Boks

Kovalev’den Ward Maçıyla İlgili Resmi Başvuru. Sonucu Değiştirin!


ward-kovalev-bel-alti-kapak

Geçtiğimiz Haziran ayında Andre Ward’la 2016 Kasım’da puanla kaybettiği maçın rövanşına çıkan eski hafif ağır sıklet dünya şampiyonu Sergey Kovalev, rövanşı teknik nakavtla kaybederken rakibinin çok sayıda bel altı vuruş yaptığını ama hakemin bunlara müdahale etmediği iddia etmişti.

kovalev-komik

Kovalev’in avukatları aracılığıyla Nevada Atletik Komisyonuna (NSAC) başvurduğu ve video tekrarlarda görüldüğü üzere karşılaşmadaki bel altı vuruşların hakem tarafından değerlendirilmediği iddiasıyla maç sonucunun (No Contest) yani hiç oynanmamış gibi değiştirilmesini talep ettiği öğrenildi.

Kovalev cephesinin iddialarına kanıt olarak uzun bir bant hazırladığı ve bunu NSAC’a gönderdiği, ayrıca Ward’ın başının sıkıştığı her durumda bel altı vuruşa başvurduğu, böyle bir taktik kullanmanın da kurallara aykırı olduğu iddiasıyla komisyona geniş bir delil dosyası verdikleri öğrenildi.

Sonuç Değişir Mi?

Kovalev cephesinin yaptığı başvurunun NSAC tarafından kabul görmesi ve maçın sonucunun değiştirilmesi oldukça zayıf bir ihtimal olarak değerlendiriliyor.

Sonucun No-Contest olarak değişmesi halinde ise Kovalev-Ward rövanş maçının bir kez daha hayata geçmesi oldukça kuvvetli bir olasılık haline gelecek.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
56 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Harun
Harun
4 yıl önce

ward’ı bokstan men etsinler. yetenekli fakat bu kadar kirli dövüşen biri ringe yakışmıyor. tamam bir maç dersin de ward her maçında kirli dövüşüyor. boksörler taktik çalışması yaparken ward bu kirli hareketlerin tekniğini çalışıyordur. karaktersiz herif. ilk maçta kovalev’i defalarca yere düşürmeye çalıştı. 2. maçtaki bel altı vuruşlar. yumruk yediği her anda sarılmalar. sen boksör müsün? rezalet. joshua’ya laf atıyorlardı. hayal… Devamını oku »

GGG
GGG
4 yıl önce

Ulan 100 tane maç yapsalar, hepsini Ward kazanır. Ama yine bir pislik bulup çirkeflik yaparlar. Bu nasıl bir terbiyesizlik ! Adam bokstan uzun süre uzak kaldı, geri döndü siklet yükseltti, hafif ağır sikletin kralını yendi. Kabullenemediler, aylarca Kovalev kazandı, Kovalev ikinci maçta ward’ı ezer parçalar gibi saçma sapan yorumlar yaptınız. Adam çıktı ikinci maçta bu kez nakavt etti. Ben Ward,… Devamını oku »

conan
conan
4 yıl önce
Reply to  GGG

+1500 cimbomlu kardeşim 🙂

GGG
GGG
4 yıl önce
Reply to  conan

Eyvallah 🙂

Claymaker
Claymaker
4 yıl önce
Reply to  GGG

Kimsenin kalbini kırmadan Bana şunun cevabını verin Kıvırmadan mertçe Bu maçta karaktersiz ve ahmak iki dövüşçü vardı. Rakibe gelir dağılımında şampiyon olmamasına eşit davranılmamış ki burda kovalevin ahmaklığıda var. İkinci maçta %30-70 gelir dağılımın var Küfür gibi Yine kendi ülkende yapıyorsun maçı Yine ring dışında olduğu gibi ring hakemlerinde yenmişsin Bunlar normal değil kesinlikle değil kovalev birçok handikapla karşı karşıya… Devamını oku »

Claymaker
Claymaker
4 yıl önce
Reply to  Claymaker

yazdıklarımla alakası olmayan ortaya karışık bir cevap yazmayın lütfen o kovalevin salaklığı hem wardın kasları var olimpiyat teknik falan yazmayın Yukarıda yazdığım maddeleri ve buradan geldiğim sonucu çürütün hiçbiri babamın oğlu değil dürüst davranmaya çalışıyorum mantıklı biriyim fikrim değişebilir. Bu kadar adaletsiz başladığı bir maçta dahi her şey kendi lehine gelişiyorken Bel altı girişen bir adama sessiz kalamam Ne vicdanım… Devamını oku »

Harun
Harun
4 yıl önce

ayrıca amir khan antrenmanlara başladi bu yıl bitmeden bir maça çıkmayı umut ediyor.

