Boks

WBC Başkanı Sulaiman’dan Açıklama! Joshua vs Fury Şu An İçin Zor


Joshua vs Fury Şu An Zor Gibi

Deontay Wilder’i nakavt edip WBC’nin ağır sıkletteki yeni şampiyonu olan İrlanda kökenli İngiliz Tyson Fury’nin 1 yıl ilk 15’ten istediği isimler maça çıkabileceği deklare edildi.

Mauricio Sulaiman – WBC Başkanı

WBC Başkanı Mauricio Sulaiman worldboxingnews’e yaptığı açıklamada şampiyondan sonra gelen ismin şu anda Dillian Whyte olduğunu ve Whyte’nin an itibariyle WBC ağır sıklet yedek şampiyonluğu olduğunu hatırlattı. Sulaiman “Fury, 22 Şubat 2020’de Wilder’i yenip yeni şampiyon oldu. 1 sene istediği rakiple maç yapma hakkı var. Ancak sonrasında 23 Şubat 2021’den itibaren yapacağı ilk maç Whyte ile olacak. Aksi takdirde unvan boşa çıkar. Wilder ile 3. maçiçin sözleşmede maddeleri var. Yazın bu hakkı kullanacaklar bilgisini aldım. Sonra 23 Şubat’a kadar bir maç daha yapar mı bilemiyorm ama şu an imkansız gibi görünüyor. Tabi bu söylediklerim Fury kazanırsa. Wilder kazanırsa onunda 3. maçı yaptıktan sonra 1 yıl istediği rakiple maç yapma hakkı doğuyor. Ama Fury isterse Joshua ile ancak Şubat’a kadar bir maç daha yapabilir kazandığı takdirde” ifadelerini kullandı.

Fury vs Whyte En Erken 2021 Şubat’ında

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
3 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
ONUR ERTEKİN
ONUR ERTEKİN
1 yıl önce

Demek istiyor ki, Fury’nin Joshua ile maç yapması riskli…Kemer Joshua’nın eline geçmesin..

DAĞISTAN turan74
DAĞISTAN turan74
1 yıl önce

Bu çeviri işlerini google a yaptırtmaktan vazgeçin kimse yazdığınız türkçe görünen metini anlayamıyor. 4 kez 5 kez oku yine anlaşılmıyor.;

Bir kendiniz okuyup anlayın sonra yazın ; acele etmeyin haber sayfası yaparken.

comment image

ONUR ERTEKİN
ONUR ERTEKİN
1 yıl önce

Kesinlikle….

Başa dön tuşu