(VIDEO) Floyd vs Cotto: Aşağıdan Bir Tıkırtılar Geliyor Ama.. Du Bakalım Neymiş?Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Videolar

Benzer Haberler

Yorumlar

99 Yorum - "(VIDEO) Floyd vs Cotto: Aşağıdan Bir Tıkırtılar Geliyor Ama.. Du Bakalım Neymiş?"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Murat Koc
Üye
Murat Koc

Cotto yu izlerken yazın sivrisineklere yaptığım hamleler aklima geldi.bende böyle havayı yumrukluyorum

ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt

Mehmet bey bu aralar floyda taktı heralde 🙂 pernell whitaker varken floyda bu konuda iş düşmez. Onu geçelimde zaten bu boyla yumruklardan kaçabilirsin. 191 boyla, 100 kiloluk vücutla muhammed ali nin yaptığı hareketleri yapsınlarda görelim. Hemde yüzde yüz saf bir vücutla. Yani özetle

Muhammed ali>pernell whitaker>floyd mayweather 🙂

ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt

Yapacak birşey yok. Floydla ilgili bir haber varsa benim eleştirilerime katlanacaksınız 😀

cemil aslan
Üye
cemil aslan

mehmet bey döktürüyor valla 😀 böyle paylaşımları seviyorum :))

önder
Ziyaretçi
önder

Floyd en iyisidir. Many nin bile yakalayamadigi bir adam..isteyen kabul eder isteyen etmez,floydun en iyosi oldugunu anlarsin yada anlayamazsin..

ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt
Yahu dilimde tüy bitti artık. Muhammed ali, sugar ray robinson hatta o kadar uzak değil sugar ray leonard ın boks yaptığı dönemlerde floydu izleseydik aynı şeyleri söyleyebilirmiydik? Boksa çağ atlatan o kadar boksör var floyd kim oluyor. Sanki eskiden boks yapsaydı böyle bir tekniğe sahip olacaktı. Boksun gelişmiş halinde ustalaşmak kolay. Boksu geliştirmek ise her babayiğidin harcı değildir. Joshua nın bile bu kadar ün yaptığı bir boks döneminde muhammed ali nin olduğunu düşünemiyorum. Böyle bir döneme denk gelseydi tıpkı o zamanlardaki gibi boksu futboldan daha popüler bir spor yapardı. Hem Bari bana göre floyd en iyisidir de. Bu yaptığın yorum… Devamını oku »
GGG
Üye
GGG

Bana göre Mayweather tüm zamanların en iyisidir. Ama bence, sen de Mayweather hakkındaki olumsuz eleştirilerini yaparken “bana göre” demelisin. Çünkü birçok kişiye göre ve bana göre Mayweather en iyisidir

ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt

yazdıklarımı duvara yazmış gibi hissediyorum. 1960 larda 70 lerde boks yapsaydı adını çoğumuz bilmezdik. bence bu adam sizin zamanınızda boks yaptığı için öyle düşünüyosunuz. muhammed ali den başka tüm dünyayı sabahın köründe ekran başına kitleyen bir boksör yok ve bir dahada muhtemelen böyle birisi gelmeyecek.

Harun
Üye
Harun

@ggg sana biraz muhalefet olmaya başladım ama affet 🙂 🙂 bence muhammed ali ve floyd karşılaştırılmamalı. konuyu fazla açmıycam tyson’la karşılaştırılabilir. ama onun dışında (ali best of the best) en iyininde en iyisi.

GGG
Üye
GGG

Estağfurullah dostum 🙂 burada fikirlerimizi paylaşıyoruz sohbet ediyoruz. Mesela bu da senin fikrin. Ama ben buna katılmıyorum. Bence Ali, efsaneleştirilmiş bir boksördür. Tamam çok büyük işler yaptı, boksu değiştirdi. Ama onun değiştirdiği boks, günümüzde bambaşka bir noktaya ulaştı. Ve çıtayı bu kadar yükselten en önemli boksör de Mayweather’dir. O nedenle tüm zamanların en iyisidir bana göre. Tabiki bu konuda herkesin farklı bir görüşü olabilir. Saygı duyarım

Murat Koc
Üye
Murat Koc
Ahmet krdesim eski boksorleri sevme durumunu anlıyorum herkesin favori boksoru olabilir.lakin eski boksla yeniyı karşılaştırirken yanildigin nokta eskiden daha zordu sanman.tam tersi eskiden boks daha kolaydı. Çünkü sporcular daha dogaldi.15raunttu mesela maçlar şimdi 15raund dayanacak sporcu çok nadir cikar.ben muhammed alinin izlediğim maçlarında kendi kendime sasiriyorum.iplere yaslanıyor raundlar boyu yumruklar yiyor fakat dusmuyor.rakipleri de öyle. yenilmelerin büyük orani kondisyonu biten boksorun aldığı darbeyle dusmesinden oluyor.mesela sana soruyorum muhammed ali şimdiki bir agir sikletin karşısında onlarca yumruk alıp iplere dayalı bir şekilde kaç raund dayanır. Bence boks şimdi daha zor bundan yıllar sonrada simdikinden daha zor olacak.olayı futbol gibi gör sektör… Devamını oku »
ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt

İyide muhammed ali günümüzde yaşayan bir boksör olsaydı o stilde dövüşmezdi ki. Bu boksu öğrenip günümüz boksörleri gibi dövüşürdü. Boksun kaba kuvvet sporu olduğu bir zamanda çıkıp işlerin böyle olmadığını dünyaya göstermiş bir boksör. Eskiv, fent, kontra, ringi kullanma bu tarz modern boks teknik ve taktiklerinin neredeyse tamamını ilk olarak etkili ve yaygın şekilde kullanan boksör. sonny liston maçındaki hızı değil günümüzünorta sikletlerinde bile yok.

zagortenay
Üye
zagortenay

floyd bücür pacman’den 6 yıl kaçtı. 5 inch kol uzunluğu avantajına rağmen zirveden hayli uzaklaşmış bücürü zar zor yenebildi. floyd’un en büyük becerisi ring dışında çok etkili olmasıdır. onun yaptığı dopingi sorgulayacak bir yetkili makam daha anasından doğmadı. torpilli yavşağın tekidir. floyd amerikanın en iyi korunan milli servetiydi.

