Boks

Sturm Vs Stieglitz Maçı Almanya’da Gerçekleşti Hem de Çok Sürpriz Bir Sonuçla!


Felix-Sturm-trennte-sich-unentschieden-von-Stieglitz_teaser_620x420

Almanya’nın Stuttgart kentinde gerçekleştirilen ve iki eski dünya şampiyonunu karşı karşıya getiren büyük maçın 12 round sonrasında mücadeleden galibiyetle ayrılan taraf olmadı ! Beraberlik sonucunun çıktığı maçta ise izleyenler heyecanlı bir karşılaşmaya tanıklık etmiş oldular.

Felix Sturm bu karşılaşma için kilo arttırmış olarak ringe çıkarken, Robert Stieglitz ise kendi normal kilosunun altında tartım vermek durumunda kalarak bu maça çıktı.

Robert Stieglitz, kendi oyun anlayışı geeği rakibinin üzerine düz bir şekilde hücum edip sürekli maçın temposunu arttırmaya çalışan bir taktik izlerken, Felix Sturm ise rakibini savunmada bekleyen ve kontra yumrukları ile sonuca gitmeye çalışan bir görüntü sergiledi.

Felix Sturm, üzerine gelen rakibini çoğu zaman başarılı bir şekilde karşılarken, sol direk yumruğunu etkili attığı zamanlarda da yaptığı akıllı vuruşlar sayesinde Stieglitz karşısında ilk roundlar sonrasında maçta üstünlüğü eline geçiren taraf oldu. Oyunu kontrol eden taraf olarak gözüken Sturm, savunmada kaldığı dönemlerde iyi gard alması ile birlikte Stieglitz e çoğu zaman istediği pozisyonları da vermedi. Ancak, maçın ilerleyen roundlarında gerçekleşen headbutt sonrası kaşında açılma meydana gelen Sturm, son roundlara girilirken rakibine belki de son darbeyi indirecek vuruşlar konusunda çok etkili olamadı. Stiglitz ise kondüsyonunun da iyi olması sayesinde sürekli maçın içerisinde kalmayı başardı ve rakibini sürekli maça çekmeye çalıştı.

12 Round bittiğinde maçı Sturm’un kazandığını düşünenler ise hakemler puanlarını açıkladıklarında hayal kırıklığı yaşadılar. 115-113 Sturm, 115-113 Stieglitz ve 114-114 lük beraberlik kararı sonrasında maçta da beraberlik neticesi çıktı. Kişisel olarak ben de Felix Sturm un bu maçı kazanacağını düşünmekteydim ama bu real sonuca yansımamaış oldu. Hakemlerin, savunmada kalan boksörleri ödüllendirmediği olmuştur puanlamalar da ama daha önemlisi ise Almanya da bu kadar ilgi çeken ve yankı uyandıran bu maçın rövanşının yapılmasının da oldukça cazip bir seçenek olacağı göz önünde tutulduğunda beraberlik kararını biraz da politik olarak değerlendirebiliriz.

Bu karşılaşmayı kazanan boksörün önümüzdeki aylarda Artur Abraham ın rakibi olması planlanıyordu. Hatta Ermeni asıllı Alman şampiyonda gece de yerini alan isimlerden bir tanesiydi.


0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün