Boks

James DeGale’ye 1 Kemer Yetmiyor!


degale-vs-jack

 

Geçtiğimiz Cumartesi gecesi Kanada boks gecesinde Romanyalı ünlü boksör Lucian Bute’yi yenerek  IBF Dünya Şampiyonluğu Kemerini koruyan İngiliz James DeGale, geleceği hakkında konuştu.

Carl Froch’un emekli olduğu, Andre Ward’ın da hafif ağır sıklete çıktığı bugünlerde karşısında çok fazla rakip olmadığını düşünen DeGale, Avrupa’da Chudinov veya Abraham gibi rakiplerle dövüşmektense, Amerika’da Badou Jack ile karşılaşıp onun WBC kemerini almayı tercih edeceğini söyledi.

Nisan ayında, Las Vegas’ta. İmzaları atalım, bu iş bitsin!

Kemer birleştirme maçı olmasının yanında bu maçın James DeGale için ayrı bir önemi daha var. Şöyle ki; James DeGale dünya şampiyonluğu ünvanını bu yıl Andre Dirrell’i yenerek almıştı. Aynı şekilde İsveç adına dövüşen Badou Jack de ünvanını Andre’nin ikiz kardeşi Anthony Dirrell’i yenerek kazanmıştı. Ayrıca Badou Jack, geçtiğimiz aylarda kemerini, James DeGale’i profesyonel kariyerinde yenen tek boksör olan İngiliz George Groves’u yenerek korumuştu.

James DeGale, Badou Jack’i yenerek hem süper ağır sıklette 2 büyük kemer sahibi tek boksör olarak sıkletin #1 numarası olarak adını tescillemek, Dirrell kardeşleri yenebilen en iyi boksör olduğunu göstermek, hem de George Groves’u yenen Badou Jack’i mağlup ederek ezeli rakibine “senden çok daha iyiyim” mesajını vermek istiyor.

Bu dev maçın gerçekleşme ihtimali şimdiden süper orta sıkleti takip eden boks severleri heyecanlandırıyor.

 


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Roman Gonzalez
Roman Gonzalez
6 yıl önce

Süper ağır siklet yazmışlar süper orta siklet bu. Güzel maç olur. Badou Jackde baya iyi bir boksör olduğunu belli etti. Sayıya gider büyük bir ihtimal.

Başa dön tuşu