Murat Koc
Üye
Murat Koc

Arkadaşım sanırım bilmiyorsun floyd packmandan daha yaşlı yani genç olan pacguaio zaman daha çok floydun aleyhine işliyordu.floyd buna rağmen çıktı yendi

fix1
Üye
fix1

conor neler yapabilecek? floyd eski floyd mu? maçı sabirsızlıkla bekliyorum. boks adına bir şey olmayacak ama renkli ve eğlenceli bir gece olacağı kesin. ben ilk basın konferanslarını da merak ediyorum. birde floyd eski floyddan bir şey kaybetmemişse ggg ile maç olabilir mi? veya paquao 2 olabilir mi?

Murat Koc
Üye
Murat Koc
Floyd daha öncede 2007 ve 2009 yıllari arasında bir ara verme dönemi yaşamıştı geri geldiğinde hiçbir eksiklik göstermedi.hem çabuk adapte olan bir vücuda sahip hemde boş dönemlerde bıle sağlam idman yapmaya devam ediyor olmalı.Cunku sürekli fit olarak ve düşük yağ oranı ile dolaşıyor.floyd ve golovkin maçları sikletsel olarak uymaz.floyd zaten 57kg sporcusu iken 5 farklı siklette şampiyon olarak 69kg kadar geldi bundan fazlası vücudunun kaldırma kapasitesini asacaktir.golovkin ise o kiloya dusemez düşerse 12raundu tamamlayacak enerjisi olmaz.floyd gibi hızlı bir rakip karşısında güçsüz bünye ile 5 6rauntlardan sonra adım atacak derman kalmayacaktır.pacguaio 2 de olmayacaktır düşüncesindeyim çünkü artık o beklenti kamuoyunda… Devamını oku »
Bankaci
Üye
Bankaci

bundan sonra gün aşırı floyd haberlerine hazır olun…

49.maç berto -floyd maçından önce son iki üç maçını kaybetmiş eski şampiyon-
50.maç boksçu da değil-tabii bu maç sayılırsa-…

amerikalı otoriteleri daha iyi anlıyorum.!

Dagestan boxing
Üye
Dagestan boxing

son iki uc macini kaybetmis mi ? hangisiymis onlar

Bankaci
Üye
Bankaci

boxrec gir floydla maçından önceki son altı maçın üçünü kaybetmiş bu adam.ne kadar iyi bir boksör olabilir ki o anki şartlarda…eski şampiyon olsa da…

bence şu anda en iyisi crawford .floyd çıksın karşısına…deli para yapar o maç her şey paraysa eğer ama çıkmaz hem crawford en iyi zamanında hem de floyd 40 yaşında kariyerini riske etmez.crawford feci bir adam.4p4 benim gözümde…floydu -abartmıyorum-rahat yener.

Dagestan boxing
Üye
Dagestan boxing

pardon ben floyd icin dedin zannettim . diger dediklerine 80% katiliyorum , herzaman soyledim simdide soyluyorum crawford suanda dunyanin en iyi boksoru !!! floyd artik yaslandi artik crawfordu yenemez bence. eski floyd olsa belki ama simdi artim yasi da ilerledi ve 2 yil ara verdi .

ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt

bence eski haliyle de yenemez. maidana ve castillo floydu bana göre yenmişti. sana göre yenmedi belki ama gerçektende çok zorlamışlardı(bunu inkar edemezsiniz). Crawford maidana ve castillo dan çok çok daha iyi bir boksör.

Tugay Özay
Üye
Tugay Özay

O nasıl başlıkla 😀

Mücahit
Ziyaretçi
Mücahit
Bana göre her sporcu önce kendi varyasyonuyla sonrada kendi jenerasyonuyla kıyaslanmalı… Çünki hep geçmişte birileri vardır ve gelecektede olacaktır.. Bundandırki “saydı, seydi” gibi yorumlari realiteye uzak buluyorum.. Geçmişi bilemeyiz yada izlediğimiz kadarini kiyas edebiliriz ancak floyd, bana kalirsa kendi döneminin, en büyük efsanelerindendi.. ki halen daha bir çok otoriteye göre yaşayan bir efsane.. Stili ve (yaşam)tarzı itibari ile bir çok kişiden antipati toplamış olsada, sahip olduğu herşeyi, kendi yetenekleri ile elde ettiği unutulmamalıdır… Sert yumruklar yada kaya gibi bir çene.. Bunlar Allah vergisidir ve bunlara sahipseniz bir adım ondesinizdir bu sporda.. Yalnız floyd ne yumruklariyla nede çenesiyle hicbirzaman onplanda olmadı,… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
Murat Koc

+1

ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt
TAMAMDA BİZ floyda kestane demiyoruz zaten 🙂 ben tüm zamanların en iyisi olarak nitelendirilince itiraz ediyorum. wardın efsane olduğu da artık su götürmez bir gerçek. süper ortada froch, kessler, abraham, sakio bika, chad dawson, edwin rodriguez hafif ağırda; barrera, brand ve kovalevi de 2 kez olmak üzere önüne geleni yenmiş bir boksörden bahsediyoruz(bence her iki maçı da hakkıyla kazanmıştır. fakat ilk maçın beraberlik verilmesi kovalevin kemer sahibi taraf olması nedeniyle daha adil olabilirdi). floyd tabi ki efsanedir. ama wardda artık bir efsanedir. kovalevi hakemlerle yenmiş gibi lanse etmek kesinlikle doğru olmaz. asıl o zaman floyd maidana ve castillo maçlarında da… Devamını oku »
GGG
Üye
GGG

@therebel muhtemelen dövüş sporuna yeni başladın, yada anlamıyorsun. Yada yanlış anlama, ergenler gibi bakıyorsun konuya. Ben de boks yapıyorum, Mayweather’in yaptığı bir eskivi yapmak için günlerce çalışıyorum. Ward’ın içeri nasıl girdiğini ve yakın dövüşte neler yaptığını saatlerce izliyorum. Belki ülkemizde bu spordan anlamayan, bu sporları joshua gibi kas yığını, badr hari gibi kontrolsüz dövüşmekten ibaret olarak sanan insanların sayısı çok fazla olduğu için, bizim salonlarımızda bu sporcular fazla örnek alınmıyor olabilir. Ama emin ol, şu dünyada hayalleri olan birçok gencin idolüdür bu kişiler

Harun
Üye
Harun

ward’ın yakın dövüşünü iyi örnek al ama onun gibi kirli dövüşme 😀 sen de boksla uğraşıyorsun kaç yaşındasın?

