menajeri Bebak “Kasım ayının sonunda ringe döneceğini düşünüyoruz. Bundan sonra yılda sadece iki kez maç yapmak istiyor.”dedi. Sturm şampiyonluk kemerini 31 Mayıs’ta Soliman’la yaptığı maçta kaybetmişti.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.