Boks

Fury’nin Kuzenini Öldüren Katilin Cezası Açıklandı

Boynundan Bıçaklayarak Öldüren Katil İçin Jüri Kararını Verdi

Fury’nin Kuzenini Öldüren Katilin Cezası Açıklandı

Geçen yıl, ünlü boksör Tyson Fury’nin kuzeni olan 31 yaşındaki Rico Burton, İngiltere’deki Altrincham şehrinde bulunan popüler barda çıkan kavgada bıçaklanarak hayatını kaybetmişti.

Cuma günü sona eren üç haftalık bir duruşmanın ardından, jüri 22 yaşındaki Liam O’Pray’i cinayetten suçlu buldu ve aynı olayda 18 yaşındaki Harvey Reilly’yi yaralamaktan da sorumlu tuttu.

Duruşmada ortaya çıkan bilgilere göre, O’Pray’in Burton ve arkadaşlarıyla sabah 3 civarında başlayan tartışmadan önce içki içtiği ve “çok düzensiz” davrandığı tanıklar tarafından ifade edildi.

Olay sırasında O’Pray, 18 cm’lik bir bıçakla Burton’ı boynunun sol tarafından bıçakladı. Ne yazık ki, bu ölümcül bıçak yarası, boynundaki ana şah damarını kestiği için büyük kan kaybına neden oldu ve Burton’ın hayatını kaybetmesine yol açtı.

Jüri, tüm delilleri göz önünde bulundurarak O’Pray’i Tyson Fury’nin kuzeni Rico Burton’ın ölümünden ve Harvey Reilly’nin yaralanmasından kasten sorumlu tuttu. Kararın ardından O’Pray, cinayet ve yaralama suçlarından dolayı tutuklandı.

Fury'nin Kuzenini Öldüren Katilin Cezası Açıklandı
Fury’nin Kuzenini Öldüren Katilin Cezası Açıklandı

Tyson Fury Ne Demişti?

WBC ağır sıklet dünya şampiyonu, İrlanda kökenli boksör Tyson Fury, geçen yıl kuzeni Rico Burton’ın trajik ölümüyle sarsıldı ve İngiltere hükümetini bıçaklı suçlar için daha sert cezalar getirmeye çağırdı. Geçen Ağustos ayında sosyal medya platformu Instagram’da “Kuzenim dün gece boynundan bıçaklanarak öldürüldü” şeklinde bir açıklama yapan Fury, bu acı olayın ardından bıçak taşıyan suçluların ciddi bir tehdit haline geldiğini ifade etti.

Fury, bıçak suçlarının artık gülünç boyutlara ulaştığını ve bunun bir an önce durdurulması gerektiğini vurguladı. İngiltere hükümetinin bıçaklı suçlar için daha yüksek cezalar getirmesi gerektiğini belirten boksör, bu tür olayların bir salgın gibi yayıldığını ve ne kadar kötü sonuçlara yol açabileceğini kimse bilemeyeceğini dile getirdi.

Fury, kuzeninin trajik kaybı nedeniyle hayatın değerini vurgulayarak, insanların her anın tadını çıkarması gerektiğini belirtti. Mesajının sonunda, “RABBİM RICO BURTON HUZUR İÇİNDE YATSIN 🙏 Rabbim mekanını cennet eylesin. Yakında görüşürüz 🔜🙏” şeklinde duygusal bir ifadeyle DE yazısını tamamlamıştı.

Müebbet Hapis Cezası Aldı

Kuzeninin ölümünden sorumlu tutulan Liam O’Pray, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Cezasını çekmeye 4 Ağustos’ta başlayacak.

Tyson Fury’nin talebiyle, bıçak suçlarına karşı daha sert yaptırımların getirilmesi için halkın ve hükümetin dikkati çekilmeye çalışılmaktadır.

Türkiye’nin Boks Haberleri Sayfası

Fight Club Türkiye Olarak Gelişmeleri Aktarmaya Devam Edeceğiz. boks

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.