Harun
Üye
Harun
joshua güçlü yumruklarıyla rakiplerini nakavt ederek büyük sükse yapıyor. kaslı ve yağsız fiziği, daima güleryüzlü olması ve yakışıklı olması insanlar tarafından çok seviliyor. dünya da tanınan sayılı insan içine giricek demedi demeyin 🙂 . badr hari yenildiği her rakibini tekrar nakavt etti. çenesi zayıftı ama buna rağmen nakavtçı mükemmel bir dövüşçüydü. kimi zaman agresif kimi zaman neşeli olması zor adam olması. onu ilgi odağı yaptı. ben de çok severim hari’yi. agresif insanlar dünyada her zaman çok ilgi çeker badr hari, mike tyson, tony bellew. kendim için konuşucak olursam floyd tarzı dövüşmek ilgimi çekmiyor. ben daha çok gücümle, dayanıklılığımla ve yumruk… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
Murat Koc

+1 ağzına saglik
Bende belli dönem boks yaptım o omuz hareketlerini rowlari falan yapmak için Allah vergisi bir yetenek ve binlerce tekrar gerek.bunu o eldiveni alıp ringe girmeyen insana ne kadar anlatmak istesende anlamıyor.kendine örnek aldığın isimde çok doğru bir sporcu.benimde boks yapan bir sürü tanidigim kişinin savunma taktiği olarak kendine belirlediği isim floyd.umarım başarılı bir sporcu olarak senide bu camianın içinde görürüz.basarilar

GGG
Üye
GGG

Teşekkür ederim @murat koç
Birçok genç gibi benim de kocaman hayallerim var. Ama ülkemizde bu hayallere bu arzulara önem veren bir alt yapı ne sporda ne de sanatta yok. Zor bir sakatlık geçirdiğin zaman tedavi olamazsın. Çünkü senin yeteneklerine, arzularına önem veren biri yok. Paran varsa spor yapabilirsin, tedavi olabilirsin. Paran yoksa hiçbir şeysin. Tabi hayat herkese aynı imkanları sunmuyor. Aynı şansları da tanımıyor. Sakat bir şekilde antrenman yapmaya çalışmak sparring yapmak ne demek bunu çok iyi biliyorum. Umarım hayallerinin peşinden koşan her gence, hayallerine kavuşmak nasip olur.
Ayrıca yorumlarına da katılıyorum. Saygılarımı sunarım

Murat Koc
Üye
Murat Koc

Biliyorum kardeşim bende zamanında benzer sorunlar yaşadım.benden daha yeteneksiz sporcuyu kendi eski adamı diye turnuvaya goturen adam banada cebinden şu kadar para ver senide goturelim dedi.Oysaki devletten destek aliyolardi.bende o gün türkiyede işlerin düzgün ilerlemedigini anlayıp beynimde bitirmistim zaten kisa bir süre sonrada tamamen bıraktım.maalesef ülkemizde çoğu sporcu hak ettiği halde gerekli ilgiyi görmüyor.çoğu torpille ilerliyor (hakkıyla yol alanları tenzih ederim).ben zamanında bıraktım şimdi pismanlik duyuyorum sen sonuna kadar devam et.şimdi biraz daha düzgün işliyor galiba duzen

GGG
Üye
GGG

Abi pek düzgün işlediğini sanmıyorum. Senin adına üzüldüm. Ben sakatlık belasından kurtulabilirsem, sonuna kadar hayallerimin peşinden koşacağım. Her ne olursa olsun.
Samimi yorumun için teşekkür ederim

GGG
Üye
GGG

Uzun uzadıya bir yorum yazmıştım ama, sonra “Joshua’yı kimse yenemez” yorumunu tekrar okuyunca, birşeyler yazmamın bir anlamı olmadığını düşündüm.
Doğru söylüyorsun, haklısın

Tugay Özay
Üye
Tugay Özay

😀

Harun
Üye
Harun

şu zamanda joshua’nın yenilmesi zor. yenebilicek potansiyelde dönerse tyson fury, deontay wilder, klitschko rövanşı da var, luis ortiz olabilir. bu boksörlerin potansiyeli kesinlikle var. her şey kimin daha sıkı çalıştığına bağlı. aj çok sıkı çalıştığı için az farkla favorim olur. en çok ihtimal verdiğim wilder maçı müthiş heyecanlı olur. ya wilder onu ko edicek ya da o wilder’i ko edicek tahmin etmesi de bir o kadar zor 🙂

Harun
Üye
Harun

rebelin bazı yorumları bana da oldukça saçma geliyor. mesela conor floydu yenecek gibi ama. bence joshua’yı kimse yenemez demiş, fikrini belirtmiş normal. haklılık payı var. ağırsiklette boksörlerin ne yaptıkları belli değilken, joshua çılgınlar gibi antrenman yapıyor. her maçta biraz daha geliştiğinin herkes farkında. unutmayın çalışan her zaman hakettiğini alır. joshua’da günümüz ağırsikletleri içinde şöhreti arkasına alıp yürüyecek isim.

Roman
Üye
Roman

Joshuayi kimse yenemez. Cunku joshua nin kocaman kaslari var.

Harun
Üye
Harun

öyle bir şey demedim. yenilme ihtimali kesinlikle var, yukarıda her şeyi düzgünce açıkladım.

Harun
Üye
Harun

roman sen miydin az sert çıktım pardon 😀

Harun
Üye
Harun

ağırsiklette doğru düzgün tehlikeli boksör mü var? 🙂
fury’nin dönüp dönmeyeceği belirsiz. uyuşturucuyu tekrar başlayabilir. bu melet bırakılsa bile bir bağımlılık sonuçta insan o bağımlılığın tadını bir kere alıp o yaşattığı
hissi aldıktan sonra beyninin bir kenarında her zaman bulunacaktır o his. yanlış anlamayın alakam yok bunlarla 😀 ama dayımdan biliyorum 20’li yaşlarda o da düşmüştü bu duruma. eğer fury’nin motivasyonu düşerse çareyi tekrar uyuşturucuda arayabilir. adam dünyayı fazla umursamıyor .

