Boks

VE YURIORKIS GAMBOA RİNGE ÇIKIYOR


Tüy sıklet ve süper tüy sıklet eski şampiyonu Yuriorkis Gamboa (üstte), 28 Haziran’da Nebraska’da gerçekleştirilecek gece de karşılaşacağı WBO hafif sıklet şampiyonu Terrence Crawford (altta) karşılaşması öncesi kendisine güvendiğini açıkladı.

Küba’da yetişmiş birçok boksörle yaptığı hazırlıklar neticesinde kendisinden daha geniş yapılı rakiplere karşı dövüşme alışkanlığı edindiğini söyleyen Gamboa, rakibine karşı ise çabukluğunu kullanarak sonuca gitmenin hesaplarını yapıyor. Rakibini maç içerisinde orta mesafede dövüşe zorlamaya çalışacağının ipuçlarını veren boksör, her iki kontra dövüşen boksörler olarak tanımladığı mücadele için ise galibiyete olan inancını yinelemekte.

Kübalı boksör, bu maçı kazanarak yeniden büyük ekranlarda önemli paralar kazanabilecğei maçların da kapısını açmak isterken, bir sonraki rakibi olarak ise şimdide Mickey Garcia’yı tercih edeceğini ilan etmiş durumda.

Gamboa, bu önemli karşılaşmaya Mike Tyson’ın kurmuş olduğu şirket Iron Mike Productions’ın salonunda ve yine ünlü eski şampiyonun eski antrenörü olan Stacey McKinley gözetiminde sürdürürken, menajeri 50 Cent lakaplı sanatçı Curtis Jackson’da kendisine antrenmanlarında destek vermekte.

Ricky Burns’i İngiltere’de devirerek bu ünvanın sahibi olan Terrence Crawford, ünvanını ilk kez savunacağı maçta eski şampiyon rakibi Yuriorkis Gamboa karşısında mücadele verecek. Her iki boksörün de ilginç bir benzerliği var, her ikjisi de 23 galibiyeti var ve 16’sı nakavtlı galibiyetleri var. Her ikisini de ayrıca, mağlubiyeti ya da beraberliği bulunmamakta.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
oğuzhan şimşek
oğuzhan şimşek
7 yıl önce

Bence gamboa bu maçı nakavtla alarak.eski şaşalı günlerine döneceğini herkeze gösterecek.Açıkçası ben bi gamboa hayranı olarak bu maçı sabırsızlıkla bekliyorum.

Başa dön tuşu