Boks

İngiltere’de Şampiyonlar Ringe Çıktı! Gecede Nakavt Üstüne Nakavt Geldi!

andy lee

Boks Gecesi İngiltere’den canlı yayın ile NTV Spor ekranlarında başladı. Heyecan dolu bu geceyi Bilgehan Demir anlattı…

Tommy Longford vs. Robert Swierzbinski

Gecenin ilk karşılaşması yenilgisiz Tommy Longford ile Robert Swierbinski arasında gerçekleştirildi. Karşılaşma 10 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşmanın ilk dakikaları ortada geçti. İkinci rounddan itibaren İngiliz Tommy Logford karşılaşmada kendini belli etmeye başladı ve birkaç adım öne geçti. Karşılaşma bu dakikalarda sertleşmeye başlamıştı. Karşılaşmanın dördüncü roundunda Polonyalı Robert Swierzbinski knockdown oldu. Hemen ardından devam eden karşılaşmada İngiliz boksör rakibini bu sefer yere yatırdı. Tekrar ayağa kalkan Polonyalı boksör maçı devam ettirdi. Bu roundda hakem her an araya girecek gibiydi. Bir roundda iki knockdown birden gerçekleşti. Dördüncü roundda başlayan bu baskı beşinci roundda karşılaşmaya dur dedi. İngiliz boksör Tommy beşinci roundda da rakibi Robert üzerindeki baskısına devam etti. İşler kötü gitmeye başladıktan sonra da hakem araya girdi ve karşılaşmayı sonlandırdı. Karşılaşmayı kazanan taraf Tommy Logford oldu.

Jack Catterall vs. Noe Nunez

Gecenin ikinci karşılaşması yenilgisiz Jack Catterall ile Noe Nunez arasında gerçekleştirildi. Karşılaşma 10 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşma çok sert başladı. Maçta genel anlamda ters gard boksör Jack Catterall önceydi. Catterall, rakibine çok sert yumruklar atıyordu. Bu sertlik maçın da sonunu çabuk getirdi. Karşılaşma 3 roundda nakavt ile son buldu. Maçı nakavt ile kazanan taraf Jack Catterall oldu.

liam smith1

Liam Smith vs. Jimmy Kelly – WBO Dünya Süper Yarı Ortasıklet Unvan Maçı

Gecenin üçüncü karşılaşmasında şampiyon Liam Smith, ilk kez dünya şampiyonluğunu koruma maçına çıktı. Smith’in bu karşılaşmadaki rakibi İrlandalı Jimmy Kelly oldu. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirildi…

liam smith

Karşılaşmanın ilk dakikalarında her iki boksör de birbirini tarttı. İkinci rounddan itibaren Liam Smith karşılaşmada kendini göstermeye başladı. Sert yumruklar atmaya başlayan Liam Smith, Jimmy Kelly’i çok zorluyordu. Ayakta durmaya hali kalmayan Jimmy Kelly, yedinci roundun ortasında knockdown oldu. Ayağa kalkıp devam eden Jimmy Kelly, çok fazla dayanamadı…

liam smith3

Araya giren hakem maçı bitirdi. Karşılaşmayı kazanan taraf teknik nakavt ile Liam Smith oldu. Liam Smith, böylelikle çıktığı ilk unvan koruma karşılaşmasını kazanmış oldu.

andy lee

Andy Lee vs. Billy Joe Saunders – WBO Dünya Ortasıklet Şampiyonluk Maçı

Ve Gecenin ana karşılaşması olan Andy Lee vs. Billy Joe Saunders karşılaşması başladı. Karşılaşmada Andy Lee WBO Dünya şampiyonluk unvanını ortaya koymuştu. Bu dev karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirildi.

andy lee1

Karşılaşmanın ilk roundunda yenilgisiz boksör Billy Joe Saunders, Andy Lee’ye karşı sert yumruklarını konuşturdu. İlk rounddan karşılaşma nakavt habercisi gibiydi. Karşılaşmanın ikinci roundunda Andy Lee daha dikkatli dövüşmeye başladı. Karşılaşmanın üçüncü roundu tam anlamıyla muhteşem geçti. Roundun son saniyelerine soğru Billy Joe Saunders, şampiyon Lee’ye attığı yumruk sonucu Lee yerde kaldı. Ayağa kalkan Andy Lee maça devam etti. Daha sonra baskısını devam ettiren Saunders, Lee’yi ikinci kez knockdown etti. Ayağa tekrar kalkan Andy Lee’nin imdadına round zili yetişti. Karşılaşmanın dördüncü roundunda sular durulmuştu. Beşinci roundda da bu durgunluk devam etti. Karşılaşmanın altıncı roundu sert geçti.  Andy Lee bu roundda kendini biraz daha toparlamıştı. Nakavt işaret eden bu dev karşılaşmada 12. Rounda kadar nakavt gerçekleşmedi…

andy lee2

12. Roundun sonunda her iki boksör de birbirine sarıldı. Artık sonuçlar masa hakemlerinden gelecek olan puan kararına bağlıydı. Masa hakemlerinden gelen puan sonuçlarına göre karşılaşmayı kazanan taraf Billy Joe Saunders oldu. Böylelikle Saunders, WBO’nun yeni Dünya Ortasıklet şampiyonu olmuş oldu.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
23 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Roman Gonzalez
Roman Gonzalez
8 yıl önce

Liam smith Haketti harika dovustu. Billy joeda zekasını ve taktiğini iyi kullandı. 2 kez knockdown etti sonra tempoyu düşürdü.çok yetenekli ve çok soğukkanlı. Andy Lee de salladı zaten güçleri birbirlerine yakındı. İkiside birbirleri ni indirecek güçteydi ler. Kazanan Joe saunders oldu.