Harun
Üye
Harun

wilder’in son maçının üzerinden 4 ay geçti hala rakip belirlemedi.

Harun
Üye
Harun

Canelo bu maç için “şaka” demiş.

lenox lewis ve evander holyfield bu maçın ilgilerini çekmediğini ve satın almayacaklarını söylemiş.

abel sanchez: floyd’un bir amatör ile karşılaşacağını söylemiş.

dana white: bu maç için en düşük bilet fiyatının 7.000 tl olacağını düşünmüş.

Harun
Üye
Harun

canelo golovkin maçı için: bu maçtan yüksek ihtimalle nakavt çıkacak demiş. bu demek oluyor ki canelo da maça nakavt için çıkacak
golovkin: bily joe çok konuşuyorsun promotör değilsin maç istiyorsan tom loefler’le görüş
canelo: bily joe için, onu tanımadım demiş 😀
canelo : hiçbir şeyden korkmuyorum golovkini nakavt edicem demiş.

Harun
Üye
Harun
Virgil hunter: joshua’nın boyutu andre ward’ın dışarıdan boks yapmasına engel olamaz :bu sadece konuşmak değil bu gerçek. :bu dövüşü görmek istiyorum ciddiyim, oyun oynamıyorum ciddiyim. andre ward: her şey mümkün bu bir hayalden fazlası. :daha önce ağır siklet ve yarı ağırsiklette dövüşmedim. :kulağa çılgınca gelebilir. ben en büyük hafif ağırsiklet değilim. roy jones’a bakın. bu mümkün. virgil hunter saçmalamaya ve olayı abartmaya devam ediyor 😀 ward joshua için ağırsiklete çıkamaz. vücut yapısı buna kesinlikle uygun değil. joshua ringte öldürür onu. cruiser olsa joshua’nın gelecek planları varken ward için 20-25 kg mi vericek? virgil hunter olayı uzatmamalı bence fazla yankı yapamadı… Devamını oku »
önder
Ziyaretçi
önder

Biz de aliye kestane demiyoruz.floyd hic yenilmedigi icin o en iyisidir demiyorum ben yeniledebilir.maidana ve castilloya yenilmemistir.yumryk istatistiklerini bazen yaniltici buluyorsun bazen kanit gosteriyorsun…kosesinde ” daha pis dovusmelisin ne kdar kirli dovusursen o kadar iyi” direktifi alan maidanaya yenilseydi de fikrim degismezdi,sabit fikirlisin.. ayrica eski donem yeni donem savın yanliş,sadece boks icin demiyorum genel gecer olarakeskiden kucuk bir ustunlukle buyuk farklar yaratmak mümkünken gunumuzde bu mumkun bir aey degildir,buradan müzakere etmek cok zor.simdi sen yine ayni seylwri söyleme,benim savimin neden yanlis oldugunu anlat,ayni benim gibi,hep ayni seylwri soylersen duvara konusmus gibi olursun

önder
Ziyaretçi
önder

Crowfordda en iyi falan degildir.loma dururken …crawford bir bokserdur, loma ise bir sanatcidir.lomayi izlerken yeni seyler ogrenirsin.demek ki bunlar da yapilabiliyormus dersin gulersin sasirirsin vs.

BAŞROL
Üye
BAŞROL

crawfordı aktif boksörler arasında kimsenin yenebileceğini düşünmüyorum.

Conan
Üye
★★
Conan

kathy duvanın açıklamasına göre kovalev kasım ayında ringe dönecekmiş.

ömer uzel
Üye
ömer uzel

orta sıkletlerde hearns, hagler, duran, leonard, toney, roj jones, dela hoya, chavez, hopkins gibi efsaneler geldi geçti..benim favorilerim ise roj jones ve duran idi..roj jones’in bir pazienza maçı vardır ki dillere destan.. duran ise tam bitti dendiği günlerde 38 yaşındayken ıron barkleyi yenip şampiyon olmuştu, o barkley ki duranı nakavt eden hearnsı nakavt etmişti..o zamanlar kimin kimi yeneceği belli olmuyordu..

lennox
Üye
lennox

Loma en iyisimi tartışılır ama tartışmasız seyir zevki en yüksek isim teknigi hızı kondisyonu ve hırsıyla komple bir boksör lomanın boksunu sevmeyenin boksu sevdiğine ve tarafsız olduğuna inanmam

Rigoyuda izlemek ayrı keyif rakip yumruk çıkarmadan Rigoya bildirim gidiyor sanki refleksleri bir kedininki kadar iyi bu adamın ikiside fizik kurallarının sınırında dolaşan isimler iyiki bizim zamanımıza denk geldiler keyfini çıkarıyoruz bu sayede

Roman
Üye
Roman

+1

Conan
Üye
★★
Conan

murat @ floyd haberlerini hiç kaçırmıyorsun 😀 😀

Murat Koc
Üye
Murat Koc

Kendisini bir boks izleyicisi olarak takip ediyorum.halen boş vaktim oldukça maçlarını seyrediyorum tehlikeli bir pozisyonda yakalandiginda yaptığı hamleye bakıyorum sonra farklı bir sporcunun aynı pozisyona olan tepkisine bakıyorum. Hayranligim birkez daha artıyor.bir insan bu kadar bilgisayarda programlanmis gibi reaksiyon verebilir.hele bir kontralari var sanki mesafeyi metreyle olcmus duracağı yeri öyle ayarlamış gibi.rakibin yumrugunu ufak bir bel hareketiyle menzil dışında bırakıp peşine kendi belini ileri alıp tam oturtuyor.bunu hepsinede yediriyor.rakip bu Sefer kesin yakaladim derken gafil avlanıyor.bu yüzden haberi çıkınca yazmadan duramıyorum.

