Mayweather Pacquiao Maçını Ben Ayarladım Diyen Garson Milyon Dolarlık Dava Açıyor!


gabriel-salvador-manny

O olmasa Mayweather Pacquiao maçı asla gerçekleşmezdi. En azından Manny Pacquiao’ya dava açan o garsonun iddiası bu.

Gabriel Salvador

Gabriel Salvador

Bir gün Amerikan CBS kanalının CEO’su Les Moonves, Batı Kaliforniya’da her zaman gittiği Craig’s restoranına gidiyor ve burada çalışan, boks tutkunu garson Gabriel Salvador, Moonves’e isterse Manny Pacquiao’nun antrenörü Freddie Roach ile bir görüşme ayarlayabileceğini söylüyor.

Daha sonra Manny Pacquiao, antrenörü Freddie Roach ve Les Moonves’i 2014 yılının Mayıs ayında bir araya getirmeyi başaran Salvador, bu görüşmenin “Asrın Maçı” olarak nitelenen Mayweather – Pacquiao karşılaşmasının gerçekleşmesini sağlayan ilk domino taşı etkisi yaptığına inanıyor.

Salvador bu görüşmede maçın gerçekleşmesi halinde toplam gelirden %2’lik “aracı komisyonu” istediğini de taraflara iletiyor.

Dava dilekçesinde bu görüşmeye değinen Salvador, Roach’un kendisine “Hayatında bir daha asla garsonluk yapmak zorunda kalmayacaksın” dediğini belirtiyor.

Les Moonves

Les Moonves

Maç gerçekleştiğinde kendisine ücretsiz maç bileti verilmesi, 1 gecelik otel rezervasyonunun yapılması ve masrafları için 10 bin dolarlık çek verilmesi de Salvador’un organizatörlerle arasındaki organik bağı kanıtlamak için kullandığı argümanlar arasında.

Maçın sonunda Moonves ile görüşen Salvador, CBS’in patronunun kendisine kanalın bu maçtan herhangi bir gelir elde etmediğini, komisyonunu almak için Manny Pacquiao ve Freddi Roach ile görüşmesi gerektiğini söylüyor. Pacquiao ve Roach’un avukatından 50 bin dolar alıp olayı kapatması yönünde baskı yapıldığını iddia eden Salvador, eğer bu teklifi kabul etmezse hem garsonluk yaptığı restorandan kovulacağı hem de part-time olarak yaptığı oyunculukla ilgili bir daha asla iş bulamayacağı yönünde tehdit edildiğini iddia ediyor.

Salvador hala garsonluk yapmaya devam ederken, davasının sonunda 8.6 milyon dolarlık bir tazminat almayı umuyor.

Konu hakkında konuşan CBS yetkilileri ise Salvador’un maçın gerçekleşmesi konusunda herhangi bir dahli olmadığını, sadece kısa yoldan zengin olmayı amaçladığını iddia ediyorlar.

Kaynak: TMZ


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

5
Yorumlar

3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
BozoğluWilder FanMike tyson Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Mike tyson
Ziyaretçi
Mike tyson

Joseph parker carlos takam ibf eleme maci kesinlesmis.

Mike tyson
Ziyaretçi
Mike tyson

Sananelan bak isine

Wilder Fan
Ziyaretçi
Wilder Fan

ağzına sağlık kardeşim. bu terbiyesiz halen şutlanmamış. yönetimden torpilli sanırım 🙂

Wilder Fan
Ziyaretçi
Wilder Fan

bu pacman’den iyice uyuz kapmaya başladım. boksu bıraksa da yüzünü görmesek.

Bozoğlu
Ziyaretçi
Bozoğlu

Aynen gevşek bu arkadaş balonmudur