WBA 2 Yeni Şampiyonluk Maçı Açıkladı!


mosley-avenesyan

Yarı ağır sıklette Denis Lebedev vs Viktor Emilio Ramirez maçını kazanan boksörü, ayrıca yarı orta sıklette Keith Thurman vs Shawn Porter karşılaşmasının galibini Super Şampiyon olarak ilan etmeye hazırlanan WBA, bu sıkletlerdeki normal şampiyonunu belirleyecek maçları da açıkladı.

Son 20 yılın en önemli boksörlerinden olan Amerikalı Shane “Şeker” Mosley, 2013 yılında boksa ara vermiş, geçtiğimiz yıl ringlere dönüp 2 maç üst üste kazanmıştı. WBA listesinde 3. sıraya yerleşen Mosley, 1. sıradaki geçici şampiyon, Ermeni asıllı Rus David Avanesyan ile 28 Mayıs’ta ABD’nin Arizona eyaletine bağlı Glendale şehrinde karşı karşıya gelecek.

23 maçta 21 galibiyeti 1 mağlubiyeti 1 de beraberliği olan Avanesyan, 2009 yılından beri maç kaybetmeyen son derece kaliteli bir boksör. Gücünden ziyade tekniği ve dayanıklılığı ile dikkat çeken Ermeni boksör, 44 yaşındaki Mosley’nin dev bir maça hazır olup olmadığı konusunda çok ciddi bir sınav olacak. Bu maçı kazanan tarafı kısa süre için dev bir şampiyonluk maçında görmemiz oldukça muhtemel.

kalenga-dorticos

Kesinleşen bir diğer maç ise, yarı ağır sıklette Fransa’nın 1 numarası, Kongo asıllı Youri Kalenga ile Küba’nın bu sıkletteki 1 numarası, yenilgisiz Yunier Dorticos arasında olacak.

20 Mayıs’ta Paris’te karşılaşacak olan 2 boksör WBA’in geçici şampiyonluğu için mücadele edecek. WBA’de 2. sırada bulunan, %95’lik nakavt oranıyla dikkat çeken Kübalı Dorticos ile eski dünya şampiyonluk adaylarından, WBA’in 3 numarası Kalenga’nın mücadelesi şimdiden boks dünyasında büyük bir heyecan yaratmış durumda.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

5 Yorum - "WBA 2 Yeni Şampiyonluk Maçı Açıkladı!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Roman
Üye
★★
Roman

Of. Of. Of. Kalengayi bolonti karşısında iizledim. Sağlam eleman. çok sert maç olur.

doctor1984
Üye
doctor1984

Birde WBA ultra süper şampiyonu olsun 2 tane yetmiyor. Hatta WBC,İBF ve WBO’da da aynı şekilde 3 dünya şampiyonu olsun. Dünya şampiyonluğu yaşamayan boksöt kalmasın. Resmen şark kurnazlığı 🙂

DEONTAY WİLDER
Ziyaretçi
DEONTAY WİLDER

Kalenga vs dorticos maçı çok sert ve ağır nakavtla biter.dayanıklı olan maçı kazanır.

Gökhan Sebilci
Üye
Gökhan Sebilci

Shane Mosley keşke hiç yaşlanmasa dediğim nadir boksörlerden biridir. Stili karizması gücüyle fark yaratan bir boksör. Ricardo Mayorga’nın basın toplantısı sırasında Mosley’in kız arkadaşına yaptığı hareketi unutmak mümkün değil 🙂

Cellat
Ziyaretçi
Cellat

Mosley büyük bir boksor klas umarım ilerleyen yaşı kondisyonu dan birşey kaybettirmemistir mosley yenilmez calzage cellat holkins delehoya pakman marcues floyd hayelet guarero cotto cenola alvares efsane büyük boksörler özellikle ilerleyen yaşlarına rağmen cellat holkins marcues mosley bunlar boksa devam eden efsaneler çıkacaklari maçlarda umarım trajik yenilgiler almazlar