ömer uzel
ömer uzel
4 yıl önce

Kovalev bu hareketlerle saygınlığını yitiriyor. Yenildiği zaman bu kadar gözden düşmemişti..8. Rauntta Maç zaten bitecekti, yumruk atmayı bırak gard alacak takati bile kalmamıştı..

GGG
GGG
4 yıl önce
Reply to  ömer uzel

+9999 o müthiş sağ krojeyle sarhoş olmuştu zaten

ömer uzel
ömer uzel
4 yıl önce
Reply to  GGG

Bu arada kardeşim Ustinov’la alakalı habere bir yorum yapmıştım ve sen neden bu kadar eskilere bağlısın demiştin..Belki o habere bakmazsın diye düşündüm buraya da aynı yorumu yapmak istiyorum…eskilerde bir çok hatta aşırı çok efsane maçların oynanması beni eskiye daha ilgili kılıyor..80’lerin ikinci yarısı ile 2000’lerin ilk yarısı arasında ki maçlar ve o dönemde ki boksörlerin uzun yıllar performanslarını korumaları beni… Devamını oku »

Ziyaretci
Ziyaretci
4 yıl önce

Çok sevdiğim Kovalev den nefret etmeye başladım

Harun
Harun
4 yıl önce

cevabınız için teşekkürler. ward ve canelo yetenekli ve özel boksörler. kariyerleri çok iyi. birbirleriyle kıyasladığımızda canelo daha iyi dememin sebebi ward’ın maçları sırasında yaptığı kural dışı hareketlerdi. böylesine kirli dövüştüğü için ward’ı çok eleştiriyorum. kovalev’le yaptığı ilk maçta kovalev’i bir çok kez yere düşürmeye çalıştı. o an gülsem mi bilemedim. boks ta olmaması gereken hareketler yapıyor. kirl dövüşmese 1. sırayı… Devamını oku »

Harun
Harun
4 yıl önce

maçın sonucunun no contest olarak değişmesi çok düşük bir ihtimal. bir maç daha olursa kovalev’in kondüsyonunun 12. raundu tamamlaması zor. ilk 6 raundda nakavt etme şansı hala var. sonuçta kovalev kovalevdir. ward yükselişte bu maçı da nakavtla kazanması muhtemel.

Bankaci
Bankaci
4 yıl önce

Yorum geri gelmiş ilgili haberin altına !!! Allah Allah neyse

Bankaci
Bankaci
4 yıl önce

Kovalev artık önüne bak.bel altı vuruş belki o da 3.rauntta var.digerleri temiz vurus.yenilgiyi kabul etmekte bir erdemdir.iki kere fırsat geldi başaramadın işte.yani.

EmreOzcelik
EmreOzcelik
4 yıl önce

Ward surekli kacarak sarilarak dovusmese bu kariyerinin hakkini insanlar verirde cidden kirli dovusuyor adam . bel alti vurus nedir abi sokakta kavga eder gibi bide bunu 10 defa yapti . benim gozumde asla efsanevi boksorler arasinda olamaz bu hareketleriyle . tamam teknigi cok iyi ama vurup sarilmalar kirismadan kacmalar bel alti vuruslar cidden insanlarin nefret etmesi icin sebebler … Adam… Devamını oku »

About Billions
About Billions
4 yıl önce

Kovalev, bu maça çok büyük beklentilerle çıktı. Kazansa, her şey çok daha farklı olacaktı. İlk maç öncesi tedirgin, rakibine saygılı, efendi bi boksör modeliyken, maçtan sonra ve ikinci maçtan sonra nasıl bi tavır sergilediğini tüm dünya gördü. maçtan önce mi oynuyordu ? Maçtan sonra mı oynuyordu ? Bence, maçtan önce oynuyordu. Stevenson gibi şampiyon bi boksör için neler söylediğini herkes… Devamını oku »

AgnusDei
AgnusDei
4 yıl önce

Bir sporcu ne kadar çirkinleşebilir? sorusuna cevam resmen bu kovaley severdim sayardım artık ne seviyorum ne sayıyorum. yenilgiyi kabullenemiyor. 20 kez maç yapsalar 20 kez ward döver ama bu yirmisinde de bir bahane bulur. yapacak bir şey yok takılsın kendi halinde. nc falan olmaz bu maç.