Murat Koc
Üye
Murat Koc

https://youtu.be/-pOCFuBDKDI
Anlatmak istediğim tam olarak bu.ben böyle kontra vuran ve bunu satranç gibi planlayan pozisyon gereği fırsat dogdu diye yapmayan baska bir sporcu bilmiyorum.adam her atağını o Yüksek nabız ve stres altında kuruyor.önce yem atiyor rakip düştü sanip yumruğu attiginda kontrayı vuruyor.yumruk boşa almasindaki hız ve kivraklik ise anlatmaya bile gerek yok

ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt

https://youtu.be/GS-WbreC13w?t=3m16s
o yokken bu vardı 🙂

Murat Koc
Üye
Murat Koc

🙂 🙂 güzel şarkı

ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt

videoyu birde sesini kısıp izle o zaman 🙂

Murat Koc
Üye
Murat Koc

Yanlız şu rakibi grogi olunca kollarını açıp bekleme hakem sayarken köşeye git dediği halde ısrarla üzerine gelme hareketini joshua yapsa kesin bir araba elestirirsin ama sevdigin sporcu olunca hiç birseyde demiyorsun 🙂 🙂

ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt

ben bu tarz hareketleri yapan boksörleri çok seviyorum. roy jones, muhammed ali, nasem hameed hatta nefret ettiğim adrian broner ın bile o tarz hareketleri hoşuma gidiyor. benim joshuayı eleştirdiğim nokta ben mütevaziyim deyip abuk subuk hareketler yapması. mütevaziyim deyip mütevaziymiş gibi yapıyorsan gerçekten mütevazi olacaksın. şuana kadar çok büyük bir terbiyesizliğini görmedik tabi ama ben onun %100 mütevazi ve samimi olduğunu düşünmüyorum. sempatik görünmek ve sevilmek için yapmacık davranıyormuş gibi geliyor bana.

cellat hopkins
Üye
cellat hopkins
Bende toney i ve hopkinsi hep beğenerek izlemisimdir ilerleyen yaşlarına rağmen kaliteli maçlara imza atmışlardır helede James toney ağır siklete kadar çıkmıştır her baba yiğidin harcı değil Floyd kaliteli bir boksör fakat alıyle kıyaslamak çok doğru olmaz Ahmet hoca birlirtmis Ali boksa fent eskiv gibi hareketleri kazandırmış boksa birşeyler katmış bir efsane diğerleri onun kattıkları üzerinden devam etmiş flody ta bir efsane ama alıyle kıyaslamak çok doğru olmaz diye düşünüyorum birde Ali gunumuz boksunda olsa ve o kadar yumruk alsa ayakta kalır mıydı demiş degerli bir yorumcu kardeşim bu anlamak için antrenman bilimi spor bilimi üzerinden test yapmak gerekir çene… Devamını oku »
Antiwilder
Üye
Antiwilder

Indingo & crawford 19 agustosta..whyteta o gecede maca cikabilir

Spencein bir sonraki rakibi garcia/peterson/
Porterdan biri olucakmis

Wilderin maci ekim/kasim gibi olucak

Dennis ceylanda coco cikmis

Shuemnov emekli oldu goz sorunundan.flanagan maci sonrasi dorticos-lebedev maci kesinlesti

Roman
Üye
Roman

GUZEL SPENCE KEMER KORUMASINDA O UCLUDEN HANGISIYLE DOVUSURSE MAC BASA BAS GECER HELAL OLSUN. WILDER O SPENCE I ORNEK ALSA KESKE AMA NERDE..

DORTICOS, LEBEDEVI YENER DIYE DUSUNUYORUM. UZUN ZAMANDIR LEBEDEVIN PESINDEYDI..

CRAWFORD, INDONGO YU EZE EZE NAKAVT EDER. CRAWFORD GIBI BOKSOR YENILMEZ O SIKLETTE. WELTERE GECERSE THURMAN, GARCIA, PACMAN GIBI ADAMLARLA COK BUYUK MACLARA CIKABILIR.

Roman
Üye
Roman

GEORGE FOREMAN GUNUMUZ AGIR SIKLETINDE OLSA HEPSINI EZER GECER. FOREMAN DUNYANIN EN SERT VURAN BOKSORUDUR. SIRTINDA INEK TASIMISLIGI VARDIR. JOSHUA KIM KI FOREMANIN YANINA YAKLASABILSIN.

ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt

foreman joshuanın aldığı performans arttırıcı maddeleri kullanıp joshuaya yumruk atsaydı onu bitkisel hayata sokardı 🙂 doğal hali bile fazla gelir

ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt

ne alaka kaç kg ağırlığında? kaç kg basınçla vuruyor diyeceksin. önce bi doğru yaz 🙂 joshua foreman gibi doğal bir boksör olsaydı(kullandıkları ilaçlar, sterodileri falan kullanmasaydı), foreman gibi ağaç keserek, araba çekerek doğal yöntemlerle antrenman yapsaydı kaç kg basınçla vurabilirdi onu düşün? foreman insan üstü bir varlıktı. joshuanın kullandığı sterodileri foreman kullansaydı rakiplerini öldürebilirdi.

Murat Koc
Üye
Murat Koc
Joshuanin rakiperide kullanıyor rakipleri eskisi gibi doğal değil ki.ayrıca vitali klitsko nakavt oranı olarak foreman üzerindedir ve birçok otoriteye göre gelmiş geçmiş en kuvvetli vuran ağır siklet olarak gorulmektedir.bu arada bu eski sampiyonlar da tamamen doğal değildi o dönemlerde de bu steoridler vardı.rocky filmlerinde İvan dragonun nasil iğne yaparak guclendigini sanırım izlemissindir hatta çok daha tesirli olanları vardi sovyetlerin 1980 olimpiyatlarda kırdığı rekorlarin halen yanına bile yaklasilmiyor.ama fark neydi o zaman ulaşmak zordu büyük sampiyonlar aliyor diğerleri doğal kaliyordu şimdi isteyen herkes aliyor.bu yüzden şimdi daha dengeli bir boks dünyası var.gerçi yerini masa oyunları aldı. Adamlar hakemleri bağlıyor. Yani sampiyonlar… Devamını oku »
ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt
vitali yi değil en güçlü vuran ağırsiklet en güçlü vuran ağır sikletlerden bir olarak gören bir kimse bile görmedim. vitali gücüyle değil rakibi yıpratıcı yumruklarıyla nakavt eden bir boksördü. bu yüzden dövüştüğü üst düzey boksörlerin hemen hemen tamamını son raundlarda ko etmiştir. foreman, shavers, ray mercer, david tua, sonny liston ve mike tyson daha çok gücüyle anılan boksörlerdir. ilaç olayına gelince tam olarak kesin bilgim yok ama eskiden daha az kullanıldığı bir kesin. zaten vücutlardanda bunu ilk görüşte anlayabiliyoruz. benim asıl demek istediğim şey joshua doğal haliyle foreman kadar güçlü vuramaz. foreman muhammed ali ile dövüşmeden önceki 40 maçının 37… Devamını oku »
Conan
Üye
★★
Conan

vitalinin yumrukları kardeşi kadar sert değildi ama demir gibi çenesi vardı. kardeşinin de çenesi kötü.

