Boks

Fury vs Chisora Unvan Maçı Dün Gece Yapıldı

Lerena vs Dubois Şoke Eden Maça Neden Oldu

Fury vs Chisora Unvan Maçı Dün Gece Yapıldı

WBC ağır sıklet dünya şampiyonu Tyson Fury ve daha önce 2 kez karşılaştığı ve yendiği Dereck Chisora dün gece İngiltere’nin Londra kentinde bulunan Tottenham Hotspur Stadyumunda 54.000 seyirci önünde 3. maçlarını yaptı.

12 rauntluk WBC ağır sıklet dünya şampiyonluk maçında kazanan Tyson Fury oldu. 10. rauntta İskoç hakem Victor Loughlin’in araya girmesi sonrasında İrlanda kökenli Tyson Fury mücadeleden TKO ile galip ayrıldı.

Tyson Fury Neden Chisora’yı Seçti

Tyson Fury WBC ağır sıklet dünya şampiyonu olarak değişik bir kategoride tarih yazmak amacındaydı! İrlanda kökenli boksör Çingene Kral lakabıyla nam saldı. Fury, tarihe 2 kez üçleme yapan ağır sıklet şampiyonu olarak tarihe geçti. Daha önce Deontay Wilder ile bunu yapan Fury şimdi de Dereck Chisora ile ringe çıkıp 2 kez üçleme yapan ağır sıklet dünya şampiyonu olarak tarihe değişik bir imza attı! 3-0 yaparak da tarihe geçen Fury üçleme yapıp şampiyon olarak ringden ayrılan ilk ağır sıklet oldu. Bununla da kalmayarak her iki üçlemede yenilmeyen tek ağır sıklet boksörü olarak da anılacak.

Tarihi Ağır Sıklet Üçlemeleri

Floyd Patterson v Ingemar Johansson / 2-1 Patterson

Riddock Bowe v Evander Holyfield / 2-1 Bowe

Muhammad Ali v Joe Frazier 2-1 Ali

Muhammad Ali v Ken Norton / 2-1 Ali

Deontay Wilder vs Tyson Fury / 2-0 İlk Maç Berabere)

3’leme sayılmaz bu ikili arasında 4 maç yapıldı ama ilgi duyanlaa aktarmak gerekirse ;

Ezzard Charles v Joe Walcott / 2-2

BOKS

Dubois vs Lerena Nefes Kesti

Fury vs Chisora Unvan Maçı Dün Gece Yapıldı
Fury vs Chisora Unvan Maçı Dün Gece Yapıldı

Bu gecenin ikinci ana maçıysa Kevin Lerena ile Daniel Dubois arasında gerçekleşti. İngiliz Dubois, Joe Joyce karşısında kaybettikten son toparlanmış 3 maç üst üste nakavtlı galibiyetler elde etmişti.

Güney Afrikalı Kevin Lerena ise yarı ağır sıklette Fırat Arslan’ı yendikten sonra ağır sıklete geçti ve o da 3 maçtır kazanıyordu ve Dubois ile de ağır sıklet maçında kozlarını paylaştı. Londra’da dün gece yapılan mücadelede kazanan Dubois oldu. İlk rauntta rakibine 3 kez saydıran Lerana 3. rauntta  TKO ile kaybetti. İlk rauntta çok garip bir şekilde 3 kez yer dşen Dubois şaşkınık yarattı. Kimse neden sürekli diz çöktüğün anlayamadı. Daha sonra devam eden maçta Dubois 3. rauntta adeta içinden bir canavar çıkarcasına Güney Afrikalı Lerena’yı bozguna uğrattı ve maç kazandı ve 19. galibiyetini 18. nakavtını elde ederken Lerena’ya da 2. yenilgisini yaşattı.

https://www.youtube.com/watch?v=uDP9DJNAEV8

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.