AgnusDei
AgnusDei
4 yıl önce
Reply to  AgnusDei

cevap*

doctor1984
doctor1984
4 yıl önce

Adaleti tesis etseler no contest vermeleri lazım. 10 kere de maç yapsalar Ward alır ama o bel altı vuruşları yapmayacaktı. Avukat iyi bir dosya hazırlamıştır. Aynı gece Rigondeaux maçına da no contest verildi. O maçta hak yerini buldu.Kovalev vs Ward maçında hakemin araya girdiği vuruş bel altına yapılan sert bir vuruştu. Raundun bitmesine 31 saniye varken maçı bitirdi. Zayıf ihtimal… Devamını oku »

conan
conan
4 yıl önce

hala şu sitede wardın boksörlüğünü sorgulayan acemiler var. olm öğrenin lan artık şu boksu. boks pata küte adama dalmak değildir. atari salonunda street fighter oynarken bile sağlam bir rakibinize pata küte dalmazsınız.

lenolewis
lenolewis
4 yıl önce

Sn yorumcular box mevcut kurallara göre oynanmayacaksa o zaman her boksör ringte kural tanımadan kafasına göre dövüşsün böyle bir mantık varmı .hakem kural hatası yaptı demek niye zor geliyor size hakem hatalımı hatalı bitti gitti. Yok efendim eardün kondisyonu şöyleymil böyleymiş ya yemişim wardün tekniğinide kondisyonunuda kural dışı vurdumu vurdu bitti gitti ne uzatıyorsunuz çıkıp mertçe vurdu diyin ward sevginiz… Devamını oku »

doctor1984
doctor1984
4 yıl önce
Reply to  lenolewis

Katılıyorum kardeşim sonuna kadar. Rövanş olsa yine Ward alir bence bu maçın hakkı no contest. Çok bariz kural dışı vuruş sonrasi hakem araya girdi. Hemde baya saglam bir darbeydi. Hakem araya girene kadarda birçok belaltı vuruşlar geldi

conan
conan
4 yıl önce

bu acemilere göre golovkin warddan da floydan da üstün boksördür. çömez bunlar ya. bunlara boks öğretilmez. kafa sorunlu.

leGGGend
leGGGend
4 yıl önce
Reply to  conan

Asıl acemi olan sensin, golovkin ne alaka bu habere? Her habere golovkin diyorsunuz. Ward iyi boksör bunu herkes biliyorda, kural dışı hareketlerinide görmezdenmi gelelim kovalevden iyi golovkinden iyi diye. Adamlar zaten kovalevi ward 20 kez maç yapsada yener ama kural dışı hareket olmamalı diyor. Doğru olanıda bu değilmi? Biraz objektif olalım lütfen.

Severinus
Severinus
4 yıl önce

net olan bir şey var: maçın o an bitmesine neden olan şey bel altı vuruştu, mutlaka ihtar verilmeliydi, maçın hakemi de maç sonrası hatasını kabul etti (o kişi değildir dendi ancak haberi espn de de çıktığı için doğrudur herhalde) durumu daha kötü gösteren bu kadar iyiyken niye pislik yaparsın be adam, rigondeauxun son maçından ne farkı var? ikisinde de hakemin… Devamını oku »

conan
conan
4 yıl önce

bel altı vuruş olmasa kovalev zaten tükenmişti. bu sefer ringi öpecekti. kovalev severler ise bu duruma ağlayacaktı. arkadaşlar kabul edin ward kovalevden çok daha üstün bir boksör. kovalev bir puncher’dır, boksör değildir.

doctor1984
doctor1984
4 yıl önce
Reply to  conan

Down olduktan saniyeler sonra bir kontra çıkarıp rakibini down eden boksörlerin mücadele ettiği çok maçlar izledik hepimiz. Milyonda birde olsa o şansının kullanılmasına izin verilmiyorsa bu maça no contest verilir. Esasinda 4,6,8 raundluk giriş maçlarında bu hakem hatalari çok olur. Bel altı bir darbe olur, down olduktan sonra bir darbe gelir, kafa ya da dirsek olur ama bu maçlarda itiraz… Devamını oku »

lenolewis
lenolewis
4 yıl önce

Conan hep aynı şeyleri tartışıyoruz. Hakem hatası var mı var tartışılması gereken konu budur kurallara göre box yapılmışmıdır yapılmamışmıdır yani boksörlerin iyi veya kötülüğünü tartışmıyoruz bilmem anlatabildimmi anladınızda işinize gelmiyor heralde

leGGGend
leGGGend
4 yıl önce
Reply to  lenolewis

Kardeşim boşver, ne demişler ben diyorum antartika, sen diyorsun gel g*tüme mantar tıka:) Adam hala ward kovalevden iyi diyor:)

conan
conan
4 yıl önce
Reply to  leGGGend

leggend kısa ve güzel bir fıkra yazmışsın: “kovalev warddan iyi boksör.”

