Süper Hafif Sıklette Dev Randevu! Ricky Burns Haftaya Kazanırsa…


broner-burns_2

Gelecek hafta cuma günü Glasgow’da WBA süper hafif sıklet şampiyonluk kemerini savunmak için Belaruslu yenilgisiz boksör Kiryl Relikh’in karşısına çıkacak olan İskoç şampiyon Ricky Burns’ü bu maçı kazanması halinde dev bir maç bekliyor.

Burns’ün Relikh’i mağlup etmesi ve kemerini savunması halinde Aralık ayında bu kemerin eski sahibi, ünlü Amerikalı Adrien Broner ile ringe çıkacağı öğrenildi.

Bu kemerin eski sahibi Broner, Nisan ayında Ashley Theophane ile karşılaşmış ve rakibini 9. rauntta nakavt etmesine karşın maç öncesi tartıda kiloyu tutturamadığı için kemer boşa çıkmıştı. Boştaki kemeri ise 1 ay sonra Michele Di Rocco’yu mağlup eden Burns eline geçirmişti.

İşte bu iki şampiyon Aralık ayında karşılaşmak üzere anlaştı. Bu maçın hayata geçebilmesi için öncelikle gelecek cuma günkü gecedee Burns’ün kemerini Relikh’e karşı koruma gerekiyor. Aynı gece Dillian Whyte-Ian Lewison Britanya ağır sıklet şampiyonluk maçının da gerçekleşeceğini hatırlatalım.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

3 Yorum - "Süper Hafif Sıklette Dev Randevu! Ricky Burns Haftaya Kazanırsa…"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
About Billions
Üye
★★
About Billions

Burns iyi bi boksör relikhı hiç izlemedim. Eğer burns-broner maçı olursa çok güzel maç olur adamım broner ud ile kazanır.

Manny Pacquiao
Ziyaretçi
Manny Pacquiao

Bu adam paragozun yuzsuzun teki vermesinler buna kemer maçı hakki Burns u yener. Maidana abimiz nasıl dovmustu ama

Roman
Üye
Roman

Koca g*tlü broner bir ara poposunu bir bahçede çekip instagrama atmişdi çok ilginç bir varlik. Ricky Burns, broner ‘a karşi zayif kalabilir eğer bu mac olursa broner kazanir.