Boks

Marco Huck’un Rakibi Bu Maçlardan Sonra Belli Olacak !

http://www.bokshaberi.com/wp-content/uploads/2014/10/huckk.jpg

WBO yarı ağır sıklet şampiyonu Marco Huck’un rakibini belirlemek konusunda Federasyon, 4 boksörü belirleyen turnuva formatında bir öneri getirdi. Buna göre, WBO’nun en üst basamaklarında yer alan Tony Bellew, Nathan Cleverly, Kryzstoph Glowacki ve Nuri Seferi arasında gerçekleşmesi planlanan maçlar neticesinde şampiyon boksörün de rakibinin tayin edilmesi amaçlanıyor.

Bilindiği üzere 22 Kasım’da Nathan Cleverly ve Tony Bellew kozlarını kariyerlerinde ikinci kez paylaşmak için ringe çıkacaklar. WBO’nun 5. basamağında yer alan Bellew ile 6. basamağında yer alan Cleverly’e karşılık, WBO’nun Kıtalararası şampiyonu ve 1. basamağında yer alan Kryzstop Glowacki ile 3. sırasında yer alan WBO Avrupa şampiyonu Nuri Seferi arasında yapılması planlanan karşılaşmaların galibinin ise final elem maçında karşılaştırılmaları bekleniyor. Final eleme maçını kazanacak olan boksör de böylece WBO da unvan maçına çıkmaya hak kazanacak boksör haline gelecek.

Şu bir gerçek ki, Marco Huck şu an için sıralamanın ilk 15 basamağındaki herhangi bir boksöre karşılık unvan maçı hakkı tanıyabilir. Ve, bu boksörlerden herhangi birisi de eleme maçına çıkmadan unvan maçına çıkabilir. O zaman da, sıralamanın en uygun basamağından itibaren boksörlere bu formata dahil olarak elemeinasyon stili bu düzenleme de kaldığı yerden devam edebilir. Özellikle, Cleverly – Bellew gibi potansiyel açıdan yüksek gelir vaad eden bu karşılaşmanın sonucuna bağlı olarak kazanacak olan boksörün , bir sonraki maçını dünya şampiyonluğu için yapacak olması çok da uzak bir ihtimal değil.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.