Boks

Kazananın IBF Ağır Sıklet Unvanı için Zorunlu Rakip Olacağı Hrgovic–Hunter Maçı İptal Mi? Joseph Parker Hazır!


Kazananın IBF Ağır Sıklet Unvanı için zorunlu rakip olacağı; Hırvatisanlı Filip Hrgovic (12-0-0) ile Amerikalı Michael Hunter (19-1-1) bu yaz mücadele etmesi planlanıyordu. Michael Hunter, maç kontratında bulunan; kendi payına düşen kazanç kısmını imzalamadı. Böylelikle; Hrgovic’in karşısına kimin çıkacağı merak konusu oldu.

Eski WBO Ağır Sıklet Şampiyonu Joseph Parker, rezerve edilen IBF eleme maçı için rakip arayan namağlup Hırvatistanlı Filip Hrgovic ile yüzleşme olasılığına açık olduğu bildirildi.

Joseph Parker’ın menajeri David Higgins, Hırvat boksörün organizatörü Kalle Sauerland’den doğru teklif gelmesi durumunda; Hrgovic ile maç yapma senaryosunu değerlendirecek. 

David Higgins: ” Teklifin ne olduğuna bağlı. Bu (Hrgovic ile maç), bir ekip olarak riskleri, getirileri tartışmak ve tartmak zorunda kalacağımız bir şey.”

Aynı zamanda Higgins ve ekibi, Joshua-Fury maçı için anlaşılıp, anlaşılmayacağını görmek istiyor. Higgins, önceliğin zorunlu rakiplerde olması gerektiğini savunuyor. İlk paragrafta belirttiğimiz gibi bu maçın kazananı; IBF Ağır Sıklet Unvan’ı (Şu anda Joshua’da bulunuyor.) için zorunlu meydan okuyucu olacak.

Joshua’da bulunan bir diğer unvan ise WBO Ağır Sıklet Unvanı. Joshua’nın WBO’da zorunlu rakibi ise Oleksandr Usyk. Joshua ile Fury’nin maç için anlaşması durumunda; Oleksandr Usyk, Joe Joyce ile Geçici WBO Ağır Sıklet Unvanı için maç yapması planlanmıştı. Parker’ın ekibinden Higgins, bu yüzden önceliğin zorunlu rakiplerde olması gerektiğini savunuyor.


0 0 vote
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu