Boks

Manny Pacquiao – Terence Crawford Maçı Tekrar Gündemde!

Birkaç gün önce Amerikalı Boks organizatörü Bob Arum, bu hafta WBO Yarı Orta Sıklet Şampiyonu Terence Crawford için büyük bir PPV (öde-izle üyeliği) organizasyonu ilan edeceğini açıklamıştı. Crawford’ın rakibi kim olacak henüz bilinmiyor, bu açıklama ile her şey belli olacak.

Bob Arum, en son yaptığı açıklamada; WBO Yarı Orta Sıklet Şampiyonu Terence Crawford (37-0-0) ile WBC ve IBF Yarı Orta Sıklet Şampiyonu Errol Spence Jr. (27-0-0) arasında yapılacak maç için ücret konusunda anlaşmaya varılmasını istemişti. Bob Arum, boksörlere verilecek miktarın %40 – %40 bölüşülmesini ve kalan %20’nin ise maçı kazanan boksöre verilmesi üzerine anlaşma yapılmasını istiyordu.

Pacquiao, yaklaşık 1.5 ay önce olası bir “Pacquiao-Crawford” maçı için organizatör Bob Arum’dan yüksek ücretler talep etmişti. Bob Arum’a; kendisi için 40 milyon dolar ve rakibi Crawford için 10 milyon dolar verilmesini istemişti.

Pacquiao, yaklaşık 3 hafta Mikey Garcia ile Mayıs ayında olası bir maç için sözlü olarak anlaşmış olduğunu karşılıklı olarak açıklamıştı ancak bir yandan da Terence Crawford ile iletişim halinde olduklarını sözlerine eklemişti. Şimdi Pacquiao ile Crawford arasında olası bir mücadele tekrar gündemde.

The Athletic’ten Mike Coppinger; Top Rank’ın yayıncı ortağı ESPN ve izleme başına ödeme dağıtımcısı In Demand’ı 5 Haziran günü Abu Dhabi’de yapılması planan “Pacquiao – Crawford” müsabakasını düzenlemek için bilgilendirdiğini söyledi.

Kim kimle anlaşacak, henüz resmi bir açıklama yok. Şu an için kaynakların sunduğu bilgiler bu şekilde, gelişmeler olunca aktaracağız…

5 1 vote
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.