😀 😀 😀

leGGGend
leGGGend
4 yıl önce
Reply to  conan

Eyvallah:)

conan
conan
4 yıl önce

ya neyin hakem hatası beyler? boş işlerle uğraşmayın. wardın üstün boksörlüğünü kabul edin. kovalave emzik vermek lazım. ne arsız adammış ag?

GGG
GGG
4 yıl önce
Reply to  conan

+9999 p4p1 Andre Ward

halil bulut
halil bulut
4 yıl önce

arkadaşlar öncelikle ben tarafsızım ama sergey kovalev 2. maçta isteneni veremedi ilk maça göre daha kötüydü ama andre wardda ona bilerek bel altı vurmadı 3 defa body shot vurdu bir tanesi bel altı geldi tamam hakemin hatası ama hakem maçı bitirmeseydide maçı kazanamazdı bence son olarak o gece puanlamada 1.ci seçildi bunda bir şaibe yok.

Marvin Hagler
Marvin Hagler
4 yıl önce

neredeyse kimse maça tarafsız bakmıyor. ward bu zamana kadar profesyonel kariyerinde toplamda 32 maç yapmış. amatörken 100’ün üzerinde maç yapmış ve 2004 olimpiyatlarında hafif ağır siklet boksta altın madalya kazanmış. bir de 14 yaşından beri yenilmiyor diye duymuştum. böyle bir boksör neden bu kadar şeyden sonra, böyle önemli bir maçta rakibine bel altı vuruş yapıyor? tamam insansın, herkes hata yapabilir… Devamını oku »

Claymaker
Claymaker
4 yıl önce
Reply to  Marvin Hagler

kesinlikle
Ward ın kariyeri tartışılmaz en iyilerden maçıda kazanacaktı zaten
kötü niyetli değilim dürüst davranmaya çalışıyorum tarihte hangi efsane böyle hareketler yaptı ?
Foremana düşmek üzereyken son yumruğunu atmayan aliler gördü bu gözler

Ward ın ardından kimse foreman gibi o yumruğu atmadığı için minnettarım demeyecek …

Ziyaretci
Ziyaretci
4 yıl önce

Kovalev o kadar eğildiki neredeyse yalvarma pozisyonuna geçti ward ın yumrukları o yüzden öyle göründü
30 saniye daha sürse Kovalev kendi kendine düşecekti ayakta duracak dermanı yoktu
Hala Kovalev denmesi komedi

Tyson Fury
Tyson Fury
4 yıl önce

WARD macına kadar ne kadar kaliteli ve mütevazi bir insan derdim kovalev icin eminim benim gibi düşünenleri sayısıda bir hayli fazla idi bu sporun kaderinde var biri yenecek ne kadar çamur ve çirkef bir adammıs

Big George
Big George
4 yıl önce
Reply to  Tyson Fury

Profesyonel boksun belki de çoğu şov olarak görülebilir ve ilk maçın neticesi her ne olursa olsun taraflardan birini hiçbir şekilde memnun etmeyecekti. Maç berabere olmalıydı. Bu nedenle sportmen düşünceyi aramanın yersiz olduğunu düşünüyorum. Çünkü PPV gelirlerinden elde edilecek bir para ve şovmen boksör kimliği oluşturma olanağı var. Edilen küfürlerin mantıklı açıklaması bu bence. Floyd Mayweather’ın kralı olduğu bir spor dalında… Devamını oku »

Tyson Fury
Tyson Fury
4 yıl önce
Reply to  Big George

++ haklısın keyifli günler arkadaşım saygılar

Big George
Big George
4 yıl önce
Reply to  Tyson Fury

eyvallah dostum.

Claymaker
Claymaker
4 yıl önce
Reply to  Big George

Sporun doğasında var konusuna katılmıyorum belki günümüzde bu hale gelmiş olabilir ama mütevazi efsanelerde var bu sporun mazisinde

Big George
Big George
4 yıl önce
Reply to  Claymaker

Bence profesyonel boks hiçbir zaman temiz olmadı. Bu işin hamurunda var para ve lobicilik. Elbette temiz şampiyonlar oldu Ali, Foreman, Evander, Lennox gibi ama bu işin iç yüzünü kendisi de eski bir boksör olan Jack London’un Şampiyon kitabından okumanın daha iyi olacağını söyleyebilirim.

Amatör boks ile profesyonel boksu sportiflik manasında kıyaslayamam.