Abdullah
Abdullah
8 yıl önce

sunders hak etti helal olsun.

Soner
Soner
8 yıl önce

iki boksörü de ilk kez izleme fırsatı buldum. ikisi de ne alvareze ne de golovkine dayanabilir. hele andy lee çok kolpa bir şampiyonmuş. adam gibi bir yumruk bile atamadı. kemeri haketmiyormuş.

Soner
Soner
8 yıl önce

beefy liam smith’i beğendim sadece. ancak bu çocuk ingiltere dışında dövüşebilir. diğerleri sudan çıkmış balığa dönerler.

kangallı ugur
kangallı ugur
8 yıl önce

Eubank golovkin karşısında tutunamaz gary maçında izledigim Eubank nakavt olur golovkine.inşallah izleyince gorecez benim iddaam böyle

Murat
Murat
8 yıl önce

Ben aylardır diyorum bu siklette yıldız isim yok golovkinle floydu aynı kefeye koymayın diye. Bizim amatorlerden birini alın bu siklete koyun idmanini sağlam yapsın ilk 10a kadar çıkar bukadarda iddialiyim

Bankacı
Bankacı
8 yıl önce

Liam smith çok beğendim.teknik ve boks bilgi derslikti.
Hele rakibe düşerken vurmaması güzel ve kaliteliydi.

Bankacı
Bankacı
8 yıl önce

Golovkin floyduda nakavt çok rahat eder ama floyd bu saatten sonra kendini riske etmez.
Golovkin gerçek bir şampiyon.
Floyduda matematik hesabı boks yapan hatirlanmayscak bir adam.

SoNer
SoNer
8 yıl önce

floydu yavaş nakavt etsin. çok abartmayın ggg’yi. floydu maalesef ggg de yenemez. floydu sevmem ama puşt çok iyi bir boksör. pire gibi. çok atletik. ggg yi yumruk manyağı yapar bir tane de yumruk yemez.

floyd 22
floyd 22
8 yıl önce

Murat kardeş yorumun bence çok mantıklı eyer floydu yenecekken ondan hızlı olman lazım golovkin sikletin de gerçekten en iyi boksör ama floyd tan hızlı değil floyda kaçarak dovusuyorlar diyorlar kaçmakta bu sporun doğasında yokmu o zanan antrenörler niye vur ve kaç diyorlar floydu yenecek kişinin ondan hızlı olması lazım aksi halde bu adam yenilmez..

SoNer
SoNer
8 yıl önce

Murat kardeşimizin yorumlarına katılıyorum. golovkin tamam iyi boksör de abartılacak düzeyde değil. kudraşov ile çakıev de çok abartıldı ne oldu ringi ko olup öptüler. aynı şey povetkine de olacak. görecem burdaki povetkin sever bilmiş yorumcuları 🙂

Bankacı
Bankacı
8 yıl önce

Son hatırlatma: orta sikletteki ust duzey Boksorlerden kimse golovkinle dovusmuyor.
Herkes boşta ki kemeri alıp karşısına cik-a-miyor.

floyd 22
floyd 22
8 yıl önce

Hakemler hakkındaki goruslere katılıyorum çünkü hakemler gerçekten puanlamalarda ciddi taraf oluyor bazen geçen luke campell maçında adam naktavn oldu maç bitene kadar dayak yedi ve inanılmaz şekilde bir hakem luke campell dedi İngilizler bile bu karara bir yerleriyle güldü demek naktavn olmasa resmen maçı vereceklerdi ona hemde o kadar geride olmasına rağmen…

Murat
Murat
8 yıl önce

Floydun Yendiği bikaç yenilgisiz isim
Saul alvarez 42 0
Diego çorbalar 33 0
Ricky halton 43 0
Varmı meşhur golovkinde böyle yendiği rakip

Murat
Murat
8 yıl önce

Diego corrales

Bankacı
Bankacı
8 yıl önce

Murat kardeşim 49.maçını kimle yapmış diyecektim 49 maçı gibi olmuş.
Tahminen diyorum ki golovkin e orta siklette üst düzey boksörler maç yapmıyor maalesef bizim bilmediğimiz bir şey mi var acaba
İnanın floyd golovkin rakip olamaz.nakavt olur büyük ihtimal.

Bankacı
Bankacı
8 yıl önce

Son olarak şunu da belirteyim.
Manny teklif edecek floyda rövanşı floyd kabul etmeyecek tahminen yazın bir kenara…
Bırakın golovkini mannyi kabul etmeyecek.

Başa dön tuşu
23
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.