ömer uzel
Üye
ömer uzel

bert cooper’da çok sert vururdu, holyfield gibi sağlam bir çeneyi nakdavn etmişti daha sonradan nakavt olsa da, hatta moorer’i wbo kemer maçında 2 kez nakdavn etmişti ama gene nakavt olmuştu..tommy morrisonun sol kroşeleri ne efsaneydi kaç maçında rakiplerini öyle nakavt etmişti, mc call ve douglas’ta çok acımasızlardı, tabi ki withersproon da unutulmamalı çok enteresan bir gücü vardı 2 dünya şampiyonluğu yaşamıştı o da..Bruno’yu nasıl dağıtmıştı köşe de..

Murat Koc
Üye
Murat Koc
Vitaliyi ben birçok Farklı kaynakta bizzat okudum.yabanci dilim olsa linkler bulur atarım sana.yoksa neden bu kadsr boksor varken vitali ismini soyliyeyim. İkinci olarak nakavt oranları ve erken nakavtlar seni sasirtmasin nakavt oranını belirleyen birçok faktör var bunların başında rakip seçimide önemli.mesela wilder nerdeyse %100 yakın orana sahip ama sectigi rakiplerin tel maşa olması bunun en büyük sebebi.büyük boksorler büyük maçlarda belli olur.bu açıdan bakıldığında benim için tarihin en büyük ağır siklet boksoru lenox lewistir.birçok star ismi gayet rahat yenmis yetenek abidesi bir sporcuydu.sendeki bu eski boksor tutkusunu pek anlamıyorum. Medya eski isimleri bize botle yansıtıyor diye bazı şeyler gerçekten oyle… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
Murat Koc

Ayrıca son cümlede 46yasinda şampiyon olması bile o zamanlar ağır sikletin daha kolay olduğunun kanıtı şimdi 46yasinda ringe cikan hiçbir sporcu bir joshua ve wilder karşısında tutunamaz

ömer uzel
Üye
ömer uzel
kardeşim Foremanın 45 yaşında dünya şampiyonu olmasıyla o devrin rekabetinin düşük olmasının ne ilgisi var..foreman sokaktan geçen hiç boks yapmamış bir insan mıydı da boksa başlayıp şampiyon oldu..Evander Holyfield’de 46 yaşında Valuev’e ringi dar ettiğinde tarihler 2008’di..ha o maçta tarihin en şaibeli ünvan maçı kararı verildi, ama gayri resmi olarak 5. şampiyonluğunu aldı..kusura bakma da 5. rauntta yumruk dahi almadan nefes nefese kalıp neredeyse kendi kendine can verecek duruma gelen jashua, 90’larda ki 12 raunt dövüşüpte bana mısın demeyen efsanelerden çok dayak yerdi..sen charles martinle tyson’u, brezealle riddick bowe’yi, ve ya washingtonla david tuayı karıştırıyon galiba…lewisi, vitaliyi, holyfieldi, merceri, mooreri,… Devamını oku »
ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt

Ömer uzel kardeşim gerekenleri fazlasıyla yazmış. 90 larda o efsaneler arasından dünya şampiyonu olabilmek kolaysa ben daha bişey demiyorum zaten. Dediğinin aksine Bana göre ise Eski boks her zaman daha saf daha temiz ve güzeldi.

Murat Koc
Üye
Murat Koc

http://s3.dosya.tc/server12/ygvnfx/Screenshot_2017-06-21-10-23-29.png.html
Bu mesela türkçe bir kaynak buranin son cumleside bir ip ucu olabilir

Murat Koc
Üye
Murat Koc

Pardon ynlis link oldu doğrusu
http://uploadsitesi.com/up/UYp7IB.png

Murat Koc
Üye
Murat Koc

Yazdığım yorum nedense iletilmiyor

Murat Koc
Üye
Murat Koc
Omer uzel bu soyledigin sporun gogasina aykırı.sen hiç dikkat ediyormusun yagli gureste ve boksta eskiler anlatilir.mesela bir koca yusuf alico veya muhammed ali.ama olculebilir branslar olan 100mt uzun atlama yuksek atlama vb gibi branslarda surekli yeni rekorlar kirilarak eskileri tarihe karisir.bu branslarda hicmi efsane cikmaz.sebebi cok basit ölçülebilir olmasi kişisel yorumlara sebebiyet vermiyor.ortada gerçek bir kanıt var.olmadığı zaman birisi bir düşünceyi süslü cumlelerle savuruyorsa o gerçek gibi anılıyor.olimpik branşlarda sovyetlerin ilaçlı sporcilarinin kırdığı rekorlar hariç hepsi zamanla geride kalmıştır.cunku bilim ilerliyor çünkü beslenme sistemi ilerliyor çünkü idman sistemi ilerliyor.21.yüzyılda insanlar somut verilerle başarıyı olcuyor.sen kalkıp eski dönemin enonemli sporcusunu örnek… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
Murat Koc

http://uploadsitesi.com/up/dL1zYD.png

 http://uploadsitesi.com/up/Im_xvo.png
Ömer Uzel kardeşim cevap yazdım nedense yollamiyor bende ekran görüntüsü olarak aynı cevabi yapistiriyorum.umarım olur.bu aralar 10gunluk senelik izindeyim bu tarz islere ayıracak boş vaktim bol 🙂 🙂