Big George
Big George
4 yıl önce

Ward her şartta Kovalev’i yener. Ward’ın kaybetmesi için iki ihtimal var, birincisi ilk maçtaki gibi rakibine karşı çok temkinli başlaması. Bunun aksine de Kovalev’in bomba başlaması. İkincisi de böyle bir rövanştan sonra çantada keklik görülen bir Kovalev’e karşı güle oynaya çıkılan bir maç. Bu iki senaryo haricinde Ward yenilmez. İlk maç da berabere bitmişti zaten. Ama ikinci maç net bir… Devamını oku »

lenolewis
lenolewis
4 yıl önce

ziyaretçi kovalev yere düşerse hakem 10 a kadar sayacak kovalevin kondisyonu bitmişti ee hakem maçı bitirsin diye bir box kuralı yoktur yürürlükte sizin canınız öyle istemiştir o ayrı 🙂

Uğur mehmet birdoğan
Uğur mehmet birdoğan
4 yıl önce
Reply to  lenolewis

“no standing 8 count” las vegas sınırları içersinde ya dizin yere değer sayım başlar ya da dövüşebilecek bir pozisyon alır maça devam edersin , iplerin önünde iki büklüm durursan hakemin maçı bitirmekten başka çaresi kalmıyor .

conan
conan
4 yıl önce

Uğur hocam bokstan ve boksörden anlamayan acemilere ağzını yormaya değmez. he de geç. he kovalevin hakkı yendi. mutlu olsunlar 😀

Ziyaretci
Ziyaretci
4 yıl önce

Ben Kovalev i kesinlikle ward dan daha çok severim çünkü çok güzel boksu var saldırgan
Ancak işte olmayınca olmuyor ward ters geliyor
1.maç bence de beraberlik ama ikinci maçta üzüldüm ama Kovalev resmen bitti tükendi
İyiki hakem bitirmiş yoksa kesin nakavt olurdu
Artık yenilgiyi kabullenmeli bu şekilde saygı ve sevgi kaybediyor

Bankaci
Bankaci
4 yıl önce

Bel altı vuruş sadece 3.rauntta oldu.digerleri nizamı vurus tam sınırda.maci defalarca izledim.

Maç günü ilk rauntta demiştim.fazla sarılma var wardin istediği tarz oyun oynanıyor belliydi ilk raunddan.

Severinus
Severinus
4 yıl önce

ward zaten yenecekti neyini tartışıyoruz deniliyor bence de ward kazanacaktı ama aleni haksızlığı bu şekilde kabul etmemeliyiz diye düşünüyorum yarın aynı şey avninin de başına gelebilir pek çok maçta puanlamadaki saçmalıklar sürekli canımızı sıkıyor zaten bunun da onlardan bir farkı yok bence bu noktada ward zaten kazanırdı demenin de anlamı yok çünkü maçların yapılması çok anlamsız hale geliyor zaten yenecekse… Devamını oku »

mehmet dalgaç
mehmet dalgaç
4 yıl önce

ya ggg gardaşım madem bukadar ward çısın foton niye hala ggg yada adın niye hala ggg? 🙂

mehmet dalgaç
mehmet dalgaç
4 yıl önce

bende maçtan önce kovalevin kazanacağını düşünüyordum fakat ward kazandı. evet ward bel altı vurdu hemde birden çok defa ama onları vurmasa da bu maçı kazanacaktı. doğruya doğru.
kovalev artık yenilgiyi kabullenmeli ve kendini daha fazla küçük düşürmemeli…

mehmet dalgaç
mehmet dalgaç
4 yıl önce

murat koç
ilk maçta kovalev de yenilgisiz de ve 3 kemer ondaydı.
wardın bariz bir üstünlüğü de yoktu ama maçı ward a verdiler…
2. maçta ward çok daha iyiydi ve maçı da kazandı. ama yine de o belaltı vuruşları yapmamalıydı….

Fatihhh
Fatihhh
4 yıl önce

bükemediğin bileği öpeceksin erkek olan bunu yapar o maç sana dönmezdi kovalew boşa kendini kadırma uyan artık o güzel uykundan:)

Cemal Atalay
Cemal Atalay
4 yıl önce

Ward saygı duyulacak bir boksör kimleri yenmedi ki ? Kovalev saygınlığını ve kariyerini artık bitirmiştir bu davranışları ile. Sonucun değişeceğini zannetmiyorum. Ward çok teknik ve kaliteli bir boksör üstelik siklet değiştirerek şampiyon olmuştur. Ward ı yenecek boksör onun kadar hızlı olmalı. Nakavtçı güce dayalı boksörler çoğu zaman Ward gibi hızlı ve teknik boksörlere diş geçiremiyor bunu birçok kez gördük. Adonis… Devamını oku »

Başa dön tuşu