Boks

Robert Guerrero: Selçuk Aydın’ın yumrukları Keith Thurman’dan daha sertti!


9 Mart Pazar sabaha karşı Las Vegas’da gerçekleşen boks galasında WBA yarı orta sıklet şampiyonu Keith Thurman’ın karşısına çıkan Robert Guerrero, 12 round sonrasında maçtan puanla mağlup ayrıldı.

Bu karşılaşma da bir kez knock-down yaşamış olmasına karşılık ve grogi pozisyonuna düşmesine rağmen Keith Thurman’ın kendisinin canını çok fazla acıtamadığını söylerken, bugüne dek karşılaştığı en sert yumruklara sahip boksör olarak ise Selçuk Aydın’ı işaret etti.


Guerrero , maçtan sonra basın toplantısında şu ifadeleri kullandı : ‘’ Thurman, bugüne dek karşılaştığım en sert yumruklara sahip rakip değildi ! Bence, bugüne dek karşılaştığım en sert yumruk atan boksör Selçuk Aydın’dı ! Türk boksöre karşı maç boyu uzaktan boks yapmış olmama ve onu yenmeme rağmen karşılaşma sonrasında omuzlarım ve kollarım birkaç hafta kendine gelemedi ! Şu an ise kendimi iyi hissediyorum. Sadece, kaşımda bir açılma var , ancak herhangi bir büyük sorun değil. Keith Thurman’ın da elbette gücü olduğunu kabul ediyorum. ‘’

Koray ŞARKAYA  (09.03.2015)

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
4 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Yazık oldu Selçuğa. Bakın adam ne diyor. Ki Victor Postol un maçın başında yediği yumrukla nefesi kesilmişti. İnşallah dönüşü muhteşem olur Selçuğun.

FLOYD
7 yıl önce

Selçuk Aydın kesinlikle Şampiyon olabilirdi. o kapasite vardı. ama keşke Jesus Soto Karass maçında stili değiştirmeseydi maçı kazanır Floyd ile dövüşürdü.

aslan
aslan
6 yıl önce

Selçuk ne zaman maç yapacak

arif
arif
6 yıl önce

bu hikayelere herkes inanır,bu ülkede… Guerrero böyle bir şey demez! o kadar iyiydi de selçuk neden yenildi?

Başa dön tuşu
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x