Boks

Ruslan Chagaev vs. Fres Oquendo Karşılaşması Resmiyete Kavuştu!

oquendo-chagaev_02

WBA ağır sıklet normal mertebeli şampiyonu Ruslan Chagaev’in ekibi ile Porto Rikolu boksör Fres Oquendo arasında mahkeme sürecine kadar uzanan konuda uzlaşma sağlandı.

Hatırlanacağı üzere , iki boksör geçtiğimiz yılın Temmuz ayında boştaki unvan için ringe çıkmışlardı. Bu karşılaşmayı puanla kazanan Özbek boksör Chagaev unvanın sahibi olurken, karşılaşma sonrasında ise maçın sözleşmesinde yer alan detaylar konusunda büyük sorunlar baş göstermişti.

Maça yalnızca 1 gün kala özel jetle Chicago’dan Grozny’e gelerek maça çıkmak durumunda kalan Oquendo, maç öncesi ailesindeki sorunlar nedeni ile uzun uğraşlar sonrası maça çıkmaya ikna edilememişti. Bu sözler içerisinde 1 milyon dolar ücret ve rövanş ibaresi en çok öne çıkan kısımlardı. Ancka, maç sonrası bu sözlerin yerine getirilmemesi sonrası Oquendo’nun şirketi maçın organizasyonunu üstlenen Chagaev’in ekibine A.B.D.’de dava açtı. Bu davanın sonrasında ise Amerikan mahkemelerince Oquendo tarafı haklı bulunurken , bu kez Chagaev’in ekibinin bu kararı tanımayacağını açıklamayacağı üzere konu daha da karmaşık bir hal almışken arabuluculuk rolünü üstlenen ünlü İş Adamı , Organizatör ve Rusya Profesyonel Boks Federasyonu Başkanı Andrey Ryabinsky çözüme giden yolda başarılı oldu.

Bu sürecin sonunda gelinen kısım şu şekilde : Ruslan Chagaev , 11 Temmuz’da Almanya’nın Magdeburg kentinde Francesco Pianeta karşısında unvanını korumak için ringe çıkacak. Bu maçın hemen sonrasında 120 günlük takip eden süre zarfı içerisinde ise unvanın sahibi olan boksör , Fres Oquendo’ya maç yapma zorunluluğuna da sahip olacak. Bu maçın gerçekleşeceği yer de Almanya olarak belirlendi.

Bu uzlaşmanın ardından her iki cephe de memnuniyet duyduklarını kaydetmekte.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.