BoksAmatör Mücadele Sporları

Milli Boksörümüz Rabia Topuz’u Yılan Isırdı

Rabia'yı Yılan sokması Malatya'da Antrenman Sırasında Yaşandı

Milli Boksörümüz Rabia Topuz’u Yılan Isırdı

Malatya’da 8 Mayıs Çarşamba sabahı Akçadağ ilçesine bağlı Kotangölü Mahallesi Dikendede mevkiinde meydana gelen olayda, Milli boksörler Rabia Topuz ile Hatice Akbaş, antrenör Kerem Akbaş ile birlikte antrenman için bölgeye gitti. Dağlık bir alanda koşu çalışmalarına başlayan iki sporcudan Rabia Topuz’u bir süre sonra otların arasına gizlenmiş engerek yılanı ısırdı.

Yılan Rabia Topuz’u Göl Kenarında Isırdı

Rabia Topuz’un koşu yaparken yılan tarafından ısırılmasıyla panik yaşandı. Durumun fark edilmesinin ardından ilk müdahalesi antrenör Kerem Akbaş tarafından yapılan Topuz, önce Akçadağ Şehit Gökhan Devlet Hastanesi’ne daha sonra ise Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kızından gelecek güzel haberleri hastane önünde bekleyen Rabia Topuz’un babası Sabri Topuz, Rabia’nın tedavisinin yoğun bakımda sürdüğünü ifade ederek gelişmeleri takip ettiklerini söyledi.

Milli Boksörümüz Rabia Topuz'u Yılan Isırdı
Milli Boksörümüz Rabia Topuz’u Yılan Isırdı

Fenerbahçe Kulubünden Rabia Topuz Açıklaması

Konuyla ilgili olarak Fenerbahçe Boks Şubesi de bir açıklama yaparak, milli boksörlerinden Rabia Topuz’un sağlık durumu hakkında endişelerini dile getirdi ve acil şifalar diledi. Yoğun bakımda yaşam savaşı veren Topuz’un yakınları, Türk halkına “Dualarınızı eksik etmeyin” çağrısı yaptı.

Rabia’nın Antrenörü Kerem Akbaş’dan Açıklama

Rabia Topuz’a ilk müdahalede bulunan ve özel aracı ile hastaneye kaldıran antrenör Kerem Akbaş da olayın sıcaklığı ile ilk etapta kendisinin de paniklediğini belirterek, “Bölgeye ulaştıktan sonra koşu için Hatice ile Rabia dağlık alana doğru yürümeye başladı. Bir süre sonra Rabia bağırarak kendini yılanın ısırdığını söyledi. İlk olarak bende panikledim daha sonra olayın şokunu hızlıca atlatarak Rabia’nın ayakkabı ipini çıkarıp yılanın ısırdığı bölgeye turnike yaptım.” dedi.

Biz de Fight Club Türkiye olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Fight Club Türkiye Olarak Gelişmeleri Aktarmaya Devam Edeceğiz. boks

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.