Murat Koc
Üye
ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt
Bence Riddick bowe, mike tyson, evander holyfield, joe fraizer, tommy morrison gibi boksörleri izleyip gerçek boksu görmelisin 🙂 hele 90 lardaki o savaşçılığın çeyreği günümüz boksörlerinde yok. Şu ağır siklete bak. Boxrecde dominic breazeale ilk 10 u zorluyor. Charles martin ve christian hammer ilk 10 da. Bu siklet mi eskisinden zor? Joshua da bir efsane yeteneği yok. Bence yoklukta şampiyon olmuş, abartılmış bir boksör. Şuan belki de günümüzün en iyisi ama 90 ların efsaneleriyle kıyaslanamaz. Eski boksörlerin saf ve temiz halleriyle, savaşçı ruhlarıyla yaptıkları maçlara hastayım. İzlediğim zaman vay be boks işte bu diyebiliyorum. Günümüzde Joe fraizer gibi 1 an… Devamını oku »
lennox
Üye
lennox

Dominic martin hammer diyince ne kadar şanssız zamandayız diye düşündüm bunların hepsi çöp malesef white da bunlara dahil ama destekledikleri boksörlerden dayak yedikleri için bu çöpleri övenler var burda Amerika’nın 1900 lü yıllardaki büyük buhran dönemini şimdi agırsiklet boksu geçiriyor öyle olmasa başka branşlardan gelen yetenegi kısıtlı devşirmeler bu kadar kolay hegomanya kurabilirlermiydi olayın bu yönünde bakmak gerek

Roman
Üye
Roman
VITALIYEDE EN SERT VURAN DEDI YA 🙂 VITALI YIPRATICI YUMRUKLARA SAHIPTI VITALI GIBI FOREMAN VURSA ADAMI ORACIKTA ÖLDÜRÜRDÜ. VITALI ASLA EN SERT VURAN BOKSOR OLAMAZ. ILK 3 E BILE GIREMEZ. VITALI YE FOREMANDAN YUKSEK NAKAVT ORANI VAR DEMIS. FOREMAN 76 galibiyeti 68 nakavti var. Vitali 45 galibiyet 41 nakavt. Foreman donemindeki boksorler suan sampiyonluga oynarlardi. Eskiler cok gucluydu anlayin sunu artik. TYSON, riddick bowe, foreman, larry holmes, sonny liston, ali bunlar suan olsa joshuanin icinden gecerler. Vitali de en SERT vuran felan degil. EN SERT VURAN YA FOREMAN YADA EARNIE SHAVERS DIR. EARNIE SHAVERS, larry holmes a nakavt olmasina ragmen… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
Murat Koc
Kardes boxrec diye bir site var ben birsey diyorsam acar iki boksorun nakavt oranlrina bakarsin dersınkı bak sen yaniliyorsun bu adam daha nakavtciymis.ben iki emekli olmuş ismi örnek verdim.yoksa wilder ve joshua daha yüksek orana sahipler ama onların seruveni henuz devam ediyor.neyse dediğim gibi bir boks sitesinde floydun kalitesini tartışan adam benim boks muhabbeti edeceğim tarzda biri değildir.hele joshua ringde geberir giderdi diye yorum varsa hicmi hiç ciddiye almam.desene eski isimler insan üstü güçlere sahip öldürücü boksorlerdi.her eskiyi bir yeni emekliye ayirmistir bu iş böyle sürüp gider.neyseki yeni jenerasyon boksorler çok şanslı dünyaya geç geldiler aksi takdirde hepsi ölur veya… Devamını oku »
Roman
Üye
Roman

Eee ? Birisi 80 mac yapmis digeri 47 maç. Foreman daha cok rakibi nakavt ederek %84 e sahip. Bunu anlamiyosan bilemem. Floydun kalitesini tartismak ne ? Adam iyi ki o yerlere gelmis. Ben en iyisi o degil diyorum. Hem karakter hem boks olarak anladinmi? JOSHUA DA ESKILERIN GUC VE KONDISYONUNA SAHIP DEGIL. 15 ROUNDUN YARISINA GELSE G*tunden solumaya baslar. 15 round kesintisiz dovusen adamlardan bahsediyoruz. Anlamak istedigin sekilde anlamissin yazdiklarimi. Vitali ye en sert vuran adam diyosun nakavt oranini soyluyosun. Bunlar nakavt oraniyla olacak seyler degil. Once bi bunu ogren sonra floydcuugu izlemeye devam et.

Roman
Üye
Roman
FLOYD HAYRANI OLURSUN DA FLOYDA EN IYISI DEMEK TAMAMEN SACMALIKTIR. EN IYISI ALI DIR. HEM KARAKTER HEM BOKSOR OLARAK EN IYISI SUPHESIZ ALI ‘dir. FLOYD KIRLI DOVUSEN HAKEMLERI SATIN ALAN BIR BOKSORDUR. HIC BI MACINDA TEMIZ DOVUSMEZ. SUREKLI VURUR VURUR VE SARILIR. MAIDANA YA NET YENILMISTIR. KAZANMAK ICIN HER TURLU PISLIGI YAPABILECEK BIR ADAMDIR. ALI VARKEN TYSON VARKEN FOREMAN FRAZIER WLADIMIR HOLYFIELD JOE LOUIS LARRY HOLMES RUSLAN CHAGAEV WLADIMIR VITALI GIBI SADECE AGIR SIKLETIN EFSANELERI ARASINA GIRMIS ADAMLAR VARKEN. FLOYD DEMEK BENCE COK SACMA VE MANTIKSIZ GELIYOR BANA. ESKILERI HIC IZLEMEYIP FLOYD IZLEYEN BOYLE DUSUNUR, DIYE DUSUNUYORUM. FLOYD SIKLETLERINE ORNEK… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
Murat Koc

Kötü boksor dediğin floyd 1998 2015 yılları arasında dünya şampiyonu olarak kalmış 5 farklı siklette 10dan fazla defa dünya şampiyonu olmuş 33-0 43-0 42-0 isimleri yenmis çıktığı tüm kemer birleştirme maçlarını almış tarihin en yüksek gelirli maçını yapmış tüm sikletler göz önüne alindiginda pound för poundsta 1numara olmuş yahoo ve boxrecte eniyi boksor secilmis tarafsiz sıralama kuruluşu tarafindan en iyi boksor unvanı almış
Pacguaio maidana alvarez miguel cotto Shane mosley Juan manuel marguez Ricky hatton oscar dela hoya gibi dönemin bütün süper starlarini yenmis rustunu defalarca kanıtlamış bir sampiyondur.ve hiçbir maçını kaybetmemistir.sanırım yazdıklarım yeterince açık

Roman
Üye
Roman

Floyd kotu boksor dedimmi? Anlamak istedigin gibi anliyosun sen. Senle tartisamam ben.

