Boks

Wilder’ın Rakibi Eski Şampiyon Mu Olacak?


wilder-dans16 Ocak 2016’da ringe çıkacak olan WBC Dünya Ağır Sıklet Şampiyonu Deontay Wilder’ın rakibinin kim olacağı sorusu hala güncelliğini koruyor.

Geçtiğimiz aylarda Deontay’ın Povetkin’le karşılaşması beklenirken, Povetkin’in 4 Kasım’da Mariusz Wach’la ringe çıkması ve Ocak ayı için müsait olmadığını açıklaması, daha sonra belirlenen rakip Czar Glazkov’un da IBF şampiyonluk maçı fırsatını bekleyeceği ve Wilder’la karşılaşmayacağını açıklamasından sonra gözler Polonyalı Arthur Sziplka’ya çevrilmişti.

Szpilka cephesi ile de anlaşma sağlayamayan ve maç gününe yaklaşık 5 hafta kalmasından ötürü iyi bir rakip bulma ihtimali iyice azalan Deontay’ın son hedefi ise eski şampiyon Shannon Briggs.

shannon-briggs44 yaşındaki eski şampiyon Amerikalı Shannon Briggs uzun süredir Klitschko ile maç yapmak için adeta çırpınıyor, Wladimir’i gittiği her yerde takip ederek imza sözü “Let’s go champ!” yani “Hadi ringe çıkalım şampiyon!” diyerek onu taciz ediyordu.

Klitschko’nun ünvanlarını Fury’e kaptırmasından sonra o yolun kendisine kapandığını fark eden Briggs’in de bu maça çıkmak için hevesli olacağı açık.

Wilder tarafı olası Briggs maçı için şu açıklamayı yaptı:

Bu maçı ilgi çekici hale getirebilecek tek isim Briggs. Ama o da kendisini aslında olduğundan daha büyük zannediyor. Eğer ona önerdiğimiz parayı kabul eder, bizim belirleyeceğimiz kuruluşların doping testine de girmey kabul ederse, bunu düşünebiliriz.

Deontay’ın önünde 5 haftası ve maç yapabileceği çok az sayıda rakip kaldığını düşünürsek, Briggs maçının gerçekleşme olasılığı bir hayli yüksek.

Bir maçta yüzlerce sert kroşe yemeden yere inmeyen, Lennox Lewis’e bile Lewis’in en iyi olduğu zamanlarda 5 round dayanmış Briggs’in Wilder’a karşı nasıl bir performans göstereceği şimdiden merak konusu.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
9 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Gennady Klitschko
Gennady Klitschko
5 yıl önce

Bu baya guzel olacak. Briggs icin son firsat denebilir

Mike tyson
Mike tyson
5 yıl önce

Wilder kiminle dovusecek fujimato adamek gibi adamlarda olmayacak pulev lucas browne ikna etse bari . brings kum cuvali olur. Arreola bitik. Kimse dovusmuyor adamla. Bu ocak ayindaki maci kazanip hemen povetkinle kapismali.

deniz
deniz
5 yıl önce

Deontay belliki dusuk para öneriyor rakiplerine, bu yuzden yanasmiyor bazilari .Yoksa Szpilka,Glazkov neden sampiyonluk unvan macini reddetsinlerki?Fury wladin karsisina cikti 5,5 milyon dolar kazandi ,Deontayin rakipleri tamam 5 milyon dolari gectik 1 milyon dolar kazanamayacaklarsa neden kullandirtsinlar kendilerini deontaya? veya en kötu ihtimal 500 bin dolaz kazanabilmeliler. tahminim deontay 100-200 bin dolar öneriyor.

yücel
yücel
5 yıl önce

Wilder şaşırmış abuk subuk adamlarla dövüşcegine bekle joshua kzansın onla dövüş veya parker madem şampiyonsun adam gibi maça çık briggs nedir yakında bastonla dolasacak adam

fatih genel
fatih genel
5 yıl önce

2 tane tırt boksörle dövüştün wilder.Kendini uzun roundlar dövüşebilmeyede ayarladın.Bir an önce ilk 5 den biriyle dövüş artık.

Mike tyson
Mike tyson
5 yıl önce
Reply to  fatih genel

dogru tespit wilder uzun roundlarda ne yapabildigini gormek ve yeni taktiklerini denemek için tırt adamlarla dovustu. briggde bence tırt fakat ko icin oynayacak rakıp yavas ve yavas adamlarla mac yapıyor. wilderida bu yuzden anlayabiliyoruz. povetkin macından sonra oda rustunu ispat edecektir. zaten yenemedimi rovansıda yapılır

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
5 yıl önce

Briggs 43 yaşında deontaya kolay lokma olur.

Gennady Klitschko
Gennady Klitschko
5 yıl önce

Yaşa bakmaktan bikmadinizmi ya
Wladin dedigi gibi yasin hicbir onemi yok onemli olan kendini nasil hissettigin

Roman Gonzalez
Roman Gonzalez
5 yıl önce

Wilder bir 107 110 kilo olda bir maça çık da bir de öyle izleyelim. 100 103 98 kilolardaydi bakalm kaç çıkacak tartida

Başa dön tuşu