Antiwilder
Üye
Antiwilder

Bugun sugar-r.duran ilk macinin yildonumu siz hala k.cikirik floyddan bahsediyonuz.floyd olsa olsa amator eglendirir,ancak yeni yetme boks ergenlerinin ve boksu bilmeyen orta yas vatandaslarin efsanesi olabilir fazlasi olamaz.

Murat Koc
Üye
Murat Koc

Herkese bol şans dediğim gibi zaman kimin haklı oldugunu hep çıkardı yine cikaricak.2yildir ne soylediysek hepsi çıktı yine cikicak joshua balon diye yazanlara klitsko onu yenecek diyenlere verdiğimiz cevaplarimizin karşılığını herkes gördü whyteyi tiye alanlara whyte iyi boksor dedik geldiği nokta ortada.turp başkadır sağlam başka.bugun facebok hesabimdan yerli yabanci birçok boksorle irtibat halindeysem hepsiyle boks muhabbeti yapabiliyorsam bu söylediğimiz şeylerin boks adına doğru olmasındandir.bu arada şimdiki boksorleri begenmeyip sabahlara kadsr uykusuz kalanlarada anlam veremiyorum.keşke herkes sevdiği isimlere yorum yapsada gereksiz kirlilik olmasa

Murat Koc
Üye
Murat Koc

Ben duygu yüklü hikayelere değil ortada olan gerçeğe bakarım hersey yalan gerçek bu
https://www.instagram.com/p/9G6terx3V2/
Bu kemerleri almak öyle sizlerin düşündüğü kadar basit birsey olsa herkes masada işi bitirip bunlardan sahip olurdu.altındaki yazi zaten yeterince açık ve net

Roman
Üye
Roman

Floydun asil rekoru 47-2 dir. Maidana ve castillo ya yenilmistir. 😀

Murat Koc
Üye
Murat Koc

Tabi sen vitalinın sert vurudugunada inanmamissin ben sana bir anektod vereyim aklında bulunsun klitsko guines rekorlar kitabına girmiş bir ağır siklet tir.wbo da herbie hide 2.raundda yenip şampiyon olduğu maçtan sonra enaz maç başı raund yaparak şampiyon olan boksor olarak rekorlar kitabına girmistir.daha öncesinde 24 maçını ilk veya ikinci raundlarda almıştır.ama sorsan millet tyson der niye çünkü eski boksor 🙂 🙂 yenilerek is yok.

Roman
Üye
Roman

Wilder instagraminda whyte hakkinda bir sey paylasmis. Eddie hearne cagrida bulunuyor. Yuksek para istiyor sanirim. Ingilizcesi olanlar cevirebilirmi? Bende ogrenmem lazim su ingilizceyi artik.

https://www.instagram.com/p/BVm5VWXAW4K/

Uğur mehmet birdoğan
Üye
Uğur mehmet birdoğan
özetlemek gerekirse ikimizde biliyoruz benim İngiltereden kimin ile dövüşmek istediğimi , WBC buluşmasında ana adamının kim olduğunu bana söylemiştin hatırlıyor musun şimdi niye boş boş konuşuyorsun , Önce bellew şimdide sen .. önce o 3 milyonu 7 milyon yap ve benim şartlarımı kabul et çünkü farkındaysan şampiyon benim . kusura bakma ama benim planlarımı değiştirmen sana ucuza mal olmayacak . Hem 3 mil teklif edip hemde kendi şartlarında olmasını nasıl isteyebilirsin . (burasında pek emin değilim özne kullanmadan yazmaya başlamış .. ) Seni yendikten sonra bütün dünya sana balon diyecek , gerçekle yüzleşelim bunu herkes biliyor . Sen sadece test… Devamını oku »
Roman
Üye
Roman

Sagol aga sende olmasan ogrenemicez kolay kolay 🙂 belli ki wilder iyi para istiyor eddie hearn den. Ama bence hearn whyte in yenilicegini biliyordur. Ve whyte icin o kadar parayi wildere vermez diye dusunuyorum.

Roman
Üye
Roman

Bu da whyte in paylasimi. Bunlar birbirini baya yemis durmuslar. Adam gibi cesaretleri varsa mac yapsinlar da gorelim. 🙂

https://www.instagram.com/p/BVjqNJHBCa5/

Murat Koc
Üye
Murat Koc

Sanirsam whyte wilder için sen sahte bir sampiyonsun enson gördüğümde maç teklifim karşısında Arkana bakmadan kaciyordun demiş.İngilizcem iyi değil buna yakın şeyler söylemiş ama.yani wilderin korkak sahte bir şampiyon olduğunu ima etmiş

ömer uzel
Üye
ömer uzel

murat koç kardeşim vitali yıpratarak nakavt ederdi,rakipte mecal kalmazdı ya düşerdi ya hakem araya girerdi..holyfield’de öyleydi..ama ilg dönemindeki foreman, tyson, lewis, bowe, tua, ibeabuchi, morrison, cooper gibi boksörler yakaladığında kolay kolay kalkamazdın, bunlarda ki gerçekten saf güç, bu adamlar yormaya oynamaz direk nakavta oynar çünkü güçlerini bilirler..bence wlademir kliçko bile abisinden daha güçlü vuruyordu..ama ikisi dövüşse tabi ki de abisi döverdi neden? wlademirin yumruk gücü 9’sa abisinin çene gücü 10’du… abisinin yumruk gücü 8’se wlademirin çenesi 7’idi..bu arada vitali de 90’ların boksörüdür, yeni boksör değildir ki..